Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Wysokie obroty silnika po uruchomieniu  (Przeczytany 14597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

x_muza

  • Gość
[i20 PB] Wysokie obroty silnika po uruchomieniu
« dnia: 17 Luty 2012, 17:02:55 »
Przy temp. zaczynających się od - 13 st silnik po uruchomieniu ma 2000 obr/min na biegu jałowym. Po  przejechaniu 1,5 - 2 km i  nagrzaniu  silnika jest dobrze. Ktoś pomoże pracownikom ASO ?, bo nie wiedzą jak to naprawić. Samaochód jest nowy, ma na liczniku 3300 km. Honda w takich samych warunkach po uruchomieniu ma 1300 obr. Czy hyundai po prostu tak ma ?
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:48:11 przez Brt »

el capitan

  • Gość
[i20 PB] Wysokie obroty silnika po uruchomieniu
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2012, 17:14:21 »
U mnie przy około -21 było około 1500 obrotów na biegu jałowym zaraz po odpaleniu z tego co pamiętam.  Z tym, ze mam inny silnik...2000 obrotów trochę dużo moim zdaniem ale w wielu benzyniakch jest to w zakresie tolerancji..

Jakie masz teraz obroty przy tej temperaturze?

bedik

  • Gość
[i20 PB] Wysokie obroty silnika po uruchomieniu
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2012, 22:23:16 »
W moim aucie podobnie 2000 obroty po odpaleniu w niskich temperaturach więc chyba te auta tak mają. A co na to serwis powiedział?

Kurako

  • Gość
[i20 PB] Wysokie obroty silnika po uruchomieniu
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2012, 08:43:33 »
U mnie w Getzie też się zdarza, że jak jest duży mróz i silnik kompltenie wychłodzony, to po załączeniu silnika obroty jałowe wynoszą około 2000. Jest to dla mnie zrozumiałe, silnik zimny, chce sie dogrzać, może działa to na zasadzie ręcznego ssania jak to było w Maluszku? Silnik może się broni przed ewentualnym zgaśnięciem na bardzo zimnym silniku? Ja to tak rozumiem i nie widze w tym nic dziwnego :)

el capitan

  • Gość
[i20 PB] Wysokie obroty silnika po uruchomieniu
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty 2012, 08:57:00 »
Troszkę poczytałem na temat przedstawionego przez Ciebie problemu. Jeśli obroty na jałowym biegu nie falują, jeśli przy wyzszych temperaturach zewnetrznych nie dochodza do owych 2 tysiecy to wszystko jest raczej w porzadku. Najlepiej monitoruj przez jakis czas zakresy obrotow po uruchomieniu i konfrontuj je z temperaturami zewnetrznymi - jesli cos wzbudzi Twoj niepokoj bedziemy wtedy myslec dalej.

x_muza

  • Gość
[i20 PB] Wysokie obroty silnika po uruchomieniu
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2012, 13:45:45 »
Cały czas ta sytuacja  wzbudza mój niepokój, ponieważ hondzia, prawie z identycznym motorkiem pracuje zupełnie inaczej. Wysokie obroty  zimnemu silnikowi, raczej mu specjalnie nie służą. Wobec tego dzisiaj odstawiłem auto do ASO. Jestem ciekawy, co chłopaki z ASO wymyślą.

Offline psyche

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 304
    • http://psyche.wilczy.pl
[i20 PB] Wysokie obroty silnika po uruchomieniu
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Luty 2012, 14:13:57 »
Zaraz po odpaleniu - 2000, ale to trwa chwilę, potem obroty spadają do ok. 1500, po nagrzaniu do ok. 800. Wszystko płynnie.

jozjag

  • Gość
[i20 PB] Wysokie obroty silnika po uruchomieniu
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Luty 2012, 19:27:56 »
Tej zimy też raz mi zwariowały obroty przy -26 C - 2000 obrotów. Spadły dopiero po przejechaniu około 5-7 km ( nie wiem co było przyczyną i zdarzyło się tylko raz). Normalnie po odpaleniu 1500 obrotów po chwili w granicach 1000.

Kam-mil

  • Gość
[i20 PB] Wysokie obroty silnika po uruchomieniu
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Marzec 2012, 21:26:58 »
Cytat: "x_muza"
Cały czas ta sytuacja  wzbudza mój niepokój, ponieważ hondzia, prawie z identycznym motorkiem pracuje zupełnie inaczej. Wysokie obroty  zimnemu silnikowi, raczej mu specjalnie nie służą. Wobec tego dzisiaj odstawiłem auto do ASO. Jestem ciekawy, co chłopaki z ASO wymyślą.


I  co powiedzieli w ASO?
Moim zdaniem to normalne, jak jest zimno to benzyny chochluje się więcej, a gdzieś tą większą ilość benzyny trzeba spalić - stąd wyższe obroty. Kto jeździł maluchem i regulował ręcznie ssanie ten wie o co chodzi.

rafcio007

  • Gość
[i20 PB] Wysokie obroty silnika po uruchomieniu
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Marzec 2012, 22:23:23 »
w moim Hyundai i20 obroty zawsze byly maks 1tys, po nagrzaniu spadaly do 800.