Forum > XG / Grandeur

[Grandeur] wypadanie zapłonu cylinder 2 hyundai grandeur 3.3

(1/6) > >>

rafus36:
witam wszystkich
A więc jak w temacie mam problem z wypadającym zapłonem na cylindrze 2 a objawia się to w taki sposób że co parę dni mam wypadanie zapłonu i wtedy samochód chodzi na 5 garów ale jak zgaszę na chwilę i ponownie odpalę to jest ok. wymieniłem świece na nowe (denso, platynowo-irydowe) ale nic to nie pomogło. pozamieniałem miejscami cewko-fajki, świece, wtryskiwacz benzyny, wtryskiwacz gazu, ale problem dalej jest na tym samym cylindrze.
może ktoś z was miał taki problem i wie gdzie szukać?

kosmos2011:
Luz zaworów, ciśnienie sprężania (13.5 kg/cm²), uszczelka kolektora ssącego.

rafus36:
pokrywę zaworową miałem ściągniętą ale jest tam regulacja płytkowa więc nic przy tym nie ruszałem. co do sprężania to też sprawdzałem na zimnym silniku
1 cylinder 11
2 cylinder 11.1
3 cylinder 10.1
4 cylinder 10.2
5 cylinder 11.5
6 cylinder 13
kolektor miałem ściągnięty i po sprawdzeniu go wizualnie wyglądał ok. na kolektorze są 3 uszczelki tak że je też zamieniłem miejscami dla pewności ale dalej jest wypadanie na drugim cylindrze.

skywriter:
Witajcie koledzy, pojawił się pewien problem z moim autkiem.
Od kilku miesięcy od czasu do czasu (na zimnym silniku) auto poszarpuje i zapala się CHECK, ale od razu gaśnie, zapamiętany błąd - P0303. Zmieniłem cewkę na trzecim cylindrze - przez chwilę było lepiej - teraz znowu to samo.

Do powyższego problemu dołączył kolejny - auto od kilku dni w czasie jazdy lubi zgasnąć...
Prześledziłem stare posty, ale żadnego tematu gdzie występują te dwa problemy jednocześnie nie znalazłem.

Na wtorek umówiłem się w ASO Hyundai na dogłębną diagnostykę - macie jakiś pomysł którą drogą iść?

drobny:
Witajcie!
U mnie być może zaczyna się podobny problem... Na zimnym silniku przy odpalaniu przez 2 sekundy jest głośny terkot/gruchoty silnika. Raz też mi zgasł na ulicy...żadnych błedów nie wywala..  podejrzewałem luzy na zaworach. Zadzwoniłem do Aso powiedzieli mi że co prawda w książce jest wspomiane regulowanie zaworów ale nie robi się tego chyba że coś się mocnego dzieje to zamawia się szklanki i wymienia- trzeba rozebrać rozrząd itp.. droga sprawa... A CZy ktoś regulował zawory tak jak w książce napisano i ile to kosztowało? SKYwriter powiedz co powiedzieli w ASO?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej