Autor Wątek: [i30 GD] Problem z hamulcami  (Przeczytany 5276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i30 GD] Problem z hamulcami
« dnia: 06 Sierpień 2016, 23:55:43 »
Ostatnio mam dziwny problem z hamulcami.Tak przypadkowo sprawdziłem felgi po trasie,z przodu były zimne z tyłu ciepłe,tak samo jest po częstym hamowaniu w mieście jak by najpierw tył hamował a potem przód,co może być przyczyną

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2016, 10:13:11 »
Może szczęki od ręcznego zapieczone?

piobel

  • Gość
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień 2016, 16:20:48 »
Warto zajrzeć do hamulców. W moim i30 już 4 razy wymieniałem uszczelki pomiędzy tłoczkiem i cylinderkiem. Zwyczajnie pękły i gromadził się bród co powodowało zapieczenie się tłoczka i nie odbijał. Wymienić "gumki" wyczyścić tłoczek i cylinderek. Przy okazji wymienić płyn hamulcowy jak podchodzi (jak nie to i tak jest tani).

paluch35

  • Gość
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpień 2016, 18:28:41 »
Witam. Podłącze sie troche do tematu. Mam hyundaia i30 09r i przy lekkim wciskaniu hamulca słuchać stuki z lewej strony z przodu, a jak mocniej się docisnie to cisza. Wszystko sprawdzone i jest ok. Klocki i tarcze do jazdy jeszzcze na jakis czas. Macie moze jakiś pomysł?

karol0773

  • Gość
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Sierpień 2016, 21:34:49 »
ja mialem takie stukanie jak hamowalem z 150km do 0 w miare szybko. okazalo sie ze polowa klocka szybciej sie starla niz reszta

PRS

  • Gość
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpień 2016, 11:50:02 »
Wymieniałem tylne klocki przy 45000 a przednie przy 70000. Podobno nowe i 30 tak mają. Poza tym sprawdź czy ręczny działa, bu u mnie naprawiali coś na gwarancji z tyłu, ale już niestety nie pamiętam jaka to była część.

paluch35

  • Gość
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień 2016, 17:12:39 »
No ja mam 1 generację. Wszystko sprawne ostatnio przeszedl przegląd bez zarzutu. Klocki sa dobre, ale moze minimalna różnica grubosci jest

karol0773

  • Gość
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Wrzesień 2016, 00:36:14 »
no mój też przechodzi przeglądy bez zarzutu haha :mrgreen:

Offline sisimon

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 113
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Wrzesień 2016, 13:21:55 »
Miałem robiony przegląd 2 tygodnie temu i wszystko było OK , w jak najlepszym porządku :) , jednak denerwował mnie pisk z tylnego koła podczas hamowania (gdzieś od kilku miesięcy) i po rozebraniu okazało się że klocki wogóle nie odbijały, trzeba było je dość długo młotkiem częstować aby skubane puściły tarczy. Z przodu miałem podobnie jednak odrobinę lepiej. Najlepiej podnieść samochód i pokręcić kołami czy luźno latają, jak mają opory to niestety trzeba rozbierać i czyścić jak się da lub kupić nowe. Na przeglądzie nic nie wyszło a jednak hamulce nie działały prawidłowo. Pzdr

Offline Krzysiek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopad 2016, 20:58:32 »
Byłem sprawdzić co z tymi hamulcami bo podczas jazdy piszczały.Rozebrali i niby wszystko dobrze,jarzma przeczyścili bo pełno syfu było przez to klocki się zapiekły i nie chciały za bardzo odbijać.Ale dzisiaj sprawdziłem i znowu to samo,tył ciepły przód zimny.Już nie wiem co z tymi hamulcami,linki od ręcznego dobrze działają.Dziwne by było jak by tył najpierw  hamował a potem przód.W AŚ jak testowali i30 też szybko się skonczyły tylne klocki chyba  przy 30tys i 60tys coś za szybko

paradoks1

  • Gość
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Listopad 2016, 19:42:23 »
Mam najechane ok 35 tyś km piszczał mi prawy tył od strony pasażera. Piski pojawiały się po przejechaniu ok 8 km kiedy się tarcza zagrzała ( normalne jak klocek ociera ) zdjąłem koło na garażu, odkręciłem dwie śrubki z kopyta wyjąłem klocki. Oczyściłem klocki, rozruszałem linę z ręcznego z dźwignią i docisk , na docisku było trochę rdzy zjechałem pilnikiem . Całość poskładałem prowadnice i docisk posmarowałem smarem ATE plastilube -  problem znikł.
Na Wiosnę  przy okazji wymiany kół na letnie profilaktycznie  przeczyszczę wszystkie koła i chyba wymienię płyn hamulcowy wszak to już 5 lat  :-D

gzrybol

  • Gość
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Luty 2018, 23:36:57 »
Witam. Ja mam jeszcze inny problem. Mam już drugi komplet tarcz przednich. Wcześniej ATE teraz ZIMMERMANN SPORT i jest to samo. Hamulce się tłuką hurgocą, buczą jak w starym pociągu) i drga kierownica Piasty wyczyszczone, różnicy w sile hamowania na stacji nie ma.

Offline robson87_30

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Kwiecień 2018, 21:21:20 »
ja mam pytanie z innej beczki wogole. z jaka sila dokrecac sruby te ktore trzymaja zacisk do jarzma.

Offline robson87_30

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
[i30 GD] Problem z hamulcami
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Kwiecień 2018, 22:28:13 »
mam dziwny problem z hamulcami. otóż podczas zjeżdżania z górki albo dohamowywania z dużej prędkości słychać dziwny dźwięk dochodzący z lewego koła. jest to dźwięk szurania metalu o metal
 tak jakby chrobotanie jak dla mnie. dzieje się to wyłącznie przy skręcaniu w prawo i z lewej strony. co to może być? ma ktoś jakieś domysły. tarcze i klocki wymienione dwa dni temu i myślałem że to była wina nadmierne zużytej tarczy albo klocka, ale ten dźwięk pojawia się znowu nawet przy nowych podzespołach.  proszę o pomoc bo nie wiem co to może być. pozdrawiam