Forum > Getz
Filtr paliwa
kris166:
......
ANIOŁ:
Dodano: 2015-12-25, 19:16
Wtryski.
Jeśli działa na zimnym (czyli działa ssanie->zwiększona dawka paliwa) to możliwe, że coś w standardowym podawaniu jest nie halo, czujnik temperatury?
Osobiście zrobiłbym tak, że kupiłbym chipboxa, który de facto zwiększa dawkę paliwa (pojeździł kilka dni) i oddał przed upływem 10 dni, tracąc kasę tylko na przesyłkę. Ewentualnie podłączenie pod kompa profesjonalnego.
DarekTucson:
Kup sobie kabel Hi scan ,działa dobrze z getzem (sprawdzone na getzie żony).Sprawdź co się dzieje gdy auto szarpie.Wygląda jak by mu brakowało paliwa więc w programie masz ciśnienie zadane oraz aktualne .Nie powinny one się praktycznie różnić.Może się kończyć zawór regulacji ciśnienia pliwa lub się rozjechał czujnik ciśnienia.Zakończyć można na pompie paliwa w zbiorniku,może nie mieć wydjności .Najpierw wymień filtr gdyż przez rok mógł się przypchać.
kris166:
.....
albert:
Temat filtra paliwa miałem na tapecie 3 lata temu. Ostatecznie wyjaśniłem, że powinien być krótki filtr. Ja stosuję filtr firmy Knecht KC111.
W załączeniu moje wyjaśnienie dla sklepu motoryzacyjnego:
Podtrzymuję moje zamówienie na filtr KC 111.
W Hyundaiach Getzach 1,5 CRDi 60kW 12V był stosowany tylko filtr krótszy, czyli KC 111. Filtr KC 101 jest stosowany w wersji poliftowej, czyli 1,5 CRDi 65kW 16V.
Informacje o dacie wrzesień 2004 r. są mylne i mogą narazić klientów na straty finansowe. Ostatnie egzemplarze Hyundai Getz 1,5 CRDi 60kW 12V były montowane w 2004r., ale na rynku planowo pojawiały się jeszcze w 2005r., stąd data produkcji w numerze VIN.
Widzę, że błędne informacje o filtrach znajdują się na wielu stronach internetowych sklepów motoryzacyjnych, stąd wniosek, że informacje są przepisywane bez ich sprawdzenia. Może ktoś to w końcu wyprostuje i nie będzie wprowadzał potencjalnych klientów w błąd.
Co do diagnostyki, ja stosuję interfejs ELM327 z oprogramowaniem. Bardzo tani i skuteczny.
Nawigacja
[#] Następna strona