Autor Wątek: [i30 GD] Pilot przy kluczyku otwiera i zamyka auto wielokrot  (Przeczytany 1714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AndrzejZal

  • Gość
[i30 GD] Pilot przy kluczyku otwiera i zamyka auto wielokrot
« dnia: 15 Wrzesień 2016, 20:47:20 »
Witam tuż przed wyjściem z auta po wyłączeniu silnika słychać było w aucie cichy pisk, po wyjściu z auta nie mogłem zamknąć go z pilota przy kluczyku. Następnie auto kilkukrotnie samo się zamknęło i otworzyło.

Sprawdzałem czy to nie wina kluczyka, poszedłem do auta z drugim i sytuacja się powtarza, najpierw cichy pisk w środku a następnie szaleństwo lub brak reakcji na pilot w kluczyku.

Co to może być ?

PRS

  • Gość
[i30 GD] Pilot przy kluczyku otwiera i zamyka auto wielokrotnie lub brak reakcji
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Wrzesień 2016, 22:03:03 »
U mnie było tak, że samochód się nie zamykał z pilota, a z kluczyka tylko drzwi kierowcy ryglowało. Okazało się że to sterownik centralnego zamka był do wymiany. Serwis naprawiał ten problem przez cały miesiąc, ale na szczęście dostałem zastępcze auto.

Jeśli chodzi o ten piszczący dźwięk to prawdopodobnie jest moduł immobilasera pod maską lub jakiejś innej elektroniki. Też to czasem słyszę jak jest idealnie cicho np w garażu.

AndrzejZal

  • Gość
[i30 GD] Pilot przy kluczyku otwiera i zamyka auto wielokrotnie lub brak reakcji
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Wrzesień 2016, 17:02:25 »
W czwartek mam wizytę w serwisie, okaże się co zdiagnozują i czy uda im się znaleźć usterkę.

[ Dodano: 2016-09-22, 17:05 ]
okazało się że przednia klamka do wymiany.