Autor Wątek: [Sonata NF] Nieprawidłowe działanie wspomagania podczas skrę  (Przeczytany 1730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ANIOŁ

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
[Sonata NF] Nieprawidłowe działanie wspomagania podczas skrę
« dnia: 07 Kwiecień 2016, 22:44:00 »
Wczoraj oddałem Sonatkę na wymianę sprzęgła+dwumasa i dziś będąc niewyobrażalnie szczęśliwym mogąc oddać obcym ludziom 2700 z ł :-/  zauważyłem, że podczas skręcania czuję jakby wspomaganie działało skokowo  :evil: . Jest dość lekkie, jednak po przejechaniu od września 15 000 km byłem w stanie to wychwycić po 3 skręcaniu. Zaraz zawróciłem i zostawiłem samochód, żeby sprawdzili co dokładnie nie działa prawidłowo. Trochę wkurza postawa, że "nic nie czuję" "tak ma być" "ja nie wiem czy to było wcześniej".

Zostałem poinformowany, że było rozbierane całe przednie zawieszenie. Nie wiem, może tam coś sknocili przy składaniu, albo jaki przewód zgnietli?

Zbieżność i geometria została wykonana.

[ Dodano: 2016-04-08, 20:39 ]
Ok, odebrałem Sonatkę. Zaczęli w sumie szukać winy przy mnie i wyszło, że wąż od wspomagania (powrotny) był zgnieciony. Generalnie jestem na etapie odpowietrzania układu, bo wciąż czuję lekkie skoki w pracy wspomagania :)

Offline Fuczer

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[Sonata NF] Nieprawidłowe działanie wspomagania podczas skręcania (skoki)
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Październik 2018, 13:28:38 »
Witam
podepnę się po temat bo..
problem ze wspomaganiem, na wolnych obrotach kręci się idealnie lecz wystarczy że dodam gazu tak powyżej 2.5 tyś obrotów i wspomaganie zanika jest to bardzo denerwujące szczególnie przy ruszaniu np. pod górkę gdzie trzeba mocniej wcisnąć pedał. Dodam że wydaje mi się że czym zimniej na zewnątrz to problem mniejszy to samo jeśli chodzi o rozgrzanie auta (zimny silnik ok. po rozgrzaniu problem się pojawia). wymieniłem płyn w wspomaganiu i pasek. Być może ktoś miał podobny problem ,rozważam wymianę pompy lub regenerację kolumny kierowniczej tylko pytanie, co jest uszkodzone a może to jakiś inny "drobiazg".
będę wdzięczny za wszelakie podpowiedzi i pomoc w diagnozie lub sposobie eliminacji dobrych podzespołów przed wydaniem znaczącej kwoty.