Autor Wątek: [ix20] Domykanie szyb - ix20  (Przeczytany 15874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Geronimo

  • Gość
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« dnia: 18 Luty 2012, 17:40:33 »
Hey. Od wczoraj jeżdzimy już naszym nowym autkiem i taka rzecz nie nie daje mi spokoju. Czy jest jakiś sposób na "automatyczne domknięcie wszystkich elektycznie sterowanych szyb. Teraz to może jescze nie kłopot, bo nie otwiera się ich tak często, ale gdy zrobi sie cieplej, a akurat nie bedzie chodziła klima, może się okazać i zapewne nie raz się tak zdarzy, że którys z pasażerów pozostawi niedomkniętą szybę. Czy jest jakiś sposób by w ix20 wszystkie domknęły sie po zamknięciu centralnego zamka. W moich poprzednich autkach albo wystarczyło nacisnać przycisk zamknięcia auta, albo trzeba go było trochę dłużej przytrzymać i szuby we wszystkich drzwiach się podnosiły. W ix20 wygląda mi na to, że to na kierowcy spoczywa obowiązek podciągnięcia wszystkich sterowników szyb, zanim wyłączy silnik. Chyba, że macie już na to sposób?

Proszę o wskazówki. Thx

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2012, 22:34:28 »
Pewnie trzeba będzie coś do kupić żeby tak było.
Ale poco, przecież masz klimę ,cały rok jeżdżę z klimą po to ona jest , a masz blokadę z tyłu żeby nikt nie otwierał tynlich szyb

Offline irekmiecz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 147
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2012, 11:30:22 »
Za pomocą wujka "Google" wyskoczyło bardzo dużo na ten temat, lecz tak na szybkiego to z ostatniego postu http://forum.mojaceed.pl/viewtopic.php?f=54&t=1795  
 Latem goszcząc na poznańskiej Malcie wjeżdżając na parking otworzyłem do końca okno by odebrać bilet . Wracając po około dwóch godzinach z daleka widzę, że nie widzę szyby.  Na szczęście okazało się że to moja wina bo z wrażenia nie pamiętałem o zamknięciu okna, a tylko z pilota zamknąłem auto. Na szczęście więcej niespodzianek nie było.
 Automatyczne domykanie szyb jest bardzo dobrym rozwiązaniem (nie musimy już pamiętać o zamknięciu okien) lecz chciał bym mieć w jakiś sposób możliwość zamknięcia auta bez całkowitego zamykania okien. W tym momencie przypomina mi się kolejna wada aut z czarnym wnętrzem - samoistne rozgrzewanie się auta w środku pod wpływem promieni słonecznych. Tak więc chciałbym mieć możliwość zamknąć auto z rozszczelnionymi szybami. Nie znam się na tym, cz jest taka możliwość?

Kurako

  • Gość
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty 2012, 12:20:42 »
Geronimo,  miałeś tak pewnie w poprzednich autkach, bo jeździłeś wyposażonym w moduł komfortu oplem, VW lub Audi :) Hyundaie niestety nie są wyposażone w moduł komfortu. Jest możliwość założenia modułu domykania szyb. Ja będe w swoim takie coś zakładał na wiosnę więc się odezwe :)

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2012, 19:37:39 »
Jak sie kupuje auto to trzeba sprawdzac specyfikacje wyposazenia a nie potem biadolic nie ma tego nie  ma tego ja ma comfort i nie biadole ze nie mam tam czegos co nie wystepuje albo jest w wyzszej wersji wyposazenia co innego gadzety to rozumiem.

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2012, 20:27:20 »
Cytat: "irekmiecz"
lecz chciał bym mieć w jakiś sposób możliwość zamknięcia auta bez całkowitego zamykania okien.


A próbowałeś kiedyś zostawić otwarte szyby i po zamknieciu drzwi otworzyć auto? Powinno się ono zamknąć po jakimś czasie i szyby nie bedą zamknięte. wada to nieuzbrojony alarm, ale jakbys zostawił niedomknięte szyby z uzbrojonym alarmem to przy czujnikach ruchu każdy większy podmuch wiatru aktywowałby alarm.

Geronimo

  • Gość
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2012, 22:00:04 »
Endriu, nie biadolę, tylko rzucam pytanie na forum, licząc, że może ktoś zna rozwiązanie. Świadomie wybrałem wersje Comfort, miedzy innymi dlatego, ze ma el sterowanie szybami z przodu i z tyłu. W poprzednich autkach, które miału jedynie korbki w tylnych drzwiach nie raz zdarzało się, że moi pasażerowie nie domykali szyb. Takiego stresu jak irekmiecz na szczeście nie przeżyłem, ale pewne nawyki zostają i chyba minie jeszszcze trochę czasu zanim się przestawię na inne.  Do dziś, gdy czasem muszę bujnąć autko Rodziców, z przyzwyczjenia do mojego prywatnego, mam kłopoty z wrzuceniem wstecznego. Teraz też bedę sie musiał przestawić, bo z zasady nie patrze na drążek w czasie zmiany i wszystko robie na pamięć. Ale z 6ki chyba nie ruszę, szybciej zgasze silnik ;)

Kurako

  • Gość
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Luty 2012, 08:37:20 »
Cytat: "endriu"
Jak sie kupuje auto to trzeba sprawdzac specyfikacje wyposazenia a nie potem biadolic nie ma tego nie  ma tego ja ma comfort i nie biadole ze nie mam tam czegos co nie wystepuje albo jest w wyzszej wersji wyposazenia co innego gadzety to rozumiem.

skad ta agresja :) ?

Geronimo, na znanym serwisie aukcyjnym, moduł domykania szyb idzie kupić za 50 zł na 4 szyby? Może się warto nad tym zastanowić?

Offline endriu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 107
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Luty 2012, 10:05:23 »
Cytat: "Kurako"
Cytat: "endriu"
Jak sie kupuje auto to trzeba sprawdzac specyfikacje wyposazenia a nie potem biadolic nie ma tego nie  ma tego ja ma comfort i nie biadole ze nie mam tam czegos co nie wystepuje albo jest w wyzszej wersji wyposazenia co innego gadzety to rozumiem.

skad ta agresja :) ?

Geronimo, na znanym serwisie aukcyjnym, moduł domykania szyb idzie kupić za 50 zł na 4 szyby? Może się warto nad tym zastanowić?


Witam to nie jest zadna agresja tylko stwierdzenie faktu .

beazee

  • Gość
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Luty 2012, 17:37:34 »
Cytat: "apikus"
A próbowałeś kiedyś zostawić otwarte szyby i po zamknieciu drzwi otworzyć auto?


Zamknąłem drzwi z pilota i poszedłem zapłacić za benzynę.
Gdy wróciłem szyba kierowcy nadal była schowana.
Próba otwarcia auta po pociągnięciu wewnętrznej klamki skonczyła się uruchomieniem alarmu.

Cytuj
jakbys zostawił niedomknięte szyby z uzbrojonym alarmem to przy czujnikach ruchu każdy większy podmuch wiatru aktywowałby alarm.


Alarm jak najbardziej aktywował się przy otwartych szybach (po otworzeniu drzwi) skoro go usłyszałem.

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Luty 2012, 21:24:32 »
Cytat: "beazee"
Zamknąłem drzwi z pilota i poszedłem zapłacić za benzynę.


No właśnie, ja mówiłem o otwarciu auta z pilota, nie o zamknięciu, wtedy alarm nie powinien się uzbroić, a samochód powinien się zamknąć.

beazee

  • Gość
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Luty 2012, 13:25:01 »
Cytat: "apikus"
No właśnie, ja mówiłem o otwarciu auta z pilota, nie o zamknięciu, wtedy alarm nie powinien się uzbroić, a samochód powinien się zamknąć.

Napisz to, proszę, raz jeszcze.

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Luty 2012, 13:33:21 »
Co jest nie zrozumiałe?

masz otwarte okna (uchylone), zamykasz drzwi mechanicznie i wciskasz na pilocie przycisk odpowiedzialny za otwieranie samochodu. po jakims czasie (u mnie to było ok. 20 sekund) samochód się powinien zamknąć (centralny zamek), ale nie bedzie uzbrojony alarm i nie powinny domknąć się okna.

beazee

  • Gość
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Luty 2012, 15:31:08 »
Cytat: "apikus"
Co jest nie zrozumiałe?

Teraz już jest :)

Cytuj
masz otwarte okna (uchylone), zamykasz drzwi mechanicznie i wciskasz na pilocie przycisk odpowiedzialny za otwieranie samochodu. po jakims czasie (u mnie to było ok. 20 sekund) samochód się powinien zamknąć (centralny zamek)

Tak sie dzieje jak otwieram auto by załadować zakupy do bagażnika.
Odpowiednio długo to zajmie to drzwi kierowcy/pasażerów zostaną zaryglowane mimo otwartej klapy bagażnika.

Cytuj
ale nie bedzie uzbrojony alarm i nie powinny domknąć się okna.

Nie wiem jak z alarmem. A okna i tak nie mają funkcji domknięcia.

Offline apikus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 538
[ix20] Domykanie szyb - ix20
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Luty 2012, 15:46:11 »
Cytat: "beazee"
Nie wiem jak z alarmem. A okna i tak nie mają funkcji domknięcia.


No tu może być różnie. U mnie w i30 się aktywuje, a w Lancerze nie.
W Lancerze miałem jeszcze jedną opcję z szybami, otwieranie przednich szyb z pilota. Jak szedłem w kierunku samochodu to mogłem otworzyć chwilę wcześniej przednie szyby w celu przewietrzenia.