Autor Wątek: [Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym  (Przeczytany 4480 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« dnia: 22 Grudzień 2015, 23:57:11 »
Trochę nieporęcznie jest noszenie kluczyka i pilota jednocześnie, więc zacząłem szukać opcji jak to obejść, znalazłem coś takiego http://www.aliexpress.com/item/Factory-direct-selling-gloosy-border-3-button-foldable-flip-uncut-keyblank-car-key-shell-crust-for/32266268503.html?spm=2114.01020208.3.50.1bLzr0&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201644_1_79_78_77_82_80_62,searchweb201560_4 w związku z tym rodzi się pytanie. Jak idzie imo w Sonacie, czy jest ono w elektronice pilota, co miało by sens przy  przerzuceniu jej samej do zamiennika, czy znajduje się ona w kluczu ?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Grudzień 2015, 13:31:26 »


Pastylka immo jest w kluczyku więc trzeba będzie "wydłubać"  :-D i zamocować w pilocie.

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2015, 21:36:22 »
Jeżeli tak jest, to trochę kicha, oryginalny kluczyk jest zalewany i szkoda  było by uszkodzić kość PCFu, tym bardziej że mam tylko jeden kluczyk, chyba że ktoś posiada wiedzę praktyczną w tym zakresie. Chodzi mi po głowie jeszcze jedno rozwiązanie z wykorzystaniem obecnego kluczyka, teoretycznie go pomijając, chociaż w praktyce będzie działał, ale do tego potrzebna mi wiedza dotycząca zależności pomiędzy imo-alarm-centralny. Piszę z wiadomych względów być może niezrozumiale dla większości za co przepraszam, mając jednak nadzieję że ci, co wiedzą o co biega skojarzą i jeżeli będą  chcieli się podzielić tą wiedzą na PW będę zobowiązany.

Offline emge74

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Marzec 2016, 12:10:05 »
podbije temat - czy coś się wydarzyło w sprawie kluczyka?

chętnie skorzystałbym z wiedzy i też zmienił swój klucz
na "scyzoryka" np takiego jak ten

kluczyk od chińczyka
.

cooller11

  • Gość
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marzec 2016, 21:20:46 »
Witam.
Również podłączam się do tematu, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć bardziej odpowiedniego.
A mianowicie mój problem polega na tym że kluczyk zacina się w stacyjce i nie da się go przekręcić aby uruchomić silnik. Dzisiaj ze 40 min próbowałem pod domem z 3-ema różnymi kluczykami i niestety ale stacyjka drgnęła dopiero po upływie tego czasu przy soczystym przeklęciu i delikatnym przekręceniu kluczyka w stacyjce.
Czy jest jakiś sposób na regenerację tej stacyjki? Ewentualnie sposób na niwelację zacięć (ostatnio bardzo częstych)?
Koszt nowej stacyjki to ponad 820zł a nowej stacyjki z zestawem wkładek do zamków, bagażnika i schowka to około 1200 zł.

Ratunku!!! :(

Posiadam: Sonata NF 2005 2.4 B+LPG 119Kw 162km przebieg 140000km

Offline ivo007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Styczeń 2017, 15:57:10 »
Witam tez miałem pomysł na kluczyk scyzoryk zakupiłem na aliekspres , potem scyzorykiem rozciołem stary kluczyk  wydostałem ta kostke z kluczyka i przełozyłem do nowego tylko dorobiłem grot zaraz podrzuce fotki

[ Dodano: 2017-01-15, 15:58 ]
uwaga by nie uszkodzic kostki (imobilajzer)

[ Dodano: 2017-01-15, 15:59 ]
....

demolek

  • Gość
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2017, 21:01:27 »
Się też nad tym zastanawiałem rozwiązaniem jednak - jako że mam tylko jeden kluczyk i jednego pilota wolałbym tego nie rozbierać zestawu a złożyć nowy ze scyzorykiem. Koszt nowego kompletu w serwisie to każdy wie ile kosztuje. W Poznaniu w którymś z centrów handlowych gość ponoć robi to za połowę ceny serwisowej.
Ja żeby złożyć scyzoryk musiałbym ściągnąć sobie klucz z kością niezaprogramowaną plus pilota (z tego co chyba myślę to tego z 333 Mhz. Zaprogramować i przerobić na scyzoryk. Obłęd kombinowania chyba ;).

Offline ivo007

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Styczeń 2017, 09:54:17 »
Mój  brat tez ma jeden kluczyk i podobno mozna dorobic sama kosc do zaprogramowania  a potem wlakadasz to w kluczyk scyzoryk a grot co ci kazdy ślusarz dorobi

demolek

  • Gość
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marzec 2017, 22:15:19 »
Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie pilota do centralnego zamka - są na aliexpress dwa modele jeden na 433 MHz


drugi na 315 MHz


Który będzie pasował do mojego i jak tojest potem z programowaniem takiego pilota. Gdzieś w necie wyczytałem że  można to zrobić w sonacie siedząc w środku samochodu wkładając kluczyk w stacyjkę i coś tam dalej?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Marzec 2017, 22:39:31 »

demolek

  • Gość
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Marzec 2017, 14:05:54 »
Dzięki kosmos2011.
Z tego co zrozumiałem - pilot dla mnie to ten na 433 MHz?
Do tego kabel i program ze strony i do roboty?

Kabel przygotowany jak w poradach na forum. Jeśli już kabel to który?


eryk_oz

  • Gość
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Marzec 2017, 11:21:38 »
A ja się pochwalę. Wczoraj przełożyłem transponder ze starego kluczyka i mam teraz scyzoryk. Z narzędzi potrzebowałem pilnika do drewna, ostrego nożyka i małego śrubokręta. Kostka immo była zatopiona w żółtej plastikowej pastylce. 10 minut rzeźby nożem i wydłubałem dziada. Na zdjęciu widać co zostało mi ze starego kluczyka. Na szczęście nie miałem większego nerwa, bo posiadam trzy kluczyki i dwa piloty. Całość kosztowała mnie ok 60 - 70 zł. Pilot z Aliexpress za jakieś 6-7 dolarów i 30 zł na skopiowanie uzębienia na grocie.

demolek

  • Gość
[Sonata NF] Kluczyk i pilot w jednym
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Marzec 2017, 12:24:05 »
Porównując wnętrze pilota oryginalnego z azjatyckim produktem to ... różnica przeogromna