Autor Wątek: [Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia  (Przeczytany 9679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wuser

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« dnia: 27 Kwiecień 2016, 21:22:12 »
Jakie macie odczucia co do fabrycznego nagłośnienia w tym aucie ?
Podzielcie się opinią, czy jest dobry odsłuch, czy trzeba coś dokładać

Offline marekj

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 45
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwiecień 2016, 21:45:42 »
Kwestia subiektywna. Mi wystarcza a mam zestaw podstawowy bez radia DAB. Bardziej mnie irytuje, że BT nie widzi dwóch telefonów na raz.  To potrafiła zwykła douszna słuchawka za 60 zł.

wąski

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwiecień 2016, 11:15:22 »
Ja melomanem nie jestem, jednak w moim poprzednim samochodzie (mondeo mk4) radio grało zdecydowanie lepiej. Już przed zakupem wiedziałem, że radio jest słabe, jednak wiedziałem co biorę więc nie ma co narzekać.  ;-)

wuser

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwiecień 2016, 11:46:53 »
Ja aktualnie mam fabryczne głośniki w Civicu'99 5D i nie jestem zadowolony, więc mam nadzieję, że tu odczuję pozytywną zmianę. W Tucsonie salonowym wydawało mi się niezłe nagłośnienie.
Słuchałem też audio w nowym Quasqaiu i szału nie było, choć to nowe auto.
Więcej porównań nie mam.

loshlo

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwiecień 2016, 21:15:43 »
W moim odczuciu sprzet gra dosyć słabo. Co gorsza przy odtwarzaniu z USB poziom dźwięku jest o wiele niższy niż radio. Generalnie warto by pomyśleć o lepszych głośnikach lub/i wzmacniaczu.

Tusonisti

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Maj 2016, 10:40:40 »
Mam fabryczne radio bez oddzielnego wzmacniacza i niestety jakość audio jest niska. Planuję właśnie upgrade a zacznę od wygłuszenia przednich drzwi i wymiany wszystkich głośników.

wuser

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maj 2016, 11:47:04 »
No to mnie trochę zmartwiliście. No nic, poczekam na odbiór i posłucham na własne uszy, może mi to wystarczy.

Radas

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj 2016, 17:45:25 »
Tusonisti jak zmienisz głośniki i zrobisz wygłuszenie drzwi to napisz jak poprawiło się brzmienie. Jak tylko dostanę swojego Tucsona także zacznę od zmiany głośników. Zastanawiałeś się już nad modelem głośników? Ja mam na uwadze Helixy.

wuser

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Maj 2016, 20:57:39 »
Odebrałem swojego Tucsona.
Dzwięk w porównaniu do mojego Civica'99 jest dużo, dużo lepszy
i w zasadzie jestem zadowolony.
Na razie nic nie zamierzam zmieniać, bo jest dobrze.

Radas

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Maj 2016, 12:49:15 »
Wuser masz standardowe dario czy DAB z nawigacją?

wuser

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Maj 2016, 16:32:20 »
Mam wersję Comfort z fabrycznym Navi, jest w nim DAB, ale nie używam, bo niewiele tam stacji.

robist200

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Maj 2016, 21:40:45 »
Cześć
Dla mnie osobiście nagłośnienie to porażka. W zależności od źródła dźwięku gra słabo albo przeciętnie.
Nie pomaga podbicie w Spotify , DAB gra lepiej ale stacji mało i nie te co słucham.
Najbardziej wkurzające jest to że nie można wyłączyć całkowicie dzwonku telefonu, te co są to jakiś folklor koreański  :mrgreen:
Zastanawiam się nad zmianą głośników. Ma ktoś doświadczenie co tam można założyć , ewentualnie lepiej wygłuszyć drzwi ?

marczello

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Czerwiec 2016, 23:35:03 »
Witam, mam prośbę, jak będziecie zmieniać głośniki zróbcie fotki z demontażu pokrycia drzwi bo nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać

smolik1

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Czerwiec 2016, 10:46:00 »
Wczesniej mialem nowego IX35 teraz Tucsona i uwazam ze naglosnienie w IX35 bylo o niebo lepsze niz w Tucsonie. NIby sa basy, niby mozna pozmieniac pozostale zakresy, a dzwiek jest plytki i bez barwy. Nie istotne czy radio, DAB, czy USB. Kiepsko...

slawekk

  • Gość
[Tucson TL] Fabryczne nagłośnienie Tucsona-Wasze wrażenia
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Czerwiec 2016, 12:16:32 »
Miałem takie samo wrażenie po kupnie samochodu zwłaszcza w porównaniu z poprzednim samochodem gdzie też miałem fabryczne nagłośnienie. Jeśli ktoś nie jest audiofilem i fanem głębokich basów to idzie się przyzwyczaić po jakimś czasie.