Autor Wątek: [ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni f  (Przeczytany 6704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

slawjot

  • Gość
Witam, muszę załadować długi, szklany bagaż i przeszkadza mi przedni fotel, a raczej jego zagłówek.

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
Jak wyjąćzagłówekprzednilub wymontować fotel przedni
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Maj 2016, 16:06:17 »
Wokół stelażu (prętów) wystających z oparcia fotela są czarne krążki wykonane z tworzywa jedna z ich części jest ruchoma i daje się wcisnąć ,po wciśnięciu zagłówek trzeba pociągnąć w górę i po sprawie. Montaż odwrotnie
PS. demontaż fotela bardziej k kłopotliwy cztery śruby (fotel pasażera)odpięcie kostki poduszki bocznej po odłączeniu klemy minusowej aku

slawjot

  • Gość
[ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni fotel?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj 2016, 08:58:24 »
Dzięki, raczej będę musiał wymontować fotel pasażera.

Offline belgrano

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 105
[ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni fotel?
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj 2016, 10:57:37 »
Tylko jak odłączysz poduszki spod fotela i przekręcisz kluczyk złapie pewnie błędy na kompie. Ja dałem fotel do tapicera i nie ruszam stacyjki.

Offline janmar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Re: Jak wyjąćzagłówekprzednilub wymontować fotel przedni
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Sierpień 2016, 17:54:25 »
Cytat: "nomi9"
Wokół stelażu (prętów) wystających z oparcia fotela są czarne krążki wykonane z tworzywa jedna z ich części jest ruchoma i daje się wcisnąć ,po wciśnięciu zagłówek trzeba pociągnąć w górę i po sprawie. Montaż odwrotnie
PS. demontaż fotela bardziej k kłopotliwy cztery śruby (fotel pasażera)odpięcie kostki poduszki bocznej po odłączeniu klemy minusowej aku



Możemy regulować wysokość zagłówka przednich foteli w podany powyżej sposób.Jeżeli chcemy wyjąc zagłówek przednich foteli,pamiętać należy że jest on podłączony przewodami do systemu bezpieczeństwa.Te przewody ułożone są w rurkach [stójkach] zagłówka.
U mnie nie było luzu pozwalającego na wyjęcie zagłówka.
Nie ciągnąc,bo będzie awaria .Może trzeba odpiąć gdzieś kostkę ,ale na pewno nie ciągnąć na siłę.

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
[ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni fotel?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Wrzesień 2016, 21:21:35 »
Aktywność naszych zagłówków jest mechaniczna (system dżwigniowy) - o jakich kabelkach piszesz? Coś Ci się chyba poplątało z pirotechnicznymi napinaczami pasów. A kabelki są zapewne od sygnalizacji zapięcia pasów. Zagłówek możesz sobie zdemontować, nie ma problemu.

Offline janmar

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
[ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni fotel?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Wrzesień 2016, 10:13:42 »
@nomi9

Opisałem własne doświadczenie, z zagłówkiem przedniego fotela pasażera.(innych nie wyjmowałem)Czy wyjmowałeś ten właśnie zagłówek?
Spróbuj,ale ostrożnie.Nie sadzę abym miał wyjątkowy fotel  :-)

Pozdrówka.

Offline michalm

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni fotel?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Czerwiec 2017, 12:02:20 »
kontynuując temat, ktoś wie jak wyjąc te aktywne zagłówki jakoś bezawaryjnie i nie uszkadzając niczego? w Kijankach ponoć trzeba zdjąć tylną osłonę fotela i odpiąć linkę od nich. Próbował ktoś coś takiego? Pokrowce chce sobie założyć i się zatrzymałem ;)

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
[ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni fotel?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Czerwiec 2017, 21:12:09 »
Witam
W przednich fotelach rzeczywiście są linki od aktywnego zagłówka po jednej na każdy fotel wypiąć je można chyba po zdemontowaniu tylnej plastikowej osłony i zagłówek powinien wyjść bez problemu. Montaż w odwrotnej kolejności. fotki są na znanym portalu aukcyjnym a przynajmniej były w dniu dzisiejszym.

Pozdrawiam

Offline andrea365

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni fotel?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Czerwiec 2017, 13:39:37 »
Witam , szukam osoby, która założyła ogrzewanie w fotelach. Proszę o podzielenie się wiedzą i problemami jakie mogę napotkać przy instalacji mat i podłączeniu .
Pozdrawiam

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
[ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni fotel?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lipiec 2017, 19:45:19 »
http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9835&highlight=podgrzewane+fotele

Wprawdzie jest to I30 ale może w czymś pomoże

Pozdrawiam

Offline nikox85

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: [ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni f
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2023, 22:55:48 »
Witam. Czy ktoś już wyciągał zagłówki z przednich foteli ix35. Wiem że trzeba zdemontować tylną osłonę fotela ale jak, boję się że coś połamie? 🥹

Offline nomi9

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 121
Odp: [ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni f
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Maj 2023, 21:24:21 »
Osłona jest mocowana na czterech zatrzaskach po dwa z każdego boku raczej ich nie  uszkodzisz są dość solidne
trzeba lekko podważyć od góry następnie wypinać z miejsca na zatrzask a do wyjęcia zagłówka wypiąć linkę zobaczysz ją po zdemontowaniu osłony

Offline nikox85

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: [ix35 EL] Jak wyjąć zagłówek przedni lub wymontowć przedni f
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Maj 2023, 20:22:30 »
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam