Autor Wątek: Fotelik dla dziecka w Coupe.  (Przeczytany 2146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sion2002

  • Gość
Fotelik dla dziecka w Coupe.
« dnia: 28 Sierpień 2008, 22:02:30 »
Witam

Na starcie zaznaczam, że ten dział wydał mi się najbardziej trafny do zadania tego pytania.

Przymierzam się do kupna Coupe z 97-98r. Niestety nie mam nikogo znajomego z tym samochodem więc nie mam jak sprawdzić. Chodzi mi o to, czy na tylnym siedzeniu zmieści się fotelik wraz z dzieckiem. Jest to decydująca o zakupie rzecz.

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: Jarek: 2008-08-29, 12:12 ]
Edit tytułu

wariat43

  • Gość
Fotelik dla dziecka w Coupe.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Sierpień 2008, 01:19:16 »
Powiem tak: z tyłu jest miejsca w/g producenta i w/g dowodu rejestracyjnego na 2 osoby.Osoby dorosłe do 170 cm wzrostu jakoś przeboleją natomiast ja przy wzroście 183 siedze ze spuszczoną głową a tylna szyba ładnie przylega do karku.Co do fotelika to i owszem da radę tylko przy wkładaniu brzdąca do fotela trzeba głęboko zanurzyć się w tylną strefę samochodu i raczej od strony pasażera bo ten fotel ( bynajmniej u mnie) po opuszczeniu oparcia automatycznie odjeżdża do przodu , ale myślę że dasz rade :) Coupe fajne autko dla młodych jednak jako auto rodzinne to ... juz sam ocenisz.
Pozdrawiam.

sion2002

  • Gość
Fotelik dla dziecka w Coupe.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Sierpień 2008, 11:38:34 »
Witam

Dzięki za info. Rodzinkę mam 3 osobową: Ja 176cm/86kg, żoncia 156cm/45kg i oczywiście dwu letni bobas :) Nie planujemyw najbliższym czasie powiększenia rodzinki więc chciałbym poszaleć trochę czymś małym i zwinnym, z tąd pomysł na Coupe 2,0. Mam nawet jeden upatrzony w Niemczech i jak pójdzie dobrze to w poniedziałek/wtorek będę nim się poruszał po Kielcach :) Na co jeszcze tylko powinienem zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie są jego słabe strony?

Jarek

  • Gość
Fotelik dla dziecka w Coupe.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Sierpień 2008, 11:58:52 »
Cytat: "sion2002"
Na co jeszcze tylko powinienem zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie są jego słabe strony?

Silnikowo tak jak wszystkich modeli Coupe/Lantra - nadmierne spalanie oleju, te silniki generalnie lubią sobie podjeść, szczególnie na wyższych obrotach. Pod tym względem daleko im do 4G63/G4CP montowanych w Mitsu czy w Sonatach.

BartBartez

  • Gość
Fotelik dla dziecka w Coupe.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień 2008, 14:24:18 »
Jarku aż tak tragicznie nie jest. Ja dolewam ok 1,2 - 1,5 l na 8 tyś km(między wymianami). Przebieg 230 tyś km

Jarek

  • Gość
Fotelik dla dziecka w Coupe.
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpień 2008, 14:37:00 »
Cytat: "BartBartez"
Ja dolewam ok 1,2 - 1,5 l na 8 tyś

To się akurat zgadza bo wychodzi litr na 5 - 6,5 tysiąca km ale czy to nie jest tragicznie? Na pewno nie jest to powód do dumy dla tych silników, starsze silniki w Pony czy w Sonacie było sporo lepsze pod tym względem. Nie mówiąc już o jakiejkolwiek japońskiej konkurencji.

BartBartez

  • Gość
Fotelik dla dziecka w Coupe.
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień 2008, 15:17:57 »
Ale porównując do Opli czy VW, które przy podobnych przebiegach wciągają nawet 1l/1000km to jest naprawdę dobrze.

Co do Japonii: Kumpel miał Carinę E 1,6 (przebieg 160 tyś)- wciągała 1,5l/1000km
Może to odosobniony przypadek ale jednak

sion2002

  • Gość
Fotelik dla dziecka w Coupe.
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Sierpień 2008, 20:20:23 »
A czy na coś jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie? Skrzynia? Silnik? Zawieszenie? Ruda? Jakieś standardowe / często powtarzające się usterki? W poniedziałek jestem w Niemczech oglądać Coupe z 1997 120 000km 2L.

Pozdrawiam

BartBartez

  • Gość
Fotelik dla dziecka w Coupe.
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Sierpień 2008, 21:12:50 »
Ruda na bank będzie na tylnich nadkolach. To standard - chyba, że ktoś już to robił. Skrzynia - pewnie ciężko wchodzi wsteczny, ale to Hyundai. W zawieszeniu przy 220 tyś km wymieniłem z tyłu 2 tuleje, amorki tył i wszystkie łączniki stabilizatorów. Przód był już zrobiony. Standardowych usterek chyba nie ma. Sprawdź wszystko jak w każdym aucie. Tylko nie wymagaj ideału bo jedziesz po 11 letnie auto a nie do salonu.