Autor Wątek: [Santa Fe CM] Oryginalny Hak i wiązka elektryczna  (Przeczytany 2268 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AirBike

  • Gość
[Santa Fe CM] Oryginalny Hak i wiązka elektryczna
« dnia: 27 Maj 2016, 13:44:30 »
Witam
kilka dni temu kupiłem do swojego Santa Fe 2010 oryginalny (hyundajowski) hak holowniczy i wiązkę elektryczną do tego modelu - wszystko leżaki magazynowe i niestety bez instrukcji montażu. O ile założenie mechaniczne haka (zdjęcie zderzaka, wymontowanie tylnej belki poprzecznej i zamontowanie w to miejsce belki haka) nie sprawiło zbyt dużo problemu (czasu tak i wysiłku - waży chyba ze 35 kg...), to z wiązka jest mały problem - z wpięciem się w instalację. Model wiązki to MVG-Typ:5370S i niestety na stronie niemieckiego producenta już nie występuje. Napisałem do  nich maila ale cisza.... jedyna (zbliżona wyglądem wiązka!do SF 2006-2012) i instrukcja jaka wpadła mi w ręce to model 5569s, niestety ma kilka kabli mniej...
Jeżeli ktoś wie gdzie zdobyć jakąś instrukcję lub schemat instalacji, albo może ktoś ma zainstalowany taki model i mógłby pstryknąć kilka fotek będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-07-17, 13:43 ]
Brak odpowiedzi więc poradziłem sobie niestety powoli (krok za krokiem) sam. Hak założony -potrzebne było zdemontowanie tylnego zderzaka i wymiana tylnej belki na belkę haka, po założeniu wygląda tak jak powinno być od nowości prosto z fabryki. Elektryka prawie skończona, działa wszystkie 13 pinów pozostało podpięcie kabla odpowiedzialnego za wyłączanie sygnalizacji czujników cofania (ciągle szukam informacji lub instrukcji do tego modelu w/w by czegoś nie skopać w instalacji). Sama instalacja wymagała demontażu schowka bagażnika i częściowo boczków. Przy okazji zamontowałem we wnękę subwoofera.
I to tyle pozdrawiam.

Offline Ater

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 54
[Santa Fe CM] Oryginalny Hak i wiązka elektryczna
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2018, 09:31:53 »
Cześć. Mam auto z tego samego rocznika i też teraz szukam haka. Czy do tej wiązki potrzebowałeś modułu czy też wystarczyło wpiąć się w kable? Gdzie wogóle się wpinałeś, w klapę bagażnika czy w innym miejscu?

Offline west40

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 86
[Santa Fe CM] Oryginalny Hak i wiązka elektryczna
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2018, 18:34:55 »
Najlepiej kupić hak dedykowany z modułem ( koszt ok. 600_700 zł) i bez żadnego szukania kabli podpinamy się pod oryginalne wtyczki. Sam moduł z wiązką to koszt 350 zł.

Offline Ater

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 54
[Santa Fe CM] Oryginalny Hak i wiązka elektryczna
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Czerwiec 2018, 09:24:28 »
No właśnie tak zatem zrobię. Dzięki :-)