Autor Wątek: Niewygodne fotele / siedzenia w Tucsonie. Zamiana na co???  (Przeczytany 3841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alien

  • Gość
Niewygodne fotele / siedzenia w Tucsonie. Zamiana na co???
« dnia: 28 Styczeń 2016, 01:48:23 »
Mam fotele materiałowe z takiego szarego weluru całkiem miłe w dotyku ale nie czuję się w nich wystarczająco komfortowo. Mam wrażenie jakbym siedział na taborecie czy krześle do obiadu. Nie wtapiam się wystarczająco w fotel kierowcy i tak jakby na zakrętach latam plecami na boki może jakbym ważył 110 kg zamiast 70 było by inaczej. Dodatkowo czuję jakby nie były odpowiednio miękkie w oparciu. W Tucsonie oparcie niby nie jest twarde gdy dotykam pojedynczo palcami, ale jak się dotknie całą powierzchnią dłoni to tak jakby materiał był naciągnięty za mocno i już brak tego uczucia miękkiej gąbki. Wolałby takie bardziej kubełkowe. Ostatnio siedziałem w Focus 2015 rok fotele extra, trzymają na boki super, pianka dużo bardziej miękka i uczucie jakby było jej więcej, dopasowanie pleców do oparcia bardzo dobre. Ma ktoś pomysł na przednie fotele z innego Hyundai które by były wygodne i po małych przeróbkach dało by się wstawić zamiast tych.

Offline Hinek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Niewygodne fotele / siedzenia w Tucsonie. Zamiana na co???
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Luty 2016, 22:03:49 »
Weź się zastanów. Wygoda jest odczuciem subiektywnym. Dla mnie siedzenia w Tucsonie są wygodne. Komuś mogą pasować siedzenia z Gallopera, napisze że są fajne  :-) , uwierzysz na słowo i kupisz?

Offline gangster

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
Niewygodne fotele / siedzenia w Tucsonie. Zamiana na co???
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Luty 2016, 18:39:52 »
Witam , polecam pokrowiec na siedzisko GRAND CONFORT ( są koloru szarego lub czarnego ) maja wszyta piankę po bokach na plecach i na udach - naprawde polecam !  :-)

Offline DarekTucson

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 72
Niewygodne fotele / siedzenia w Tucsonie. Zamiana na co???
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Luty 2016, 19:35:59 »
Ja tam jestem bardzo zadowolony z siedzeń w Tucsonie.Welur jest dobrej jakości i jak na 11 lat trzyma się dobrze.Siedzenia są wygodne i jak dla mnie trzymają nie tak źle.Jedyne co mnie trochę irytuje to szelest maty podgrzewania siedzeń  tylko przy mrozach.W porównaniu do Freelandera którego miałem wcześniej jest o wiele wygodniej i przyjemniej.
Jeśli kolega jeździ sportowo to polecam kubełki i "będziesz Pan zadowolony" :mrgreen:

alien

  • Gość
Niewygodne fotele / siedzenia w Tucsonie. Zamiana na co???
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Luty 2016, 19:28:01 »
Nie chodzi o sportowa jazdę tylko jakoś nie wygodnie. Teraz położyłem koc na 2 razy i lepiej mi się siedzi - bardziej miękkie siedzenie się zrobiło. Z tą matą ciekawy pomysł - przemyśle to. Aha załatwiłem sobie siedzenie od Coupe Tiburon. Nie wiem jeszcze jak to będzie bo szyny inne ale coś trzeba będzie kombinować, tylko czy poduszki powietrzne podejdą?? I druga sprawa w Tucsonie napinacz jest w fotelu a w Coupe w słupku. I to jest trudniejszy temat do ugryzienia.

Offline Jagan

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Tucson - wymiana fotela kierowcy
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Kwiecień 2017, 10:58:12 »
Witam,
Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia z wymianą foteli w Tucsonie.
Mój fotel jest mega niewygodny. Mam wrażenie, jakbym siedział na kawałku dykty, która się skokowo ugina po przekroczeniu pewnej masy. Chyba moja waga oscyluje wokół wartości granicznej, po przekroczeniu której dykta się ugina :)
Chciałbym zapytać, czy istnieją na rynku inne, wygodniejsze wersje foteli do Tucsonów. Warto brać pod uwagę wymianę fotela?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie.

Pozdrawiam

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Niewygodne fotele / siedzenia w Tucsonie. Zamiana na co???
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Kwiecień 2017, 11:58:43 »
Wymieniać na inny to nie wymieniałem,ale wyjmowałem swój oryginalny .
W tym siedzeniu nie ma jakiś technologii kosmicznych tylko gąbka i sprężyny z drutu.
Może one pękły i siedzisz na gabce i na tym blaszanym stelażu.

[ Dodano: 2017-04-28, 12:29 ]
Tak wygląda siedzisko od spodu

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Niewygodne fotele / siedzenia w Tucsonie. Zamiana na co???
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Kwiecień 2017, 20:17:44 »
Jagan zanim założysz nowy temat użyj funkcji szukaj (jest na górnej belce forum z lewej strony) znajdź podobny temat i tam dopisz pytanie.