Autor Wątek: [Santa Fe SM] turbina po regeneracji  (Przeczytany 2750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zdzwod123

  • Gość
[Santa Fe SM] turbina po regeneracji
« dnia: 15 Kwiecień 2016, 07:30:30 »
Witam serdecznie mam problem założyłem turbinę po regeneracji i słychać buczenie oddałem dwa razy na gwarancyjną i nadal jest tak samo gdy gazuję słychać wycie gdy puszczę nogę z gazu jak schodzi z obrotów słychać takie uuuuuuuuuu? założylem nowe opaski na wężach przed remontem było cicho tylko mi olej puszczała. Moze popełniłem jakiś błąd przy montażu .Moze ktoś z koleów ma jakieś pomysły co może być przyczyną .Spec od turbin powiedział że turbina jest OK

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
[Santa Fe SM] turbina po regeneracji
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lipiec 2016, 12:00:41 »
Moja turbinę w mielcu zamiast naprawić to ja zepsuli lała po całym silniku zatkało w końcu EGR kopcił jak smok. Wysłałem turbinę do Bosch Service /podkarpackie koszt wysyłki turbiny tam i z powrotem wyniósł niecałe 100 zł. / na drugi dzień dowiedziałem się, że muszla ssąca i wydechowa rozwiercone a tego się nie robi. brak uszczelnień i całej reszty a wcale mało za nią nie zapłaciłem. Te pseudo warsztaty tylko kasa, a rzetelności żadnej. No i zostałem zmuszony do zakupu nowej turbiny i mycia całego dolotu. Nie łudź się kolego, że ten kto ją naprawiał przyzna Ci się do fuszery. Wiec jak chcesz wiedzieć co z nią nie tak to wyślij do konkurencji.Jak wcześniej Ci nie buczało a tera buczy to wiadomo że turbina, a montaż jest prosty bo sam ją montowałem no chyba, że czego nie podłączyłeś ale to wykluczam pozdrawiam.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] turbina po regeneracji
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lipiec 2016, 18:02:27 »
W Mielcu regenerowałem bezskutecznie turbosprężarkę do Lublina (Garret). Za trzecim razem, gdy pod autem znowu pojawiła się gigantyczna kałuża oleju, z rury dymiło jak z komina parostatku i auto nie jechało, tylko gwizdało, wyło, buczało itd. odesłałem ją z żądaniem zwrotu pieniędzy i kupiłem nową.

Tak naprawdę większość regeneracji turbosprężarek w tym momencie polega na wymianie całego tzw. rdzenia na rdzeń chiński (czyli albo podróbkę, albo regenerowany na masową skalę w Chinach produkt), obudowa się czyszczona, piaskowana, zakładane są kolorowe koreczki i turbosprężarka wraca do klienta.
Teraz wszystko zależy jak się uda - jeżeli się trafi, to turbosprężarka trochę pojeździ, jeżeli nie - padnie szybciej, niż padłaby stara przed regeneracją.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe SM] turbina po regeneracji
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sierpień 2016, 21:01:05 »
Dobrze volcan pisze-regeneracja turbo to trochę jak loteria. Kolega regenerował ostatnio w Rzeszowie turbo do Citroena. 3 razy :-? Trochę mu nerwy siadły po tym. Już się boi dodać gazu w tym aucie.

Offline wtom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 365
[Santa Fe SM] turbina po regeneracji
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sierpień 2016, 22:42:02 »
żadna tam loteria, jak paprochom nie dasz to, żadnego ryzyka nie ma.
dobrze zrobione turbo śmiga tak samo jak nowe. robiłem dwa razy, po pierwszej regeneracji wytrzymało 200tys. dobrze zrobiona regeneracja oznacza, ze tylko obudowa zostaje stara i ew. geometria,  o ile nie są wytarte kierownice. drugie to wiadomo wyważenie i (rzadko robione) wyregulowanie  turbiny na stole (ustawienie wartości doładowania w całym zakresie pracy. komplet bebechów renomowanej firmy to koszt od 350 do 500zł reszta to zarobek firmy. większość nieuczciwych "reneneraczy" albo tylko piaskuje, obraca uszczelnienia lub pakuje manele mniej zużyte  z demobilu z innych turbin lub nie ma sprzętu i oddaje turbo po regeneracji niezestrojone, co oznacza przeważnie, ze turbo przeładowuje a to z kolei powoduje rozwalenie turbo w niedługim czasie. jak turbina po regeneracji wydaje dźwięki dudnienia, świstu przy zmianie obciążeń to znaczy, że przeładowuje.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
[Santa Fe SM] turbina po regeneracji
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień 2016, 11:29:32 »
Jakiś namiar na dobry warsztat zajmujący się regeneracją turbo?

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 271
[Santa Fe SM] turbina po regeneracji
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sierpień 2016, 11:48:06 »
37-464 Stalowa Wola ul. Mostowa 24 a ta firma wydaje mi się rozsądna, ktoś na forum o niej pisał jak nie będzie się dało turbiny naprawić to na siłę jej robić nie będą aby tylko kasę wziąć