Autor Wątek: [i40 VF] ustawienia oparcia tylnej kanapy w i40  (Przeczytany 2278 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

samro59

  • Gość
[i40 VF] ustawienia oparcia tylnej kanapy w i40
« dnia: 09 Maj 2016, 18:01:25 »
Witam. Jestem nowym właścicielem i40 1,7 CRDi 116 KM w kombi. W opisie książki pojazdu znalazłem informację o regulacji odchylenia tylnego oparcia w moim modelu.  Za oparciem tylnej kanapy jest kilka centymetrów przestrzeni od żaluzji pionowej. Jakby nie było patrzący małym okienkiem z boku auta ma na wysokości wzroku tę szczelinę, przez która widać zawartość tej części bagażu. Usiłowałem znaleźć sposób pochylenia ale nie udaje mi się. Skoro jest taka szczelina to jest po to by ta regulacja mogła istnieć i pochylając oparcie  zmniejszamy ją lub zwiększamy. Niestety  tłumaczenie w książce jest nijakie. Uchwyt na oparciu   pozwala zmienić kąt  oparcia ale  o  jakiś 1 cm, nie zmniejszając  szczeliny do pionowej siatki żaluzji. Trzymając ten uchwyt możemy całkowicie pochylić oparcie  do wnętrza samochodu tak jak do przewózki dłuższego elementu w bagażniku.  Czy ktoś ten temat już przerabiał?  Dodam tylko, że mocowanie  żaluzji pionowej  na otworach nie jest wcale łatwe a  odsuwane klapki otworów  mocowania kraty  trzeba zdejmować a przecież mogły by być podnoszone do góry.  Pozdrawiam

1igor1

  • Gość
[i40 VF] ustawienia oparcia tylnej kanapy w i40
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Maj 2016, 21:28:35 »
U mnie bez problemu się reguluje tylna kanapa o ładnych kilka może nawet kilkanaście cm

tstrzala

  • Gość
[i40 VF] ustawienia oparcia tylnej kanapy w i40
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Maj 2016, 14:26:17 »
U mnie również jest regulacja. Aby regulować należy przytrzymać przycisk do składania tylnej kanapy, a następnie pochylać oparcie w przód lub tył. Po ustawieniu na pionowo powstaje luka pomiędzy oparciem a roletą około 10cm.