Autor Wątek: [Sonata NF] Dane eksploatacyjne / czujnik temperatury zewnęt  (Przeczytany 2059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
[Sonata NF] Dane eksploatacyjne / czujnik temperatury zewnęt
« dnia: 09 Listopad 2015, 02:49:51 »
Czy ktoś mógł by podpowiedzieć co i ile:

1 Silnik 2,4 kod FA27, jaki olej i ile go wchodzi?
2 Skrzynia biegów  ASB kod U24T (cztery przełożenia) jaki olej i ile go wchodzi?
3 Jaki płyn hamulcowy?
4 Jaki płyn do wspomagania?

Ponad to, zapytam może tu o czujnik temperatury zewnętrznej, ten pod grillem, znalazłem niby oryginał, niby ten sam, ale różnica jest na pinach czujnika. U mnie jest pięć pinów, a na znalezionym tylko dwa, które są w tym samym układzie co moje, natomiast brakuje tych trzech, które idą do zalanych rezystorów i tu pytanie, czy jest to jakiś zmodyfikowany fabrycznie czujnik, czy jednak nieodpowiedni do mojego wozidła?


Offline Zbychu

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 119
[Sonata NF] Dane eksploatacyjne / czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopad 2015, 21:57:47 »
Dzięki Kosmos2011, o to właśnie mi chodziło, dzięki tym numerom które dałeś  odnalazłem ten właściwy, który nie dość że droższy, to jeszcze dostępny tylko w US.  Jak byś tak jeszcze był w stanie podrzucić jakieś info odnośnie moich 4 punktów było by fenomenalnie. Dziękuje

Offline damian71

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Sonata NF] Dane eksploatacyjne / czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpień 2018, 18:13:07 »
podbijam temat.  jaki kupić płyn wspomagania do Sonaty NF 2006 3.3?

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Sonata NF] Dane eksploatacyjne / czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Sierpień 2018, 20:10:07 »
Ze względu na niskie koszty i małą ilość, kupiłbym u dilera.


Offline damian71

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Sonata NF] Dane eksploatacyjne / czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sierpień 2018, 21:08:13 »
dzięki za odpowiedź. zastanawiam się tylko dlaczego w manualu jest psf-4... chociaż bardziej pasowałoby mi że właściwszy byłby psf-3. chciałem przepłukać cały układ więc myślę zaopatrzyć się w 4 litry. czy mobil atf 220 nada się?

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[Sonata NF] Dane eksploatacyjne / czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sierpień 2018, 21:21:54 »
Ja szukałem do getza u siebie tego psf3 bo tylko ten podobno można dać w hyundaiu. U nas w sklepach nie było a w necie od 50zł w górę za litr.
Jest ten atf220  ale pytałem się dostawcy i raczej odradzał do hyundaia bo nie wiadomo czy nie rozpuści uszczelnień. U siebie pewnie mam mieszankę bo płyn jest pomarańczowy a psf kolor ma żółty.
Kupiłem jednak psf3 po taniości firmy k2 na allegro dla spokojniości sumienia.

Offline damian71

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
[Sonata NF] Dane eksploatacyjne / czujnik temperatury zewnętrznej
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Sierpień 2018, 21:32:24 »
ja aktualnie mam wlany jakiś czerwony tylko nie wiem jaki bo odkąd mam autko tj od 6 lat to nie zmieniałem płynu..a pompa już zaczyna hałasować. dzisiaj dzwoniłem do serwisu w sosnowcu i ma być to płyn spełniający normy psf-4 (jedyny który znalazłem to ravenol ssf) a oni mają oryginał po 120 PLN za litr. co radzicie?