Autor Wątek: [i20 GB] [i20 GB] Gwizd i klekot  (Przeczytany 3293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomfil

  • Gość
[i20 GB] Gwizd i klekot
« dnia: 14 Luty 2016, 18:33:29 »
Witam.

 Samochód nowy i ja na forum Hyundai rownież :) Parę pytań, zanim sie wybiore do serwisu, czy to normalne dźwięki:
1. Przy 120km/h słyszalny świst, ktory reaguje na pedal gazu, tak jakby silnik turbo miał
2. Na postoju słychać klekot zaworów, niby normalne, problem w tym ze raz jest cicho a innym razem dosyć głośno klekocze
3. Pytanko o felgi i czujniki ciśnienia - chce założyć inne, nie Hyundayowskie  felgi i opony, jak to z tymi czujnikami jest, trzeba to w serwisie robić czy można te czujniki dokupić i w warsztacie zmienić

Ogólnie autko bardzo fajne, ciche, KM nie za wiele ale da się jechać,  do miasta w sam raz, na trasie nie testowałem możliwości bo chce te kilka tys km spokojnie go dotrzeć między 2000-4000tys obrotów.

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam. :)
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2020, 13:07:18 przez Brt »

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i20 GB] Gwizd i klekot
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Luty 2016, 19:38:08 »
Jeden problem jeden temat.

Zawory w aucie kilkumiesięcznym nie powinny klekotać.

Temat TPMS już był omawiany na forum.

tomfil

  • Gość
[i20 GB] Gwizd i klekot
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Luty 2016, 20:30:33 »
Ok dzięki.  

Zgłoszę na serwisie te moje zastrzeżenia, ciekawe co powiedzą

Pozdrawiam

Przysłuchałem się dokładniej, to nie zawory tylko coś ze sprzęgłem, kumpel lorą jeździ, mówi ze może jak któryś na lore wjeżdżał to mógł coś ze sprzęgłem porobić niedobrego. W starym Colcie tez mam taki dźwięk dochodzący z okolicy skrzyni i sprzęgła no ale i20 to jest nowy samochód... serwis...