Autor Wątek: [ix35 EL] Stracił moc  (Przeczytany 3531 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] Stracił moc
« dnia: 21 Maj 2016, 12:10:09 »
Witam.
Mam kłopot z moca i osiągami auta.
Silnik 2,0 MPI benzyna. 163KM ale na luzie po dodaniu gazu obroty dochodzą do 5000 i nie pójdą dalej.
Na autostradzie pojedzie 140km/h i dalej nic więcej. Brak mu mocy. Jakby go cos hamowało.
Sprawdzone świece, cewki, katalizator i wydech, przepustnica. Na kompie żadnych błędów, nic, czujników komp nie pokazuje. Sprzęgło ok. Kompresja równa na cylindrach. Powietrza raczej lewego nie bierze.
Sprawdzony dolot, rozrząd. Auto stoi w serwisie prywatnym specjalizacja KIA,Hyundai i nie mogą nic zlokalizować.
Macie jakieś wskazówki i rady? Ręce opadają nie wiadomo co szukać? Żadnych rzeczy coby się czepiać.

Offline beam_beer

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 130
Re: [ix35 EL] Stracił moc
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2016, 00:03:27 »
Cytat: "belgrano"
Witam.
Macie jakieś wskazówki i rady? Ręce opadają nie wiadomo co szukać? Żadnych rzeczy coby się czepiać.


Może to będzie durne, co napiszę, ale sprawdzenie jest szybkie i bezkosztowe.

W jednym z moich poprzednich samochodów miałem podobny przypadek.
Okazało się, że padł czujnik w skrzyni biegów. Odpowiada on o powiadomieniu sterownika, czy auto ma wrzucony bieg, czy jest na luzie.
Zerknij, czy przypadkiem nie masz dwóch czujników w skrzyni. Jeden to na pewno od światła wstecznego, a jeśli masz drugi....
Działa on na zasadzie ON/OFF.

BTW: Też dobierałem się do rozrządu, sprawdziłem wszystkie przewody powietrzne, paliwowe i styki elektryczne. Ten czujnik znalazłem przypadkiem :-)

Marvin_x

  • Gość
Re: [ix35 EL] Stracił moc
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2016, 18:37:41 »
Cytat: "beam_beer"
Cytat: "belgrano"
Witam.
Macie jakieś wskazówki i rady? Ręce opadają nie wiadomo co szukać? Żadnych rzeczy coby się czepiać.


Jeszcze może trzeba by zasilanie w paliwo przejrzeć (pompa, filtr paliwa)...

Marvin


Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] Stracił moc
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2016, 15:58:36 »
Padła sonda. I teraz pytanie czy ktoś przerabiał sondę uniwersalną. Oryginalna ma 6 kabli. Będzie uniwersalna działać?

Offline matrixx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
[ix35 EL] Stracił moc
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2016, 17:57:20 »
Posiadasz sondę szerokopasmową ,nie wiem czy są uniwersalne , 4 przewodowe uniwersalne nie pasują.90% błędów o sondzie nie potwierdza się z usterką sondy ,może układ dolotowy trzeba sprawdzić ,szczelność wydechu,i parę innych drobiazgów.

Offline AndrzejO

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 112
[ix35 EL] Stracił moc
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Maj 2016, 19:39:14 »
NO ale co? nie miałeś żadnego check engine?

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] Stracił moc
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Maj 2016, 07:44:39 »
Nie żadnych błędów na kompie ani na desce. Nic Sonda ma ponoć 6 przewodów a uniwersalne maja 4 lub 5 tak przynajmniej mój mechanik mówi. Jak sprawdzić czy sa 2 sondy czy 1?

Offline matrixx

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 26
[ix35 EL] Stracił moc
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Maj 2016, 20:29:45 »
witaj,sondy masz dwie ,przed i za katalizatorem,.ciśnienie paliwa? w kolektorze ssącym są dodatkowe klapki? ,czy ma zmienne fazy rozrządu?

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] Stracił moc
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Maj 2016, 12:25:20 »
Witam.
Sprawa się wyjaśniła. Zapchany katalizator tak że uszkodził sondę po prostu ją pokrzywił. Auto jeździ ma moc i nareszcie widać zmianę. Tylko aż dziwne że 140 000 i padł katalizator.