Autor Wątek: [i30 GD] Naprawy gwarancyjne w ASO - problemy  (Przeczytany 2134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bartwiatr

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[i30 GD] Naprawy gwarancyjne w ASO - problemy
« dnia: 30 Czerwiec 2016, 07:40:40 »
Witam

Chciałbym podzielić się moimi bardzo negatywnymi opiniami odnośnie problemów mojego auto i naprawami na gwarancji

1. ŚLIZGAJĄCE SIĘ SPRZEGŁO:  problem pojawił się na 6 buiegu na trasię podczas dodawania gazu - auto wchodziło na obroty i rownież miałem zastrzeżenie do pracy sprzęgła ( wysokie" branie" również szarpanie na 2 i 3 biegu, Zgłosiłem sie do ASO w Pozaniu _ uznany dealer i ASO w Poznaniu ( prowadzi kilka marek min. VOLVO, HONDA.
Panowie w ASO próbowali uznać winę użytkownika auta z tytułu  zyżycia sprzęgła ( auto ma 26 tys. 1,5 roku użytkowane) kategorycznie odmówiłem żadając naprawy na gwarancji informując ich że znam ten problem. Po diagnozie potwierdzili wyciek i na gwarancji wymienili uszczelniach skrzyni oraz tarcze sprzęgła. Przy " okazji" stwierdzili że są użyte :

2. tylne tuleje metalowo- gumowe ;  jest to element eksplotacyjny i nie podlega gwarancji. Ponowie z ASO w Poznaniu nie znali zapisów gwarancji ponieważ punkt 2.7 ( gwarancja na elementy układu zawieszenia) mówi że min na tuleje jest 2 lata gwarancji więc poprosiłem o naprawę na gwarancji.
Zastanawiam się czy macie/mieliście tak szybki problem z zyżytymi tulejami poniewaz mam przeczucie że ASO próbowało mnie upolować mnie te tuleje - odrabiając koszty wymiany uszczelniacza skrzyni oraz tarcz sprzęgła.

Generalnie naprawy w ASO na gwarancji to przeprawa przez mękę i to jest duży minus i  wielka ściema ze strony Hyundai _ 5 letnia gwarancji jeśli ewidente usterki - wady nie chcą naprawiać na gwarancji - tylko próbują zrobić winnę kierowcy.  Raczej nie wybrorę ponowanie marki  Hyundai przez te problemy jak powyżej i działania ASO.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] Naprawy gwarancyjne w ASO - problemy
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Czerwiec 2016, 18:43:18 »
Dodaj tag tematu [i30 GD] wg. poniższej instrukcji

Trzeba kliknąć po prawej stronie postu na „EDYTUJ” i następnie:



Jak będziesz w Edytuj to zmień treść tematu na np. Naprawy tylnego zawieszenia.

Usuń punkt 1 bo opisałeś to samo tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8470