Autor Wątek: [Getz] [Getz] [Szukam] Nowy komputer pokładowy dla Hyundaia Getza z  (Przeczytany 7876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rusek

  • Gość
[Getz] [Szukam] Nowy komputer pokładowy dla Hyundaia Getza z
« dnia: 15 Czerwiec 2016, 18:14:24 »
Witam Wszystkich :) Niedawno stałem się posiadaczem drugiego samochodu w rodzinie i decyzja padła na Hyundaia Getza z silniczkiem 1.1 rocznik 2003 wersja z klimatyzacją i elektrycznymi szybami przód.
Niestety mam problem z wyczuciem tego samochodu, wszystko chodzi tak jakoś płynnie i bez oporów pedały są jakieś takie krótkie i czułe w porównaniu do Kalinki. Ale do rzeczy.
Mam pewne podejrzenia że nie potrafię prowadzić tego samochodu, odczuwam dość spore spalanie a nawet większe od Kalinki (silnik 1.4 90KM) po mieście pali mi około 10-12 litrów, mieszkam w małym mieście więc w korkach nie stoję. Starałem się jeździć ekonomicznie (poniżej 2000 obrotów) to podczas przyśpieszania na tak niskich obrotach drga mi wszystko co może drgać i w samochodzie robi się dość głośno, drgania ustępują dopiero przy 2500-3000 obrotów, podczas jazdy po za miastem natomiast przy prędkości 70km/h obroty na piątce mam około 2 500 - 2 700 a przy 90km/h obroty rosną aż do 3 500 - 4 000! Związku z tym wpadłem na pomysł wymiany tego standardowego komputera pokładowego na lepszy (lub dołożenie osobnego) który pokaże mi coś więcej niż godzinę i aktualny przebieg a konkretniej pokaże mi aktualne zużycie paliwa w litrach na 100km tak jak w Kalince.

Widziałem Hyundaia Getza takiego jak mój ale miał właśnie inny komputer pokładowy i pokazywał takie bajery jak temperaturę, aktualne spalanie itp. Na allegro znalazłem kilka liczników z takim komputerem pokładowym.
Załączam zdjęcia co mam na myśli bo często mam problemy ze sformułowaniem wypowiedzi tak by być zrozumianym :)

Moje pytania:
1. Czy jest możliwość przełożenia tych liczników i czy będzie to działało (czy komputer pokładowy będzie pokazywał aktualne spalanie)?
2. Jeżeli nie ma takiej możliwości to czy jest możliwa instalacja jakiegoś zewnętrznego komputera pokładowego?


Pozdrawiam Rusek :)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:39:08 przez Brt »

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odpowiedź na pytanie 1: TAK
Odpowiedź na pytanie 2: TAK

ad 1: Zamontowanie licznika z komputerem jest możliwe, jednak wiąże się to ze zmianą jednej wtyczki (zegary z komputerem mają ją inną niż pozostałe) oraz "kabelkologią". Jeżeli jesteś za pan brat ze schematami instalacji elektrycznej w manualu - dasz sobie radę ;) Spora "rzeźba", ale do ogarnięcia
ad 2.  tutaj przykład: http://www.reveltronics.com/pl/produkty/uniwersalny-komputer-pokladowy-ukp

Rusek

  • Gość
Super wieści :) myślę że  po przygodach z moją Kaliną w której ciągle trzeba w kabelkach grzebac, Hyundaia Getza też opanuje :-)
To jeszcze jedno pytanko jak bym chciał sobie samochodzik podłączyć do laptopa to jaki kabelek kupić z tych tańszych i jaki program po polsku lub ewentualnie rosyjsku  :-) ?

Pozdrawiam

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
ja miałem styczność z czymś takim:

http://allegro.pl/interfejs-obd-scan-bluetooth-elm327-obd2-mini-24h-i5600589608.html

a programy na przykład tutaj:

http://www.ames.j.pl/

P.S. ten interfejs czyta tylko silnik, odczytów ABS, etc nie pokaże

Rusek

  • Gość
Super! Dzięki wielkie :) Aktualne spalanie i kody błędów odczyta?

Offline Scorpio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
Błędy odczyta, ale jeżeli chodzi o spalanie to nie zwróciłem uwagi. Prawdopodobnie tak.

Rusek

  • Gość
Serdecznie Ci dziękuje za odpowiedź. Wiem już wszystko co chciałem wiedzieć.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Cytat: "Rusek"
Wiem już wszystko co chciałem wiedzieć.


Myślę że nie wiesz jeszcze nic poczytaj w dziale Getz temat z "ważne tematy".

Rusek

  • Gość
Dobrze :) już się biorę za lekturę. Ale dalej nie doczytałem czy odczyta to chwilowe spalanie :(.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Do spalania UKP lub wymiana zegarów.

Rusek

  • Gość

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Widzę że dalej nie przeczytałeś tego co trzeba.

ELM327 obsługuje w ubogim zakresie tylko silnik więc nadaje się tylko do smartfona z Torque żeby wyświetlać kolorowe zegary.

Kup kabel VAG na chipie FT232RL plus program Cascade 0.9.4 (+room od 0.9.3) i zdiagnozujesz wszystkie układy.

Dyskusja o ELM-ach tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5479&highlight=interfejs


Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Tak. Program pobierz z tematu o Cascade i obyś nigdy nie musiał użyć tego interfejsu  :-P

Rusek

  • Gość
Dobra to teraz już tylko kwestia licznika z komputerem spalania :) Mam nadzieje że jakoś sobie z tym poradzę. Na pewno będzie pokazywało zużycie paliwa ?:)