Autor Wątek: [ix35 EL] Samodzielna wymiana hamulców na gwarancji  (Przeczytany 3683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[ix35 EL] Samodzielna wymiana hamulców na gwarancji
« dnia: 28 Czerwiec 2016, 13:25:13 »
Witam ponownie,

Zbliża mi się ostatni przegląd gwarancyjny a hamulce mam już na wykończeniu. Mogę je sobie wymienić samodzielnie na dowolne, żeby podczas przeglądu mi się nie czepili?

Pozdr
Qba

Offline sztil4

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
[ix35 EL] Samodzielna wymiana hamulców na gwarancji
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Czerwiec 2016, 14:51:35 »
Hamulce czyli klocki i tarcze jak dobrze rozumiem?? Z tego co sie orientuje to klocki i tarcze nie sa objete 5cio letnia gwarancja, i jest to element ktory  zuzywa sie. Z drugiej strony mozesz kupic sobie klocki i tarcze a w serwisie wymienic, patrzac na Twoj przypadek to i tak ostatni przeglad gwarancyjny więc powiedz ze nie chcesz wymieniac hamulców i tyle.

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[ix35 EL] Samodzielna wymiana hamulców na gwarancji
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec 2016, 14:59:46 »
Cytat: "sztil4"
Hamulce czyli klocki i tarcze jak dobrze rozumiem?? Z tego co sie orientuje to klocki i tarcze nie sa objete 5cio letnia gwarancja, i jest to element ktory  zuzywa sie. Z drugiej strony mozesz kupic sobie klocki i tarcze a w serwisie wymienic, patrzac na Twoj przypadek to i tak ostatni przeglad gwarancyjny więc powiedz ze nie chcesz wymieniac hamulców i tyle.


Tak, chodzi o klocki i tarcze. Wolę to zrobić sam bo zawsze taniej, a czekać nie chcę bo już i tak słabo wyglądają. Problem w tym, że nie wiem czy można to zrobić we własnym zakresie, tym bardziej że chcę zamontować nawiercane/nacinane tarcze, więc będzie widać że nieoryginalne...

Offline sztil4

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
[ix35 EL] Samodzielna wymiana hamulców na gwarancji
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Lipiec 2016, 09:59:12 »
Auto serwisuje w Rzeszowie ostatnio bylem w Toruniu stwierdzili ze klocki z przodu 90% z tylu 80% pytal sie czy ostatnio wymienialem?? Ku mojemu zdziwieniu w serwisie nie ma zadnej informacji ze zostaly wymienione klocki wiec na dobra sprawe mozna je samemu wymienic i powiedziec ze wymieniales ostatnio w serwisie w katowicach caly zestaw pewien jestem ze doradca nie zadzwoni ani nie bedzie zadnego problemu, dostajesz fakture a w serwisie nic nie jest wpisywane w komputer

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[ix35 EL] Samodzielna wymiana hamulców na gwarancji
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Lipiec 2016, 20:14:22 »
Generalnie temat już nieaktualny. Wymieniłem sam hamulce na sportowe (nacinane i nawiercane) i nie było żadnego oficjalnego komentarza z serwisu po przeglądzie. Jedynie odjeżdżając natknąłem się na pracownika serwisu, który to ogólnie wyraził pozytywne wrażenie odnośnie zainstalowanych hamulców. :)

mada

  • Gość
Nie zamykałbym tematu?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lipiec 2016, 23:20:14 »
Może kolega umieści jakieś zdjęcia podczas wymiany hamulców.
Sam jestem ciekaw jaka jest procedura, kolejność przy wymianie układu hamulcowego.
Zwykła instrukcja (nie warsztatowa) nic o tym nie mówi?
Pozdrawiam

Offline MrQ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[ix35 EL] Samodzielna wymiana hamulców na gwarancji
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipiec 2016, 00:11:43 »
Procedura standardowa jak w większości samochodów. Niestety jestem już "po", a zdjęć podczas wymiany nie robiłem.


Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] Klocki tył
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipiec 2016, 08:38:38 »
Ktoś wymieniał klocki z tyłu? Dużo z tym roboty? Może jakieś wskazówki? Dzięki.

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
[ix35 EL] Samodzielna wymiana hamulców na gwarancji
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lipiec 2016, 21:15:04 »
Myślę że tyle samo co z przodu tylko po znacznie większym przebiegu niż wymiana przednich.

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] Samodzielna wymiana hamulców na gwarancji
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpień 2016, 12:39:54 »
Czy z tyłu jest czujnik zużycia klocków i można mu ufać?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Samodzielna wymiana hamulców na gwarancji
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Sierpień 2016, 17:14:50 »