Autor Wątek: [ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?  (Przeczytany 23546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zomol

  • Gość
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« dnia: 16 Luty 2012, 15:11:44 »
Jak w temacie  :!:  
Czy blacha w ix 35 posiada dwustronny ocynk ?
Wprawdzie sprzedawca w salonie twierdził, że tak ale twierdził też, że można zamówić automat do każdego silnika  :-P więc jego znajomość samochodu który sprzedaje jest raczej znikoma  :-(
Szukałem klikałem i nic  :cry: a czytając o rdzewiejących i30 trochę tracę zapał do Hyundaia  :-/

radark

  • Gość
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2012, 23:39:35 »
po pierwsze to nie słyszałem o częstych korozjach w hultajach, ostatnio czytałem ranking najbardziej bezawaryjnych aut w USA, czołówka nastepująca: 1.mazda.2.honda.3.hyundai.4.toyota niemieckie auta na nastepnych miejscach, więc co do marki to nie ma się co zastanawiać ja mam juz drugiego hultaja i nie narzekam, poprzedni i30 sprawował się idealnie, obecny jak na razie też, kolega ma i30 4 lata i jest megazadowolony, jeszcze nic w nim nie naprawiał, poza tym znajomi mieli getza 11 lat i auto było nie do zdarcia,

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2012, 08:13:31 »
Ten ocynk to ciekawa zagadka na najbliższe dni..... może ktoś coś się dowie ciekawego

zomol

  • Gość
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Luty 2012, 13:21:27 »
Cytat: "radark"
po pierwsze to nie słyszałem o częstych korozjach w hultajach

Dzwoniłem wczoraj do ASO i mój rozmówca przyznał, że w i30 często zdarzają się naprawy lakiernicze (zwłaszcza rdza na tylnej klapie i dotyczy to nawet rocznych samochodów) korozja występuje także w Getzach.  Co do ocynku w ix35 stwierdził "prawdopodobnie" ma  :mrgreen: bo tak ich informował producent i nie mieli jeszcze reklamacji ale twierdził też, że w ix35 nie występują stuki w zawieszeniu i akcja klejenia odbojników dotyczyła i30. Nie wiem co o tym myśleć bo akurat o "stukach" w zawieszeniu w ix35 sporo użytkowników pisze, że są więc ta jego odpowiedź "prawdopodobnie"  :lol:  nie za bardzo jest szczera.

radark

  • Gość
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2012, 16:20:32 »
mi tam nic nie stuka jak na razie przynajmniej, mam znajomego w aso i on nic nie mówił o naprawach blach w hultajach

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Luty 2012, 08:51:42 »
Cytat: "zomol"
radark napisał/a:   
po pierwsze to nie słyszałem o częstych korozjach w hultajach   

Dzwoniłem wczoraj do ASO i mój rozmówca przyznał, że w i30 często zdarzają się naprawy lakiernicze (zwłaszcza rdza na tylnej klapie i dotyczy to nawet rocznych samochodów) korozja występuje także w Getzach. Co do ocynku w ix35 stwierdził "prawdopodobnie" ma :mrgreen: bo tak ich informował producent i nie mieli jeszcze reklamacji ale twierdził też, że w ix35 nie występują stuki w zawieszeniu i akcja klejenia odbojników dotyczyła i30. Nie wiem co o tym myśleć bo akurat o "stukach" w zawieszeniu w ix35 sporo użytkowników pisze, że są więc ta jego odpowiedź "prawdopodobnie" :lol: nie za bardzo jest szczera.
_________________
- VW PASSAT B6 1.9 TDI



Musisz koniecznie zmienić ASO. Widzę że oni kompletnie nie znają tematu dot klejenia bałwanków (przecież to jedna z głośnych akcji serwisowych), oraz nie potrafią rozwiązać problemu - czyli rzetelnie odpowiedzieć na pytanie odnośnie ocynku w ix 35.

MarekG

  • Gość
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Luty 2012, 19:03:53 »
Gdy przymierzałem się do zakupu ixa, pytałem u dwóch dealerów Hyundaia czy karoseria samochodu jest obustronnie ocynkowana i w obydu przypadkach uzyskałem odpowiedź ,, tak jest obustronnie ocynkowana".
Żeby było ciekawiej jeden z dealerów powiedział, że jest to jedno z pierwszych aut Hyundaia w którym zastosowano obustronny ocynk karoserii.
A więc Panowie (i może też Panie), możemy spać spokojnie, chyba że ...
Chyba, że to co mi powiedziano okaże się jedynie kłamstwem marketingowym :).

zomol

  • Gość
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Luty 2012, 19:39:02 »
Cytat: "MarekG"

A więc Panowie (i może też Panie), możemy spać spokojnie, chyba że ...
Chyba, że to co mi powiedziano okaże się jedynie kłamstwem marketingowym :).

Mam nadzieje, że to prawda bo wczoraj zamówiłem  :mrgreen:

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Luty 2012, 01:05:14 »
Cytat: "zomol"
wczoraj zamówiłem :mrgreen:
No to gratki ;-)
A jaki konkretnie?

zomol

  • Gość
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Luty 2012, 02:22:55 »
Cytat: "Gringo"
Cytat: "zomol"
wczoraj zamówiłem :mrgreen:
No to gratki ;-)
A jaki konkretnie?


Dzięki  :-D
Kupiłem  1,6 GDI Comfort z rocznika 2012 lecz niestety już po nowej cenie. Oczywiście kolor czarny  :mrgreen:

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Luty 2012, 08:05:14 »
Cytat: "zomol"
Kupiłem 1,6 GDI Comfort z rocznika 2012 lecz niestety już po nowej cenie. Oczywiście kolor czarny :mrgreen:


No to moje wielkie gratulacje (też posiadam w kolorze czarnym)

mmarcu

  • Gość
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Luty 2012, 18:25:27 »
Gratulacje. Mi udało się kupić po starej cenie (1.6 GDI), ale jeszcze nie odebrałem z uwagi na brak papierów.
Zamawiałem ponad miesiąc temu, wóz stoi już gotowy a dokumentów nadal nie ma. Podobno w poniedziałek mam odebrać. Ja wybrałem cashmerbrown z jasnym wnętrzem (wersja comfort).

klemens

  • Gość
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Marzec 2012, 23:52:46 »
A ja odebrałem wczoraj. XII 2011, CRDI, 184 km, 4WD. Zaklinali się w salonie , że ocynk jest (podwójny, cokolwiek to znaczy). Przejechałem 500 km i na razie nie widzę żadnej z opisywanych tu usterek (opadanie fotela, stuki, zła praca wspomagania czy ściąganie). Na razie pełen zachwyt. Zobaczymy co będzie dalej.

mmarcu

  • Gość
[ix35 EL] ix 35 czy ma OCYNK ?
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Marzec 2012, 20:06:15 »
Ja też w końcu odebrałem w ubiegłym tygodniu. Przejechałem 650km i także duży pozytyw. Żadnych problemów nie dostrzegam, żadnych stuków z przodu (o obserwacji temp silnika 80 stopni pisałem w innym miejscu) i ludzie potwierdzili, że 1,6 ma taką optymalną.
Szerokości.