Autor Wątek: [i20 GB] [i20 GB] Problem z automatyczną skrzynią  (Przeczytany 2679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lukaszmk

  • Gość
[i20 GB] Problem z automatyczną skrzynią
« dnia: 17 Lipiec 2016, 14:01:24 »
Witam, mam problem z moim automatem, aktualne mam przejechane ok 4500km, na zimno jest ok... ale po rozgrzaniu np po dłuższej jeździe po mieście lub dłuższej trasie 20_30km podczas przełączania z R na D i puszczeniu hamulca nic się nie dzieje i nagle po 2,3 sec czuc uderzenie i auto nagle rusza z tzw kopyta... obiaw mam od ok przebiegu 4000km, myślałem ze to chwilowe ale usterka wystepuje prawie za każdym razem... to nie moj pierwszy AT, poprzednio mialem Dsg i w przeciagu 5lat i 60000km padly sprzęgła i potem mechatronika, wrocilem do klasycznego automata i silnika i nie minelo pół i znów problemy... poziom oleju w skrzyni ok.
Jak wiadomo aso nie ma pojecia o AT, wiec proszę o pomoc...
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:32:13 przez Brt »

Offline steyr

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
[i20 GB] Problem z automatyczną skrzynią
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lipiec 2016, 22:49:22 »
Auto masz na gwarancji? Jeśli tak to bym się nie zastanawiał tylko do ASO, ich problem jak nie znają się na rzeczy. W każdym innym wypadku pozostaje Ci poszukać zakładu specjalizującego się w obsłudze i naprawach tego typu skrzyń biegów co wiąże się z $ jak i zapewne z utratą gwarancji.

Remo

  • Gość
Re: [i20 GB] Problem z automatyczną skrzynią
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2017, 21:09:07 »
Cytat: "Lukaszmk"
Witam, mam problem z moim automatem, aktualne mam przejechane ok 4500km, na zimno jest ok... ale po rozgrzaniu np po dłuższej jeździe po mieście lub dłuższej trasie 20_30km podczas przełączania z R na D i puszczeniu hamulca nic się nie dzieje i nagle po 2,3 sec czuc uderzenie i auto nagle rusza z tzw kopyta... obiaw mam od ok przebiegu 4000km, myślałem ze to chwilowe ale usterka wystepuje prawie za każdym razem... to nie moj pierwszy AT, poprzednio mialem Dsg i w przeciagu 5lat i 60000km padly sprzęgła i potem mechatronika, wrocilem do klasycznego automata i silnika i nie minelo pół i znów problemy... poziom oleju w skrzyni ok.
Jak wiadomo aso nie ma pojecia o AT, wiec proszę o pomoc...


Kolego u mnie jest ten sam problem, ogólnie autko szarpało od samego początku. Myślałem że tak musi być ale z czasem zaczął szarpać mocniej. Mam takie same objawy jak ty i byłem nawet w ASO i dowiedziałem się że niby tak musi być. Okazało się że prowadzą akcję serwisową na automaty, o której dowiedziałem się przypadkowo. Nikt nie dzwonił nikt nie pisał, wyszło na pierwszym przeglądzie. Już jestem po zmianie softa skrzyni, coś wgrywali. Niby lepiej ale pojeżdzę to dam znać. Radził bym udać się do ASO. Pozdrawiam

Offline wojtek1310

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
[i20 GB] Problem z automatyczną skrzynią
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Luty 2018, 10:31:10 »
Podpinam się do tematu czy ma ktoś może info co do wymiany oleju w powyższej skrzyni biegów? Mam warsztat z kanałem i chciałbym sam ogarnąć temat.Potrzebuję informacji jaki olej stosowany jest w powyższej skrzyni biegów oraz ile go potrzeba.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 GB] Problem z automatyczną skrzynią
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Luty 2018, 18:35:02 »
W jaki aucie?