Autor Wątek: koło zapasowe, dojazdowka. czy zestaw naprawczy  (Przeczytany 8119 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline deka

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
koło zapasowe, dojazdowka. czy zestaw naprawczy
« dnia: 24 Styczeń 2016, 17:37:54 »
witam
odbieram za chwilę swojego Tucsona i tam nie ma koła zapasowego. jakie macie doświadczenie z zestawem naprawczy dolaczanym. przez Hyundaia. Boje się czy srodek uszczelniający nie zniszczy mi opony

czy są wogole dojazdowki 17 cali

bojdi

  • Gość
koło zapasowe, dojazdowka. czy zestaw naprawczy
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Styczeń 2016, 23:11:20 »
Z tego co słyszałem to środek uszczelniający uszkadza czujnik ciśnienia w oponie więc po użyciu trzeba liczyć że prawdopodobnie będzie on do wymiany. Sam myślę o zakupie jakiegoś koła zapasowego, przeliczając opona + felga stalowa wychodzi taniej niż sam czujnik oryginalny (chyba coś kole 500zł), zamiennik ok. 200zł

Lider

  • Gość
koło zapasowe, dojazdowka. czy zestaw naprawczy
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2016, 14:20:54 »
Są plusy i minusy posiadania koła zapasowego. Ja w swoim samochodzie mam alu felę 17 ale niestety nie mogę przez to powiększyć pojemności bagażnika jaką daje montaż podłogi o poziom niżej .Pełnowymiarowe koło blokuję tą opcję. Ponadto nie mogę położyć zdemontowanej rolety w bagażniku - jest taka opcja ale koła.
Trochę nie przemyślany temat.

Spokospoko

  • Gość
koło zapasowe, dojazdowka. czy zestaw naprawczy
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Marzec 2016, 23:54:59 »
Nikomu źle nie życzę  :-) ale fajnie jakby odezwał się tu ktoś po awarii koła. Czy rzeczywiście uszkodził się czujnik.

aso1900

  • Gość
koło zapasowe, dojazdowka. czy zestaw naprawczy
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2016, 23:17:25 »
Też mam ten dylemat- chyba zdecyduję się na zakup jakieś najtańszej wersji dojazdówki. Odbierając miesiąc temu samochód w salonie zasugerowano mi właśnie taki zakup, ze względu na oszczędności- zestaw naprawczy niszczy koło. Gdyby ktoś w Krk zasugerował miejsce gdzie można kupić tanie dojazdówkę byłbym wdzięczny.

pozdr

kibic

  • Gość
koło zapasowe, dojazdowka. czy zestaw naprawczy
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Czerwiec 2016, 08:10:18 »
Z moich rozmów w znajomym warsztacie wynika, że zestaw naprawczy nie niszczy opony (ten uszczelniający szuwax da się wyskrobać) ale często niszczy czujnik ciśnienia. Zalepia tę dziurkę w czujniku.

Ja jednak nie zamierzam kupować koła zapasowego. Nawet dojazdówki. Wolę cieszyć dużą przestrzenią pod podłogą (wrzucam tam sobie siatki z zakupami - spora wygoda).

Poprzednim moim autem jeździłem 7,5 roku i nie miałem ani jednej awarii koła, dlatego teraz podejmuję ryzyko jazdy z zestawem naprawczym  :-)

golywojtek

  • Gość
koło zapasowe, dojazdowka. czy zestaw naprawczy
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipiec 2016, 16:02:36 »
Mnie też boli że ta przestrzeń w okół koła jak i w środku jest nie wykorzystana.
Obserwuje aukcje i próbuje ustrzelić chociaż by jakiś wkład w to koło.