Autor Wątek: [i30 FD] Niezidentyfikowane drgania  (Przeczytany 3523 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ak1992

  • Gość
[i30 FD] Niezidentyfikowane drgania
« dnia: 03 Styczeń 2016, 09:33:04 »
Koledzy forumowicze, mam problem z moim Hyundaiem i30. Problem nie pojawia się systematycznie. Sprawa wygląda następująco. Przy różnych prędkościach  100-150 km/h
jadąc ze stałą prędkością, w pewnym momencie zaczyna strasznie buczeć/drgać, tak jakby otworzyć tylne szyby podczas jazdy. Gdy zwalniam częstotliwość buczenia/drgania maleje ale jest słyszalne.
Gdy się zatrzymam i ruszę ponownie wszystko zanika. Na początku podejrzewałem turbinę, ale dzieje się to nawet przy  ok. 2000 obr/minutę. Nie wiem czy to wina zawieszenia czy poduszki silnika? Czy ktoś z Was miał taką przypadłość?

Pozdrawiam, Adrian.

kopaczak

  • Gość
[i30 FD] Niezidentyfikowane drgania
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Styczeń 2016, 21:26:22 »
Witam,
 
Mam ten sam problem tak jakby szyba drżała lub luźna śrubka w jakimś plastiku taki dźwięk pojawia się zazwyczaj powyżej 3 tysięcy obrotów do dziś nie zlokalizowałem przyczyny.

ak1992

  • Gość
[i30 FD] Niezidentyfikowane drgania
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2016, 21:48:14 »
W moim przypadku bardziej przypomina dźwięk zagęszczarki do piachu. W ostatnim  tygodniu zjawisko w ogóle nie wystąpiło.

kopaczak

  • Gość
[i30 FD] Niezidentyfikowane drgania
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2016, 08:20:03 »
można to tak określić jak kolega wyżej

slabylepszy

  • Gość
[i30 FD] Niezidentyfikowane drgania
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Styczeń 2016, 23:58:05 »
to normalne ja tez takie cos mam jak obroty sa 2500-3000 potem znika, jezdze juz tak jak bedzie cieplej to tam zerkne

[ Dodano: 2016-01-23, 00:01 ]
115 PS 85KW MAJA TAKA PRZYPADLOSC DO DRGAN, KUP SOBIE ASSISTANCE NA EUROPE TAKIE DOBRE I JEZDZIJ DOPOKI DOPOTY SIE NIE ZEPSUJE COS TAM EWENTUALNIE

Offline ravusek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
Odp: [i30 FD] Niezidentyfikowane drgania
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Czerwiec 2020, 21:55:03 »
Witam czy ktoś rozwiązał problem?

Offline jjozek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: [i30 FD] Niezidentyfikowane drgania
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Lipiec 2020, 15:52:40 »
witam,
też to zaobserwowałem. Raz myślałem, że powietrze zeszło z opony więc zatrzymałem się i obejrzałem koła wszystko ok, hamuce też nie tarły bo felgi zimne. Zawsze wystarczy zatrzymać się i odgłosy znikają. Zrobiłem test i jak zaczęło hałasować wrzuciłem na luz, silnik na wolnych obrotach a buczenie zmiejszało się wraz ze zmniejszaniem prędkości. Co to może być?

Offline Dunio_v77

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: [i30 FD] Niezidentyfikowane drgania
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sierpień 2020, 09:18:54 »
Witam,

Mam to samo, tak jakby drgania pochodziły z tyłu zawieszenia (odgłos czasami jest taki jakby otworzyć tylne szyby przy jeździe). Zazwyczaj pojawiają się przy stalej prędkości - u mnie to ok 100 km/h
Sprawdzałem u mechaników - na razie żaden nie podjął się tematu. U mnie występuje to już od 2 lat. Gdzieś czytałem że "takie drgania/odgłosy" ja mam czasami wrażenie że samochód jakby w jakiś rezonans wpadał pochodzi od odklejonych odbojników amortyzatorów.
PS. tu ten temat: https://www.autocentrum.pl/usterki/hyundai/i30/i/odklejajace-sie-gumowe-odboje-amortyzatorow-3484/

Może ktoś potwierdzić czy aby na pewno to to i tam szukać przyczyny?

Jak dla mnie jest to coś związane z gumowymi elementami zawieszenia.

Dziękuję za odp.