Autor Wątek: [Santa Fe CM] [Santa Fe] Łożysko hydrauliczne sprzęgła  (Przeczytany 2022 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mirek70

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 124
[Santa Fe CM] [Santa Fe] Łożysko hydrauliczne sprzęgła
« dnia: 28 Kwiecień 2016, 20:16:45 »
Witam...  

         Dzisiaj rano żona wróciła z pracy i pod samym domem nie można było już wrzucić biegu. Poszedłem do samochodu pedał sprzęgła zapadnięty, wyciek płynu pod samochodem, pusty zbiorniczek. Przy zapalonym silniku brak możliwości wrzucenia biegów.
Laweta auto do mechanika - wstępna diagnoza :
łożysko hydrauliczne sprzęgła, jutro po wyjęciu skrzyni okaże się w jakim stanie tarcza i docisk...wcześniej brak jakichkolwiek objawów - aktualny przebieg 78000km.
Dzisiaj zamówiłem w Fox Rzeszów łożysko hydrauliczne sprzęgła...jutro zawiozę je do warsztatu.
Proszę o wypowiedzi osób które miały podobny przypadek, jaki przebieg wytrzymuje sprzęgło w Santa Fe CM...w poprzednim modelu SM wszyscy pisali że 120 tys i wymiana...tutaj w moim przypadku 128 tys i musiałem wymienić kompletne sprzęgło

Pozdrawiam
Mirek

[ Dodano: 2016-04-30, 20:45 ]
Witam...
Dzisiaj odebrałem samochód z warsztatu, zostało zrobić zbieżność (w poniedziałek bo dzisiaj już wszędzie było zamknięte)
Tarcza sprzęgła i docisk były w idealnym stanie ...
Łożysko hydrauliczne sprzęgła ORYGINAŁ Hyundai w Fox Rzeszów 255zł

Pozdrawiam
Mirek

maciekbor

  • Gość
[Santa Fe CM] [Santa Fe] Łożysko hydrauliczne sprzęgła
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Marzec 2017, 14:09:35 »
Powiedz mi gdzie był ten wyciek widać było z czego tak wyciekło?
U mnie podobnie ale pedał jak się pod pompuję to po około 20 razach robi się twardszy i można wbić bieg ale po jakimś czasie znowu robi się miękki i nie ma możliwości wbicia biegu. A i wycieku nie ma jako takiego ze zbiorniczka nie ubywa jak na razie. sam już nie wiem co to może być a mechanik też nie ma pomysłu a demontaż skrzyni żeby zobaczyć czy to te łożysko to trochę kosztowna zabawa.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Santa Fe CM] [Santa Fe] Łożysko hydrauliczne sprzęgła
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Marzec 2017, 18:19:56 »
Łatwiej wymienić pompę sprzęgła.

41605-2B180
.
.