Autor Wątek: [ix20] Drgania kierownicy przy skrecie ...  (Przeczytany 2013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

langi

  • Gość
[ix20] Drgania kierownicy przy skrecie ...
« dnia: 16 Marzec 2016, 18:46:46 »
Witam
Zauważyłem pewien problem kierownica podczas skręcania tak jakby szarpie/drga (również na postoju) częstotliwość szarpnięć, wydaje mi się, że jest uzależniona od prędkości samochodu. Ponadto przy ostrzejszych zakrętach kierownica nie wraca sama do punktu neutralnego (jazda na wprost), muszę jej trochę pomóc pod sam koniec manewru. Dodam jeszcze, że przy jeździe na wprost nie odczuwam żadnych drgań, przy hamowaniu również. Czasem przy jeździe na wprost, przy próbie delikatnego skręcenia odczuwam tak jakby wspomaganie się wyłączyło, wystarczy jednak trochę mocniej pociągnąć kierownicę i przełamuję opór. Wydaje mi sie również że wspomaganie chodzi trochę ciężej.  W ASO oczywiście zgłoszona awaria - diagnoza ze wszystkie tak maja jednak problem u mnie pojawił ok miesiąc temu, autko na gwarancji. Nie mam żadnego znajomego z IX20 aby to sprawdzić, wg mnie coś jest nie tak z układem kierowniczym, może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem ? pozdrawiam

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[ix20] Drgania kierownicy przy skrecie ...
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2016, 05:24:45 »
u mnie nic takiego nie występuje.  Wiem,  że w którymś teście autocentrum. pl (na YT)  też taką przypadłość mieli tylko nie pamiętam w jakim aucie (skoda albo kia)  i jak się  okaazało było uszkodzone wspomaganie.  Wiec zzajedź jeszcze raz do tego warsztatu/salonu i chciej się  przejechać nowym autem (jazda testowa) . Model chociaż nowszy to pod blachami nic się  nie zmieniło.  Najlepiej jedź z kierownikiem salonu.

Offline kri$

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 337
[ix20] Drgania kierownicy przy skrecie ...
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec 2016, 12:42:31 »
Moje ix20 ma 4 lata i nic takiego nie występuje. Jedz do innego ASO. Wspomaganie jest elektryczne, może jest problem z zasilaniem silnika, słaby akumulator?

langi

  • Gość
[ix20] Drgania kierownicy przy skrecie ...
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marzec 2016, 08:11:00 »
Autko jest mało jeżdżone mam przebieg 7500km. Pogrzebałem po forach i znalazłem przyczynę. Słabo wysmarowany krzyżak kolumny kierowniczej, pod ręką miałem tylko WD40 psiknąłem i jest dużo lepiej. Kierownica odżyła. Spróbuje jeszcze smar silikonowy w sprayu. Jeśli problem będzie się powtarzał to krzyżak do wymiany. Szkoda, że w ASO nie potrafili zdiagnozować przyczyny...