Autor Wątek: [Santa Fe CM] Wymiana klima manuala na climatronic  (Przeczytany 1900 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szyszkin

  • Gość
[Santa Fe CM] Wymiana klima manuala na climatronic
« dnia: 22 Maj 2016, 22:50:06 »
Czy ktoś przeprowadzał taką podmiankę lub czy co trzeba wymienić?

Czy się da?

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: [Santa Fe CM] Wymiana klima manuala na climatronic
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2016, 11:33:28 »
Na przykładzie "ogólnym" - wymiana manuala na automat najczęściej wymaga oczywiście wymiany panelu sterującego, do tego całego sterowania nawiewem (czyt. - m.in. bloku nagrzewnicy / parownika), często grzebania przy systemie nawiewów (jednostrefowy manual vs dwustrefowy automat), "nauczenia" body, sprawa komplikuje się jeżeli manual ma sterowanie mechaniczne (jakieś linki itp.), bo wtedy trzeba dorobić całe sterowanie nawiewem... Naturalnie dojdzie wiązka elektryczna (na pewno inna w manualu), czujniki temperatury. Nie wiadomo jak jest ze sterowaniem sprężarką klimy - bo może być inne w wersji manualnej, inne w automatycznej, wręcz mogą być inne sprężarki.
Mogą dojść jeszcze inne sprawy typu kłopot z filtrem kabinowym (jeżeli jest inny w wersji manualnej i automatycznej - wtedy może nie być np. miejsca na klapkę filtra w odpowiednim miejscu) itp.

Generalnie praktycznie nikt się w to nie bawi - za duży koszt - szczególnie na nowych częściach. Gdyby mieć dawcę (jakiś europejski rozbitek), to można jeszcze próbować, ale start od zera - według mnie lepiej auto zmienić.

szyszkin

  • Gość
[Santa Fe CM] Wymiana klima manuala na climatronic
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj 2016, 23:12:21 »
Spoko. Dzięki piękne za informacje. Tak też się spodziewałem więc raczej wystarczy mi regulacja ręczna :)