Autor Wątek: [Santa Fe CM] Silnik 2.7 V6 189 KM - głowica silnika  (Przeczytany 1777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

shu

  • Gość
[Santa Fe CM] Silnik 2.7 V6 189 KM - głowica silnika
« dnia: 24 Luty 2016, 01:30:12 »
Witam, forumowiczów. Od dosłownie paru miesięcy jestem właścicielem Santa Fe II z 2007 roku z silnikiem G6EA 2.7 V6 189 km. Poszukuje pilnie lewej głowicy silnika ze sprawnymi wałkami oraz zaworami (prawą już udało mi się znaleźć). Jeżeli, ktoś by miał dostęp do takich części to prośba o kontakt. Poniżej opis mojego przypadku.

Niestety, ale pojawił się ostatnio problem ze spadkiem mocy, nierówną pracą oraz zwiększonym spalaniem. Na diagnostyce zmierzono ciśnienie na cylindrach i okazało się, że na jednym go w zasadzie w ogóle nie ma a na dwóch kolejnych jest niższe. Auto stoi u mechaników, próba olejowa wyszła pozytywnie, blok silnika jest w bardzo dobrym stanie, także winna okazuje się góra. Jako, że w samochodzie jest instalacja LPG to zakładali zrobienie gniazd zaworowych, ale po oddaniu głowic do planowania już na starcie okazało się na, że wałki są ponadcierane. Czyli sumarycznie, lepiej wymienić całe głowice.