Autor Wątek: [i20 PB] [i20 PB] Kluczyk do i20  (Przeczytany 11862 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lacny

  • Gość
[i20 PB] Kluczyk do i20
« dnia: 14 Luty 2012, 11:16:04 »
Witam serdecznie.
Właśnie powoli staję się właścicielem Hyundaia i20 (a właściwie to będzie nim moja żona :-)). Będzie to wersja Comfort i w związku z tym nasunęło mi się jedno pytanie. W tej wersji centralny zamek sterowany jest niestety przez drzwi kierowcy. Nie jest dostępny kluczyk tzw. scyzoryk, za pomocą którego można otwierać centralny zdalnie, bez wkładania kluczyka w zamek w drzwiach. Ta opcja dostępna jest tylko w najdroższej wersji wyposażenia: Style. I tu następuje pytanie: czy wystarczy tylko dokupić sam kluczyk z droższej wersji i będzie można sterować centralnym zamkiem, czy potrzebna jest jeszcze jakaś centralka, która to umożliwia? Pytałem się w salonie, ale oni oferują tylko opcjonalne założenie alarmu i wtedy dostanę pilota do alarmu, który będzie sterował centralnym zamkiem. Nie ukrywam, że wolałbym opcję z kluczykiem. Stąd moje powyższe pytanie.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 12:47:55 przez Brt »

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[i20 PB] Kluczyk do i20
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Luty 2012, 12:16:34 »
Nie wiem jak jest w i20 ale u mnie w Accencie (2008) mam sterowanie z kluczyka ale oprócz samego zamka centralnego jest tam fabryczny alarm więc pewnie tak jest i w przypadku i20.

lacny

  • Gość
[i20 PB] Kluczyk do i20
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Luty 2012, 13:22:17 »
No właśnie tylko w tym konkretnym przypadku wchodzi w grę ewentualne założenie alarmu przez dealera i dołożenie pilota do kluczyka. A ja chciałbym mieć kluczyk typu "scyzoryk" jakie można znaleźć na allegro. Nie wiem tylko czy do centralnego zamka, który jest w aucie potrzeba jeszcze jakiś odbiornik fal z klucza dołożyć, czy nie. Nie wiem czym się różnie centralny zamek w wersji comfort od tego w wersji style, gdzie już występuje sterowanie centralnym z kluczyka.

btn

  • Gość
[i20 PB] Kluczyk do i20
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2012, 15:51:06 »
Hej, ja też o to pytałem w salonach i wyszło na to, że w wersjach <Style nie ma sterownika (odbiornika fal) dla zdalnego pilota. Nie wnikałem, czy można to jakoś zamówić i domontować, bo pewnie technicznie się da, ale jakim kosztem?
Tak czy owak, nie wyobrażam sobie mojego arbuza bez zdalnego kluczyka ;)

lacny

  • Gość
[i20 PB] Kluczyk do i20
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty 2012, 21:59:53 »
Witam.
Ja zdecydowałem się na zamontowanie alarmu i dołączenie pilota. Centralny bez pilota byłby zbyt problematyczny. Nie wyobrażam sobie żeby mi żona z maluchem na rękach biegała dookoła samochodu zeby drzwi otworzyć. Jako że na wersję Style nie udało się nazbierać, dlatego będzie Comfort + alarm.  :mrgreen:
Pozdrawiam

btn

  • Gość
[i20 PB] Kluczyk do i20
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2012, 22:10:03 »
Cytat: "lacny"
Jako że na wersję Comfort nie udało się nazbierać, dlatego będzie Style + alarm.  :mrgreen:
Hmm, przecież Style jest "wyżej" od Comfortu.. :->

lacny

  • Gość
[i20 PB] Kluczyk do i20
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2012, 10:23:42 »
Masz rację. Moja wina.  :oops: Oczywiście że Style jest wyżej.
Już poprawione.  :-D

zygzak

  • Gość
[i20 PB] Kluczyk do i20
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Marzec 2012, 15:56:47 »
Witam
Można jeszcze założyć sterowanie centralnym zamkiem z dodatkowego pilota - temat prosty, skuteczny i o niebo tańszy. Właśnie niedługo zamierzam sprowadzić kilka takich sterowników - dedykowanych zresztą. Wzór jak w Tucsonie (jeśli się ktoś orientuje).