Autor Wątek: [Lantra] Podkręcenie  (Przeczytany 4644 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

LukaszMix

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« dnia: 18 Sierpień 2008, 12:48:01 »
Mam pewne pytanie.
Jak mozna podkrecic silnik w lantrze 1,6 16v z 1992
Jak ktos cos wie prosze o info

Sadi

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień 2008, 13:20:26 »
Tak jak każdy silnik benzynowy. Dolot, wydech na początek powinien starczyć!! Pozniej jest trudniej, kazde 10KM to 1000zł. Wałki rozrządu, koło zamachowe, wstryski, pompa, kolektor ssący, a moze nawet uturbić i kucizne zastosować.

To zależy o ile koni chcesz podnieść moc. Jak masz apetyt, to proponuje swapa!! Jak nie to baw sie powoli i rozsądnie!!

tictac

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sierpień 2008, 13:38:09 »
LukaszMix, pojeździj trochę samochodem z silnikiem max 1,1 i potem wsiądź do swojej Lantry - gwarantuje że poczujesz się dobrze :)

może się mylę, ale na miasto i klasyczną jazdę w trasy to takie 1,6 to chyba w sam raz...

kml

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień 2008, 14:11:29 »
Cytuj
Jak ktos cos wie prosze o info


Przejrzyj forum oraz rzuć okiem na stare forum na motonwes.pl było tam trochę info na ten temat oraz konkluzja pt: NIE WARTO. Sadi, dobrze napisał o swapie ale w starym samochodzie to koszt przekroczy jego wartość.

krzysiekf

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Październik 2008, 19:18:32 »
Cytat: "tictac"
LukaszMix, pojeździj trochę samochodem z silnikiem max 1,1 i potem wsiądź do swojej Lantry - gwarantuje że poczujesz się dobrze :)

może się mylę, ale na miasto i klasyczną jazdę w trasy to takie 1,6 to chyba w sam raz...

Hehehehehe a ja myslalem jak podkrecic moja Lantre 2,0 97r. :-)

Jarek

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Październik 2008, 19:47:36 »
Cytat: "krzysiekf"
a ja myslalem jak podkrecic moja Lantre 2,0 97r

Jest sporo łatwiej ;-)

krzysiekf

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Październik 2008, 07:33:33 »
A propo przyspieszenia
"LukaszMix, pojeździj trochę samochodem z silnikiem max 1,1 i potem wsiądź do swojej Lantry - gwarantuje że poczujesz się dobrze :)"
Faktycznie daje roznice pierwsze pare minut po tym jak odebralem auto z warsztatu czulem jakbym co najmniej bolidem jechal az mnie na ziemie sprowadzilo Subaru Impreza WRX ktory mnie minął
Jak auto bylo w warsztacie poruszalem sie Citroenem ZX z silnikiem 1,8d

mihu_24

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Listopad 2008, 21:02:23 »
Cytat: "krzysiekf"
Jak auto bylo w warsztacie poruszalem sie Citroenem ZX z silnikiem 1,8d

Ja to mam pecha jako zastępczy dostałem Galanta '96 ale 2.0 no i jak tu poczuć radość po odbiorze własnego auta.
Ale jedno wiem może i kopytko Misiek ma lepsze za to przy 130 km/h zapala się kontrolka : uwaga wznoszenie :evil: strach w łoczach.Za to moją Lantrusią ze 160 na spokojnie można - tylko uszy cierpią :-x

gadi

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Listopad 2008, 23:56:27 »
Cytat: "mihu_24"
Za to moją Lantrusią ze 160 na spokojnie można - tylko uszy cierpią :-x

Hmm dziwne, ja mimo przelotowego katalizatora i końcowego wydechu, nie głuchnę jak swoja lantra dochodzę do 180

Amelka

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Listopad 2008, 00:01:35 »
Cytuj
nie głuchnę jak swoja lantra dochodzę do 180


Oj przeleciałbyś się gdzieś w trasę moją landryną kolego gadi ,coby jej przegonić pająki w rury. Moja nawet nie wie co to te 180,ja w mojej doszłam tylko do 165 ;/ km/h ;-)

tictac

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Listopad 2008, 21:01:56 »
Teraz w drodze z granicy do Hannoveru jechałem non stop 180 km/h - tylko przy robotach drogowych zwalniałem - pracuje ślicznie i o dziwo wcale nie spaliła więcej :)

mihu_24

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudzień 2008, 12:30:50 »
Cytat: "gadi"
Hmm dziwne, ja mimo przelotowego katalizatora i końcowego wydechu, nie głuchnę jak swoja lantra dochodzę do 180

No nie mówię,że głuchnę ale motor plus szumy równa się hałas - jednak paręnaście lat robi swoje i 185 kkm tyż.
Zawsze mogę z Clarion'a pocisnąć ]:-> Wtedy nie słychać :p
A nawiasem gadi pytanie: jaki motorek masz?

rufuz

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Styczeń 2009, 10:39:52 »
no ja ostatnio na odcinku autostrady bez wzniesień bez wiatru pociągnąłem na maksa równe 200 km/h miałem wtedy cos około 5.000 obr.

martinnd

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Luty 2009, 10:29:46 »
Witam
ja w swojej lantrze mam 2.0 16v z eclipsa (4g63) wcześniej miałem 1.8 16 v większych problemów nie było przy zmianie na 4g63

brix

  • Gość
[Lantra] Podkręcenie
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Luty 2009, 17:24:24 »
witam ja postanowiłem podłączyć sie do tego tematu ponieważ zastanawiem sie nad swap-em silnika 1.6 z lantry do mojego scoupe.Jak już bede miał troszke czasu i silnik na wierzchu to może warto byłoby coś ulepszyć aby uzyskać pare koników wiecej niż jest standardowo.Może ktoś byłby w stanie mi coś poradzić.