Autor Wątek: [i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej  (Przeczytany 8111 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

van_dutch

  • Gość
[i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej
« dnia: 16 Luty 2016, 19:25:02 »
Witam,
Niedawno stałem się posiadaczem i40 z 2013r.

Temperaturę zewnętrzną pokazuję mi ciągle jako 20 stopni jestem w stanie samemu jakoś to zresetować?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Luty 2016, 21:31:21 »
Tutaj http://forum.kia-club.ru/viewtopic.php?t=82111&p=2112385 w tabelce masz dane przy jakiej temp. jest określona rezystancja czujnika temperatury zewnętrznej.

Czujnik jest koło lewego klaksonu.

Numer oryginalnego czujnika to 97280-2F100.





Można też sprawdzić złącze EE01 które jest na drodze między czujnikiem, a panelem klimatyzacji. Znajduje się po lewej stronie przodu samochodu chyba będzie je widać jak położymy się pod zderzak.



Jeśli to nie będzie wina czujnika to znaczy że panel klimy jest uszkodzony (były takie przypadki w Hyundai Coupe GK)

Offline mosiek_km

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Grudzień 2018, 08:52:22 »
Witam. A czy błędy odczytu temperatury tego czujnika mogą mieć wpływ na odpalanie auta? Tzn. zawiesza mi się rozrusznik. Tak " cyka" i za którymś tam cyknieciem odpala. Dałem rozrusznik do regeneracji i miesiąc było ok. Ale dziś rano wsiadam do auta a tam pokazuje temperature -20 stopni. Gdzie na dworzu było +1. No i się gnojek zaczął zawieszać. Ale po jakimś czasie jak złapał normalna temperature to odpalił normalnie. Zamówiłem ten czujnik i zobaczę.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2018, 13:26:34 »
mosiek_km, Daj znać czy samochód pali normalnie po wymianie czujnika? Gdzie go zamawiałeś? Jaki koszt?

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
[i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Grudzień 2018, 13:59:14 »
Cytat: "mosiek_km"
Witam. A czy błędy odczytu temperatury tego czujnika mogą mieć wpływ na odpalanie auta? Tzn. zawiesza mi się rozrusznik. Tak " cyka" i za którymś tam cyknieciem odpala. Dałem rozrusznik do regeneracji i miesiąc było ok. Ale dziś rano wsiadam do auta a tam pokazuje temperature -20 stopni. Gdzie na dworzu było +1. No i się gnojek zaczął zawieszać. Ale po jakimś czasie jak złapał normalna temperature to odpalił normalnie. Zamówiłem ten czujnik i zobaczę.


U mnie takie cykanie trwało kilka miesięcy. Nie miała znaczenia temperatura. Okazało się, dopiero jak mi auto nie odpaliło, że to akumulator miał zwartą celę. Po wymianie akumulatora jest OK.

Offline mosiek_km

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Grudzień 2018, 18:06:47 »
Cytat: "Pajaro"
mosiek_km, Daj znać czy samochód pali normalnie po wymianie czujnika? Gdzie go zamawiałeś? Jaki koszt?


Witam. Zamówiłem ten czujnik http://www.sklep-kia.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-p-4704.html
Mam nadzieję że dobry :) Auto odpala narazie znów normalnie.

[ Dodano: 2018-12-05, 18:10 ]
Cytat: "mr.?"
Cytat: "mosiek_km"
Witam. A czy błędy odczytu temperatury tego czujnika mogą mieć wpływ na odpalanie auta? Tzn. zawiesza mi się rozrusznik. Tak " cyka" i za którymś tam cyknieciem odpala. Dałem rozrusznik do regeneracji i miesiąc było ok. Ale dziś rano wsiadam do auta a tam pokazuje temperature -20 stopni. Gdzie na dworzu było +1. No i się gnojek zaczął zawieszać. Ale po jakimś czasie jak złapał normalna temperature to odpalił normalnie. Zamówiłem ten czujnik i zobaczę.


U mnie takie cykanie trwało kilka miesięcy. Nie miała znaczenia temperatura. Okazało się, dopiero jak mi auto nie odpaliło, że to akumulator miał zwartą celę. Po wymianie akumulatora jest OK.


Ja w sumie też podejrzewałem akumulator. Ale mechanik mówi że raczej nie. Poczytałem teraz trochę o tym i muszę sprawdzić napięcie na akumulatorze podczas tego cykania. A czujnik i tak mam do wymiany także zobaczy się.

Offline mosiek_km

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Grudzień 2018, 22:48:17 »
Cytat: "kosmos2011"
Tutaj http://forum.kia-club.ru/viewtopic.php?t=82111&p=2112385 w tabelce masz dane przy jakiej temp. jest określona rezystancja czujnika temperatury zewnętrznej.

Czujnik jest koło lewego klaksonu.

Numer oryginalnego czujnika to 97280-2F100.

Obrazek

Obrazek

Można też sprawdzić złącze EE01 które jest na drodze między czujnikiem, a panelem klimatyzacji. Znajduje się po lewej stronie przodu samochodu chyba będzie je widać jak położymy się pod zderzak.

Obrazek

Jeśli to nie będzie wina czujnika to znaczy że panel klimy jest uszkodzony (były takie przypadki w Hyundai Coupe GK)


Zaraz zaraz zaraz. A to żeby wymienić ten czujnik muszę zdemontować zderzak? Niby go tam widać przez grilla. Dotknąć się go da. Ale podejść ciężko. Nawet z góry próbowałem odkręcić ten czarny plastik i dupa :/ Jakieś rady? Ktoś wymieniał?

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
[i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Styczeń 2019, 07:33:22 »
mosiek_km, udało Ci się wymienić czujnik? Demontowałeś zderzak? Problem ustał?

Offline mosiek_km

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Kwiecień 2019, 11:40:48 »
Hej. Czujnik udało mi się wymienić samemu. Jak ktoś ma zwinne rączki to da radę bez zdejmowania zderzaka. Ale. Minęły prawie 4 miesiące od wymiany i jest chyba nowy problem. Narazie pojedynczy przypadek. Mianowicie. Żonka dziś pożyczyła odemnie Hyundaia do pracy. I po robocie wraca a tu zaczyna spadać temperatura zewnętrzna. Spadła do -9 za chwilę wzrosła żeby po kilku minutach znów spaść do -8  :-/
Wiadomo. Przy takiej temperaturze klima nie działa i nie wyobrażam sobie jazdy w lato gdzie dziś było około 20 stopni na plusie. Miał ktoś taki problem ?

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Kwiecień 2019, 18:30:32 »
Wygląda mi na to że gdzieś masz problem na styku. I jak jest słaby styk to chwilowo przy jeździe co rezystancja rośnie lekko i leci ci temperatura w dół. Posprawdzj kostki, styki. Zobacz czy bolce w nich nie latają.

Offline mosiek_km

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[i40 VF] Problem z wyświetlaniem temp zewnętrznej
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Kwiecień 2019, 09:38:11 »
Ok. Poczekam na lepszą pogodę i biorę się za to. Narazie wróciło do normy. Bardzo możliwe że masz rację bo dzień prędzej wieczorem myłem go ostro myjka prosto w grill. Chciałem usunąć cholerne robactwo.

Dziękuję bardzo za odpowiedź