Autor Wątek: [Accent LC] Nagły brak biegów  (Przeczytany 10217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

f0rever

  • Gość
[Accent LC] Nagły brak biegów
« dnia: 14 Luty 2012, 21:24:56 »
Witam !
Niedawno dopiero co wraz z pomocą forumowiczów naprawiłem pompę paliwa, a Tu nagle następne problemy.....
Tak jak w temacie, jadąc ostatnio do domu, zjeżdżam ze skrzyzowania, chce zredukować bieg na 2 a tu nagle nie mam pod ręką żadnych biegów. Podczas jazdy nie słyszałem żadnego stuknięcia ani nic. Wjechałem pod kanał, sprawdziłem - wszystkie linki pracują, w kokpicie także.
Teraz moje pytanie do Was - gdzie szukać przyczyny ? Może to być coś poważniejszego w skrzyni biegów ?

[ Komentarz dodany przez: Zbyszek: 2012-02-14, 21:48 ]
Dodanie tagu do tematu.

lukaszl86ldz

  • Gość
[Accent LC] Nagły brak biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Luty 2012, 22:00:50 »
a samochód tracił Ci moc na jakimś biegu ?

[ Dodano: 2012-02-14, 22:07 ]
może wybieraki poszły czy jak to się tam nazywa , chyba że coś ze sprzęgłem ?

niestety znam ten ból

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=634

f0rever

  • Gość
[Accent LC] Nagły brak biegów
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Luty 2012, 07:14:42 »
Właśnie samochód chodził cały czas tak samo, żadnej mniejszej mocy czy coś. A tak jak mówiłem, biegi straciły sie nagle, nie było żadnego dźwięku. Mogło sie cos w skrzyni odkręcić czy cos ? A co do wybieraków, jak by poszły, to zdaje mi sie, ze chyba biegi by były normalniie, a samochód by nie jechał na żadnym.

NieAmator

  • Gość
[Accent LC] Nagły brak biegów
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Luty 2012, 09:01:43 »
Wypadł przegub z zabezpieczenie przy skrzyni biegów. Koszt naprawy ok 70- 90 zł;)

f0rever

  • Gość
[Accent LC] Nagły brak biegów
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Luty 2012, 13:37:56 »
Hmm. tylko ze u mnie nie ma wg biegów, tzn nie da sie zadnego wbić, cala gałka biegów lata jak chce, jest cała luźna. To tez może byc przyczyną ten przegub z zabezpieczeniem przy skrzyni biegów ?

Lookas

  • Gość
[Accent LC] Nagły brak biegów
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Luty 2012, 19:08:02 »
sprobuj "recznie" wrzucic bieg - wybierakiem przy skrzyni. bedziesz wiedzial czy skrzynia czy w kabinie problem.

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Accent LC] Nagły brak biegów
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Luty 2012, 22:50:06 »
NieAmator, słuszna uwaga.. Poszedlbym tym tropem, jeszcze jechaleś na rondzie, takie rzeczy sie zdarzają że przeguby wypadają ze skrzyni lub coś sie dzieje z przegubami własnie na zakretach.
Podnieś cały przód auta do góry odpal silnik i wrzuć bieg. W normalnych warunkach tego nie odczujesz bo zadziała mechanizm różnicowy.
niemozliwym jest aby ni stąd ni zowąd skończyły sie biegi..
Przyczyna musi być i raczej nie jest nią przykładowo starcie się wałka sprzęgłowego czy odkręcenie sie jakiegoś trybu lub mechanizmu w skrzyni biegów bez wcześniejszych podejrzanych odgłosów..

pzdr

f0rever

  • Gość
[Accent LC] Nagły brak biegów
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Luty 2012, 08:28:29 »
Przyczyną ukazała się ukręcona śruba która w srodku trzyma cały ten mechanizm co wchodzi do skrzyni, masakra totalna, ale jakoś dałem radę - ale nie do końca. Żeby rozpołowić skrzynię trzeba było rozebrać wraz z zębatkami 5 bieg ( jest razem ze wstecznym ) i tutaj zaczęły sie problemy. Po złożeniu wszystkiego do kupy, raz mam wsteczny bieg raz nie, po prostu tak jak by go nie bylo.... Może się oreintujecie co bym źle złożył, albo zarzucilibyście jakimś schematem skrzyni? :) byłbym bardzo wdzięczny :)

Lookas

  • Gość
[Accent LC] Nagły brak biegów
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Luty 2012, 21:19:24 »
poprostu rozbiersz jeszcze raz i myslisz co poszlo nie tak. nie zostaly ci jakies czesci??