Autor Wątek: [Santa Fe CM] Migająca kontrolka świec żarowych - co jest gr  (Przeczytany 1794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotr_z_Pogórza

  • Gość
Jak może niektórzy z szanownych kolegów byłem zmuszony do pozbycie się filtra DPF i przymknięcia zaworu EGR. Konsekwencją tego jest znowu radość ze żwawego pojazdu. Efektem ubocznym jest to że po włączeniu zapłonu i odczekaniu aż zgaśnie kontrolka świec żarowych, ta zaczyna migać. Ponowne wyłączenie i załączenie zapłonu powoduje że jest jak należy czyli kontrolka sygnalizuje jeszcze dogrzewanie świec i trwale gaśnie. Modyfikację z filtrem i zaworem miałem robioną przez fachowy serwis (filtr został wybity bez rozcinania obudowy i soft poddany modyfikacji). Jednak bezpośrednio po tym zabiegu jest sytuacja z kontrolką. Serwis poczuwa się do sprawy i szuka rozwiązania. Ja też szukam u kolegów - czyli na forum. Może ktoś zmierzył się z takim tematem?

[ Dodano: 2016-06-15, 21:00 ]
Napiszę jak się cała sprawa zakończyła. Może komuś kto będzie "wybijał" filtr DPF się przyda.  Okazało się że za pierwszym razem chłopaki z serwisu dali plamę próbując przeprogramować komputer tylko przez obd2.  Zrobili to ale modyfikacja wsadu komputera była niewystarczająca lub wadliwa.  Po wgraniu właściwego softu wszystko wróciło do normy. Auto ciągnie jak nowo narodzone.  Przy okazji zaślepiłem odpowiednią przekładką zawór EGR. To z kolei sprawiło że podczas ruszania już silnik nie zamula i od razu na odpowiednią moc.  Pozdrawiam