Autor Wątek: Spryskiwacz  (Przeczytany 4770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lord Flashheart

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Spryskiwacz
« dnia: 15 Wrzesień 2016, 09:38:25 »
Ktoś mnie poratuje!?

Który bezpiecznik odpowiada za pompki spryskiwacza?
Na zbiorniczku są 2 pompki. Jedna na przednią szybę, a druga na tył.
I ta na tył nie działa.
Jeszcze nie rozbierałem nadkola aby się tam dostać, najpierw chciałbym sprawdzić bezpiecznik.
Wydaje mi się, że jest jeden bezpiecznik na obydwie pompki. Ale mogę być w błędzie.
Jeśli jest inaczej i ktoś wie to proszę dać znać.

Jedna pompka działa [przód] a druga [tył] już nie.

Wydaje mi się, że poprzedni właściciel uszkodził jedną pompkę. Zamarzł płyn i ją spalił.
Uważam tak, dlatego że pompka na przednią szybę bardzo marne ma ciśnienie. Płyn leci tylko do 1/3 wysokości szyby.

Kupiłem na alledrogo pojemnik na płyn wraz z 2 pompkami i zamierzam wymienić.
Najpierw jednak bezpiecznik. W skrzynce z bezpiecznikami nie znalazłem czegoś podobnego windscreen washer. A do koreańskiego nie zabieram się ;-)

Pozdrawiam i czekam na info

[ Dodano: 2016-10-07, 10:48 ]
Na panelu wewnętrznym bezpiecznik RR WIPER 15A to wycieraczka i spryskiwacz na TYŁ, a bezpiecznik WIPER 20A to wycieraczka przednia, spryskiwacz i czujnik deszczu.


Trwa tłumaczenie oznaczeń bezpieczników z holenderskiego, ale trudno mi to idzie ;-)

skydancer

  • Gość
Re: Spryskiwacz
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Marzec 2017, 11:31:09 »
Cytat: "Lord Flashheart"

Na panelu wewnętrznym bezpiecznik RR WIPER 15A to wycieraczka i spryskiwacz na TYŁ,


Mam ten sam problem - wycieraczka tył działa, ale spryskiwacz już nie. Wniosek płynący z tego, co napisałeś: to chyba nie może być to wina bezpiecznika, skoro jest on wspólny dla wycieraczki i spryskiwacza, a wycieraczka działa.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Spryskiwacz
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Marzec 2017, 18:07:23 »
Pompki mają osobne bezpieczniki jeśli one są dobre to trzeba zamienić pompki (są takie same) i sprawdzić .
.

Offline rapley

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Spryskiwacz
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2017, 20:12:56 »
Witam.
Ja założyłem dwie nowe pompki i jedna na tył nie działała.
Myślałem że to bezpiecznik a okazało się że wtyczka coś nie stykała, bo ostatnio przy montażu świateł dziennych miałem wyjętą lampę i dojście do zbiorniczka bez ściągania nadkola.
Najpierw zamieniłem wtyczki na pompkach i pompka zadziałała, wróciłem do poprzedniego układu i pompka ożyła, wtyczka coś nie stykała.
I jest fajnie a od roku nie miałem spryskiwacza na tył. :-)  :-)

Offline Lord Flashheart

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Spryskiwacz
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwiec 2017, 10:42:46 »
Dziękuję za pomoc [informację] rapley  :-D  :lol:  :mrgreen:


Do pompek spryskiwacza można dostać się demontując reflektor. Jeden wkręt i 3 śruby na klucz 10.
Dzięki uzyskanej informacji całą pracę wykonałem w kilka minut.
Pompka wymieniona i na tylną szybę już "sika".
Rozebrałem pompkę uszkodzoną [od dołu można zdjąć klapkę do dostać się do wirnika] poruszałem trochę wirnikiem [wystaje tylko wał do wirnika] coś zazgrzytało i już silnik działa. Myślałem, że jest spalony więc kupiłem na szrocie, ale okazało się, że jednak tylko się zawiesił. Będę miał na zapas lub znajdę dla niego inne zastosowanie.