Autor Wątek: Podłokietnik  (Przeczytany 3555 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuldi

  • Gość
Podłokietnik
« dnia: 22 Sierpień 2008, 09:15:02 »
Właśnie nabywam i30 cw w wersji classic+. Jest to niestety trochę zubożona wersja, ale w wersji z tym silnikiem tańsza od comfort o 4500 (w benzynie ta różnica to jedynie 2500).
Brak mu między innymi podłokietnika choć obudowa tunelu wydaje się być niemal identyczna jak w wersji z podłokietnikiem - brak otworów montażowych. Może one są ukryte pod plastikiem? Jeśli nie to być może trzeba kupić cały tan plastik.
Czy ma ktoś może doświadczenia związane z montażem oryginalnego podłokietnika w classic + ?

akwiatkowski

  • Gość
Podłokietnik
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrzesień 2008, 19:54:39 »
Sytuacja z podłokietnikiem wygląda następująco: aby móc zamontować podłkietnik w i30 bez podłokietnika fabrycznego nalezy zamówić tunel środkowy, podłokietnik, a także pokrywę tylną tunelu która zasłania śruby montazowe podłokietnika z tyłu i kończy tunel.
koszt przybliżony to około 1800 zł sam podłokietnik kosztuje jak dobrze pamiętam koło 900zł

TOMEKLAD

  • Gość
Podłokietnik
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Grudzień 2008, 23:46:22 »
daj spokój z podłokietnikiem to jest mały niewypał w i30 zwłaszcza dla osób niskiego wzrostu
jest on za wysoko i za blisko drążka zmiany biegów trochę utrudnia trzeba się przyzwyczaić
w toyocie trochę lepiej to rozwiązali

gummi.cezar

  • Gość
Podłokietnik
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudzień 2008, 23:56:08 »
Tym bardziej, że w instrukcji pisze, że nie wolno trzymać ręki na lewarku zmiany biegów, gdy pedał sprzęgła jest nie wciśnięty. A właśnie lewarek jest naturalnym miejscem gdzie mogłaby spocząć ręka, jeśli łokieć opiera się o podłokietnik. Gdy pierwszy raz usiadłem w i30 comfort to trzy razy uderzyłem się o ten podłokietnik ;-) Teraz już się przyzwyczaiłem i nie stanowi to dla mnie problemu.

TOMEKLAD

  • Gość
Podłokietnik
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Grudzień 2008, 01:39:04 »
zgadza się też się przyzwyczaiłem

jerzy62

  • Gość
Podłokietnik
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopad 2009, 20:35:19 »
na allegro podłokietniki są w cenie ok. 120 PLN dorabiane do każdego modelu -też się zastanawiam nad tym, chociaż wystarczyłaby mi pokrywka na schowek w tunelu jak w poprzednim aucie :!: czy ktoś zabudowywał jakąś pokrywkę na ten schowek :?: