Autor Wątek: [ix35 EL] Skrzypiące przyciski kierownicy  (Przeczytany 2314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piechu

  • Gość
[ix35 EL] Skrzypiące przyciski kierownicy
« dnia: 31 Sierpień 2016, 00:16:50 »
Od kilku dni jestem posiadaczem ix35 fl z 2014 roku. Bardzo denerwują mnie skrzypiące przyciski przy kierownicy, chodzi o przycisk trip i odbiór/odrzucenie połączenia telefonu. Powiedzcie czy można reklamować to w ramach gwarancji czy poprostu ten typ tak ma?

maniek1807

  • Gość
[ix35 EL] Skrzypiące przyciski kierownicy
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Sierpień 2016, 19:36:53 »
Ja mam wersję sprzed liftu ( 201 3 r.)  i przyciski  wyboru i odrzucania połączeń na kierownicy też niestety skrzypią. TRIP działa elegancko.

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
[ix35 EL] Skrzypiące przyciski kierownicy
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Sierpień 2016, 22:21:10 »
Mam ten sam rocznik czyli 2014 i żaden z przycisków nie skrzypi. Moja propozycja to delikatne z wyczuciem wcisnąć palcem w szpary wokół przycisków odrobinę wazeliny technicznej a nadmiar wytrzeć chusteczką do kokpitu lub szmatką skrzypienie powinno ustąpić.
Pozdrawiam

Piechu

  • Gość
[ix35 EL] Skrzypiące przyciski kierownicy
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Wrzesień 2016, 05:21:05 »
O taką odpowiedź mi chodziło. Przejadę się do serwisu żeby chociaż jakiś wpis zrobili, tym bardziej że nie będę kontynuował dalszej gwarancji. Zastanawiam się czy wersje po liftowe też cierpią na te same powtarzające się wady co przed liftowe typu sprzęgło, skrzypienie i gąbka fotela, siłowniki klapy. U mnie zbliża się przebieg 45 tys km i nic z tych rzeczy narazie nie zauważyłem.

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
[ix35 EL] Skrzypiące przyciski kierownicy
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Wrzesień 2016, 19:22:46 »
Cytat: "nomi9"
Mam ten sam rocznik czyli 2014 i żaden z przycisków nie skrzypi. Moja propozycja to delikatne z wyczuciem wcisnąć palcem w szpary wokół przycisków odrobinę wazeliny technicznej a nadmiar wytrzeć chusteczką do kokpitu lub szmatką skrzypienie powinno ustąpić.
Pozdrawiam


Jesteś  tego pewien?

Raz - wazelina jest  tłusta, i będzie zbierał się na niej syf.
Dwa - ma odczyn kwasowy i jest "pełzająca", czyli posmarujesz w punkcie x, a za rok dopełznie do punktu y. Mam obawy, że może być problem ze stykiem.

Chyba, że się mylę...

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
[ix35 EL] Skrzypiące przyciski kierownicy
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Wrzesień 2016, 22:09:44 »
Czysta wazelina techniczna ( bardzo dobry bezkwasowy środek konserwująco - smarujący ) jest izolatorem ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach :
- świeża (prosto z pudełka ) jest izolatorem
- po jakimś czasie pracy głównie na stykach ruchomych wchłania oderwane cząsteczki materiałów przewodzących i staje się coraz lepszym przewodnikiem . :?:
Pozdrawiam .