Autor Wątek: [i30 FD] Spadające obroty, brak mocy  (Przeczytany 3307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arekstol

  • Gość
[i30 FD] Spadające obroty, brak mocy
« dnia: 10 Maj 2016, 13:17:53 »
Witam wszystkich. Nigdy nie myślałem, że trafi mi się na tyle uciążliwa usterka iz nie będzie mi w stanie pomóc mechanik. Zaczęło się w listopadzie tamtego roku i trwa do dziś. Auto (i30 CW w benzynie 1.4 16 V) kupiłem z przebiegiem 70 tys. i kolejne 30 tys. przejechałem bez najmniejszego problemu. Po przekroczeniu 100 tys, zaczęły sie dziać dziwne rzeczy a najgorsza to chwilowa utrata mocy w mieście.
 Auto jedzie normalnie, nagle obroty drastycznie spadają niemal do zera, by po chwili wrócić do porządku. Cofniecie stopy znad pedału gazy i ponowne przyciśniecie daje taki sam efekt powrotu do stanu normalności. W pierwszym zakładzie wymienili mi sprzęgło ( które okazało się sprawne). Później przyczynę zidentyfikowali w uszczelce pod głowicą. Na szczęcie zmieniłem warsztat i po próbach ciśnieniowych okazało się, że głowica jest w porządku. Podłaczenie pod komputer nie wykazało błędów.Kolejni mechanicy ze względu na to iz usterka nie jest regularna kazali mi jeździć, aż usterka będzie występować cały czas. Chciałem go oddać do ASO, które stwierdziło że bierze 150 zł za godzinę "SZUKANIA" usterki bez gwarancji że ją znajda ani ile to będzie trwać. Filtr paliwa wymieniony. Nie ma żadnej reguły jeżeli chodzi o pogodę czy rozgrzanie silnika choć rzeczywiście na trasie zdarzyło się to może raz. Usterka jest coraz częstsza i niebezpieczna po ruszaniu na skrzyżowaniu auto staje przez chwilę w miejscu. Jeden z mechaników kiedy o tym usłyszał powiedział, że się nie podejmie bo słyszał o podobnych przypadkach w tym modelu i nie ma czasu na 2 tygodnie szukania. Jestem laikiem jeżeli chodzi o takie naprawy i nie wiem gdzie szukac pomocy. Może coś podpowiecie a być może ktoś miał podobną usterkę.

jtytus

  • Gość
[i30 FD] Spadające obroty, brak mocy
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2016, 16:45:24 »
Witam,

Aktualnie podobne objawy w moim Ix20 a mianowicie:
- spadek obrotów po zdjęciu gazu - nie potrafi utrzymać obrotów silnika na biegu jałowym i gaśnie - oczywiście najczęściej na skrzyżowaniu)
- częste wpadanie w "drgawki" - falowanie obrotów
- przerwy - "czkawka" - w trakcie jazdy
- świeci się kontrolka silnika

Autko 79tyś (r.2011) - 3 wizyta w warsztacie ASO

- pierwsza - diagnostyka - wyszło im, że zawór ciśnienia oleju
- druga - wymiana (trzeba było poczekać aż dojdzie) - wymienili
- trzecia - na drugi dzień efekt powrócił ze zdwojoną częśtotliwością - ale dojechałem do ASo ;)

Na razie wstępna diagnoza - przestawiony rozrząd i/lub zużyty wariator (koło zębate ze spręzyną odpowiedzialne za zmianę faz rozrządu)

Mam nadzieję, że może pomoże Ci to (rozrząd !) w Twoim przypadku.
Dam znać jak u mnie naprawią

pzrd
JT

[ Dodano: 2016-05-11, 17:52 ]
Cześć wszystkim zainteresowanym,

ASO jak na razie wymienia rozrząd - zobaczymy  :?:


No i po zabawie ;) Wymieniony rozrząd i wow... inne autko. A do tego wszystkiego załapałem się rzutem na taśmę na naprawę gwarancyjną  :mrgreen:
Pozdrawiam

arekstol

  • Gość
[i30 FD] Spadające obroty, brak mocy
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Maj 2016, 10:03:13 »
Dziekie. W takim razie odwiedze elektryka jak sam nie znajdzie to mu to podpowiem.