Autor Wątek: [Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?  (Przeczytany 18859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

antek1122

  • Gość
Witam. Podejrzewam że mojej Lantrze nie podobają się już łożyska kół  :-P Przy prędkości od 60 wzwyż słychać buczenie. Nie potrafię się nawet domyślić które to koła.. Jak to sprawdzić w najprostszy sposób ? Dodam że po jeździe"slalomem" buczenie jest w obu kierunkach taki samo. Jak wymienić i ewentualnie które z jakiej firmy najlepiej zamówić..

ps. co do tematu że źle jeździ na benzynce poprawiło się jak stał bez aku przy wymianie alternatora ;] Po resecie kompa jest już ok więc dzieki ;]

Fazi

  • Gość
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Luty 2012, 20:32:46 »
Nie napisałeś o które łożyska ci chodzi ;-) , czy przód czy tył. Jeśli chodzi o tył to nie musisz slalomem jeździć, wystarczy przysłuchać się na zakrętach, jeśli skręcasz powiedzmy przy prędkości 40km/h w prawo i słyszysz buczenie to lewe łożysko pada. Adekwatnie w drugą stronę. Jeśli chodzi o przód, o ile dobrze pamiętam jak znajomy mi sprawdzał łożyska z przodu (też nie mogłem określić które) sprawdzał luz na kołach, na jednym dało się go wyczuć na drugim nie (jednak ja zdecydowałem się na wymianę z obu stron).

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Luty 2012, 18:56:49 »
chce wymienić tylne łożyska. Kupie na 2 koła tylko powiedzcie mi z jakiej firmy mam kupić? nie chce jakiegoś gó**a tylko coś dobrego. Jak mam je wymienić ? z jaką siłą dokręcić?

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Luty 2012, 19:29:46 »
w j2 łożyska tylnie są razem z piastami, dokręca się je do oporu jak łożyska przednie.

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Luty 2012, 20:13:46 »
no w j1 nie ma z piastą. I nie wiem czy jak dokręcę na maxaa to czy mogą uledz uszkodzeniu.
;]

[ Komentarz dodany przez: Złośnik: 2012-03-14, 15:05 ]
Wulgaryzmy. Za następne będzie ostrzeżenie.

Offline skali

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 441
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=100001998647968
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Luty 2012, 21:51:26 »
Nie dowalaj na maksa, najlepiej dokręć na maksa i popuś ok 1/4 obrotu, zobacz czy piasta sie lekko obraca. Nie ma prawa cięzko się obracać. Narzuć dużo smaru do łozysk tocznych.

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Luty 2012, 11:06:17 »
No zaraz bede brał się za wymiane. Dokupiłem smar a łożyska kupiłem Japanstyle coś takiego za komplet na 2 koła 160 zł.

yankeshy

  • Gość
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Luty 2012, 18:08:15 »
Powiedziałbym że firma nie ma aż tak wielkiego znaczenia,tylko pamiętaj żeby je wcisnąć na prasie (jeśli są wciskane w bębny),albo zrób sobie do tego odpowiednią "maszynkę".
Wiele osób wali młotkiem,rozlatują się po miesiącu,a potem psioczą,że za tanie kupili... ;-)

Offline valdi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Luty 2012, 19:06:19 »
Cytat: "yankeshy"
Powiedziałbym że firma nie ma aż tak wielkiego znaczenia,tylko pamiętaj żeby je wcisnąć na prasie (jeśli są wciskane w bębny),albo zrób sobie do tego odpowiednią "maszynkę".
Wiele osób wali młotkiem,rozlatują się po miesiącu,a potem psioczą,że za tanie kupili... ;-)


  To chyba nie do końca jest tak jak piszesz. Kiedyś wymieniłem łożyska w Ponym ale po wymianie dalej buczało (okazało się, że to były opony). No ale dobra, nowe łożyska, myślę sobie, ze dwieście tysięcy wytrzymają. Wytrzymały chyba coś koło ośmiu :-/ . To był komplet za 80 zł zdaje się, firmy nie pamiętam.(zaznaczam, że nie waliłem młotkiem).
Na szczęście nie wyrzuciłem oryginałów, założyłem z powrotem i Pony jeździ na nich do dzisiaj.
Co do Twoich uwag montażowych, oczywiście masz rację.

antek1122

  • Gość
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Luty 2012, 01:36:07 »
jak na razie udało mi się zmienić z jednej strony i jest duuuużo ciszej w aucie :) ale jest problem... z jednego bębna uszczelniacz założyłem do nowych łożysk bo drugi nie pasował... zająłem się drugim kołem i co się okazało ? że ktoś też załozył inny uszczelniacz i smar spier..... gdzieś i łożysko się wycierało... te łożyska co kupiłem są ok ale uszczelniacze są o 2 mm większe powinny być 52 mm a są 54... od jakiego modelu mogą pasować  ?  ? bo musze dokupić jeden taki uszczelniacz

Cezary51

  • Gość
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Luty 2012, 09:06:46 »
Czy ktoś wie czy piasta tylna (hamulce tarczowe) z j2 pasuje do j1.

Offline BartBartez

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 317
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Luty 2012, 10:23:29 »
Cytat: "Cezary51"
Czy ktoś wie czy piasta tylna (hamulce tarczowe) z j2 pasuje do j1.

Pasuje

Cezary51

  • Gość
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Luty 2012, 10:44:38 »
Dzięki.Do j2 pełny wybór a do j1 zero.
Po takiej wymianie piast konieczna wymiana tarcz hamulcowych.W j1 średnica otworu centrującego 90 mm a j2 76mm.

badzio1977

  • Gość
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj 2012, 19:41:02 »
Witam,
mam do wymiany łożysko przód, niestety do elantry są ponoć dwa wymiary da się to w jakiś łatwy sposób stwierdzić? Demontaż piasty?

NieAmator

  • Gość
[Lantra J1] Łożyska kół. Wymiana. Jak sprawdzić które ?
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Maj 2012, 21:08:05 »
po numerze vin. uważaj na czujnik ABS lepiej odłóż pieniądze na niego