Autor Wątek: [Sonata Y2] Szyba się nie chce zatrzymać. Po naciśnięciu jed  (Przeczytany 984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

muzyk9999

  • Gość
Witam.
Kilka tygodni temu jak jechałem w nocy, usłyszałem takie klikanie (co jakieś 10 sekund).
Okazało się, że prawa szyba nie reagowała, kiedy ją opuszczałem. Kilka razy wcześniej widziałem, jak po naciśnięciu przełącznika w górę nie chciała się zatrzymać, kiedy go puszczałem. Czasem działała następująca metoda zatrzymania samodociskającej się szyby w nieskończoność: trzeba było kilka razy porządnie nacisnąć w dół przełącznik. Jak to nie pomagało, to musiałem wyciągnąć bezpiecznik (pod maską samochodu).
Zaznaczam, że przełącznik od prawych drzwi pasażera (na panelu głównym przy kierowcy) nie ma podwójnej funkcji na zasadzie, jazda szyby dopóki trzymam i puszczę, oraz podjazd w górę po mocniejszym naciśnięciu (niektóre auta mają taką funkcję, np. podwójny przycisk, ale to raczej dotyczy tylko szyby samego kierowcy).
Po rozebraniu tapicerki okazało się, że jak stuknę w przełącznik dotyczący prawych drzwi pasażera (na panelu głównym kierowcy), to coś w nim odskakuje (lekko słychać) i szyba się zatrzymuje. Nie ma na to wpływu jednak ten biały suwak.
Teraz pytanie, czy taki przełącznik nowy można gdzieś kupić?
Wtedy bym wylutował stary i wlutował nowy, no bo starego to chyba się nie da naprawić...
Dane: HMC DECO 41201
Piszę też o tym, bo może ktoś będzie w podobnej sytuacji, a wtedy nie zawsze wiadomo gdzie szukać usterki.