Autor Wątek: [Santa Fe CM] Dziwna masa w chlodnicy  (Przeczytany 3053 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bartekk377

  • Gość
[Santa Fe CM] Dziwna masa w chlodnicy
« dnia: 20 Listopad 2015, 19:23:31 »
Witam od dluzszego czasu borykam sie z problemem dziwnej mazi ..mialkiej masy w chlodnicy. odrazu zaznacze ze nie jest to typowy majonez typowy dla uszkodzonej uszczelki pod glowica.Owa maz ma kolor rudy niesmierdzi ani benzyna ani olejem wyglada mi na zbita rdze. Czy ktorys z elementow ukladu chlodniczego moze mocno korodowac ?? plukalem uklad 5 razy w ciagu pol roku i nie moge sie cholerstwa pozbyc... Jakies sugestie ?

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe CM] Dziwna masa w chlodnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2015, 20:08:07 »
Zdefiniuj dokładniej Bartekk. Maź (czyli gęste lepkie) czy miałkie (czyli suche,kruche). Żeby w chłodnicy znaleźć większą ilość rdzy musiałby ktoś wsypać tam jakieś opiłki stalowe albo coś... W nowoczesnym aucie tam przecież wszędzie guma,plastik,aluminium, więc co miałoby aż tak korodować? Mam trzy auta, w tym jeden 20-to letni zabytek i układ chłodzenia wszędzie czyściutki, bez osadów o rdzy nie wspominając. Może ktoś wcześniej zastosował jakiś wynalazek typu uszczelniacz do chłodnic i pokryło się to w wyniku reakcji chemicznej rdzą? No i najważniejsze- układ działa poprawnie, czy się grzeje lub inne problemy? Czy tylko ta "substancja"?

bartekk377

  • Gość
[Santa Fe CM] Dziwna masa w chlodnicy
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2015, 20:25:10 »
mialkie i kruche jak przeschnie do tego zaly zbiornik wyrownawczy zawalony.... przegrzewal sie wczesniej mialem termostat uszkodzony jutro zrobie fotki tej mazi

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe CM] Dziwna masa w chlodnicy
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2015, 21:59:17 »
Cały zbiornik wyrównawczy :shock: Masakra! Ktoś musiał coś dodać do płynu. Uszczelniacz albo.....KRETA. Może chciał odkamienić układ i zapodał Kret-a w granulkach, który ma to do siebie, że wywołuje gwałtowne reakcje chemiczne(piana,musowanie) ale nieodpowiednio użyty może zalepić układ zamiast oczyścić. Czekam na zdjęcia.

bartekk377

  • Gość
[Santa Fe CM] Dziwna masa w chlodnicy
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Listopad 2015, 19:20:15 »
Uklad chlodzenia sam plukalem uzylem specjalnego srodka do czyszczenia chlodnic zgodnie z instrukcja obslugi dodam ze mas byla jeszcze przed plukaniem pozatym ostatnio czyscilem uklaad 4 tygodnie temu i znowu wyglada jak na zdjeciach

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe CM] Dziwna masa w chlodnicy
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Listopad 2015, 19:32:24 »
Skrzynia manual, czy automat z chłodnicą?

bartekk377

  • Gość
[Santa Fe CM] Dziwna masa w chlodnicy
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Listopad 2015, 19:36:01 »
Automat z chlodnica

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
[Santa Fe CM] Dziwna masa w chlodnicy
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Listopad 2015, 22:39:14 »
Sprawdziłbym jeszcze co tam w skrzyni słychać-poziom i konsystencję oleju. Profilaktycznie. Nie znam Twojego modelu aż tak dobrze i tylko głośno myślę-ale często chłodnice są zespolone w jakimś miejscu i następuje wyciek w jedną lub drugą stronę. Może Twój problem to olej ze skrzyni w układzie chłodzenia? Na zdjęciach to nie wygląda na rdzę czy skorodowany metal. Jak dla mnie to jest jakiś płyn eksploatacyjny który przedostał się do układu chłodzenia.

bartekk377

  • Gość
[Santa Fe CM] Dziwna masa w chlodnicy
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Listopad 2015, 09:49:39 »
OK sprawdze oczywiscie czy to nie czasem olej ze skrzyni biegow .Faktycznie sprawdzilem ze mam zintegrowana chlodnice oleju z chlodnica wody. Co do korozji ukladu sugerowalem sie kolorem mazi i tym ze ta maz nie wydziela chcarakterystycznego zapachu oleju.
Teraz mam jeszcze pytanie jak sie do tego zabrac ? sprawdzilem olej na bagnecie od skrzyni wyglada ok tzn ze wyglada jak olej  :->  olej bede wymienial w przeciagu tygodnia i teraz pytanie czy jest jakis domowy sposob na sprawdzenie chlodnicy w domu ? posiadam kompresor i pomyslalem ze moznaby bylo podlaczyc pod weze olejowe i sprawdzic czy jest ubytek .Czy jest jakis inny sposob ?

Dziekuje za informacje :-)