Autor Wątek: [ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka  (Przeczytany 30833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

B.Wojcieszak

  • Gość
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« dnia: 30 Październik 2015, 20:09:55 »
Czesc.

Dzisiaj na trasie zapaliła mi się na czerwono kontrolka systemu kontroli zjazdu DBC.
Świeci się już na stałe, pomimo wielokrotnych prób włączania/wyłączania silnika.

Na forum ix35 jest podobny temat o tym, natomiast w tamtym przypadku zapaliła się również kontrolka trakcji. W moim przypadku świeci się jedynie kontrola zjazdu DBC.

Macie jakiś pomysł co może być przyczyną? Jestem umówiony w ASO ale dopiero za 2 tygodnie (pierwszy wolny termin).

Z góry dziękuję za poradę.

Offline AndrzejO

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 112
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Październik 2015, 20:19:08 »
Witam, w jakim stanie  masz akumulator? Jak masz slabe aku ( przy obecnych temperaturach jeszcze ma trudniej) to komputer wylacza najmniej potrzebne rzeczy- w Twoim przypadku hamulec zjazdu. Podladuj aku, albo nie obciazaj go zbytnio jezdzac ( nie uzywaj radia itp) . Kontrolka powinna sama zgadnac. Jezeli nie pomaga aku moze byc do wymiany....

B.Wojcieszak

  • Gość
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Październik 2015, 20:50:24 »
Akumulator myślę, że jest OK. Nigdy też nie miałem problemów z ładowaniem na trasie.

Dzisiaj zapaliła się kontrolka w momencie gdy zjeżdżałem z długiej trasy autostradą.

[ Dodano: 2015-10-30, 20:52 ]
Niedawno miałem przegląd i mam wydruk z badania akumulatora.
Jest OK.

Marcus72

  • Gość
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad 2015, 22:48:03 »
Tez tak mi sie zdazylo - po dluzszej jezdzie autostrada nagle kontrolka zjazdu sie zaswiecila. Wkurzylem sie i juz mialem termin w warsztacie zrobic i po paru dniach samoistnie zniknela . mialem tak ze dwa razy, na moje oko to nie akumulator , byc moze cos zwiazane z hamulcami tylnymi ( moje tarcze byly juz do wymiany, po wymianie spokoj do dzisiaj )
Daj sobie pare dni luuzu  :lol:

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopad 2015, 09:58:26 »
Może uszkodzenie czujnika włączania swiateł stop??

B.Wojcieszak

  • Gość
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopad 2015, 11:03:08 »
Światła STOP działają, ale zauważyłem, że w momencie zapalenia sie kontrolki zjazdu DBC wyświetlacz przestał pokazywać sugerowany bieg.

[ Dodano: 2015-11-02, 11:04 ]
Klocki hamulcowe wymieniałem 15k temu. Tarcze były jeszcze b.dobre.

Gringo

  • Gość
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopad 2015, 12:31:31 »
Witam,
Miałem to samo. To usterka czujnika (ale nie świateł stop ;-)  ) tylko sprzęgła.   Serwis wymienia to bezpłatnie na gwarancji w 30-40 minut. Możesz z tym normalnie jeździć bez obaw, że hamulce nawalą, albo coś będzie nie tak ze sprzęgłem (aczkolwiek ja zaobserwowałem pewną "drobną różnicę w zachowaniu" auta przy 1-szym i 2-gim biegu, ale ogólnie nie miało to żadnego wpływu na jazdę). Jedynie wspomaganie hamowania przy stromych zjazdach może działać nieprawidłowo i tyle.
No, ale jeśli dużo zjeżdżasz ze stromych wzniesień i korzystasz intensywnie z tego "wspomagacza" to musisz trochę bardziej uważać, lub hamować samodzielnie ;-)

Pozdrawiam.

B.Wojcieszak

  • Gość
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Listopad 2015, 09:16:52 »
Dziękuję Wam bardzo za opinie. Kontrolka ciągle się świeci. We wtorek wizyta w ASO.
Poinformuję jaka była przyczyna.

Jeszcze raz dziękuję!

[ Dodano: 2015-11-13, 12:32 ]
Czesc. Po diagnozie w ASO - czujnik sprzęgła.

Do wymiany w przyszłym tygodniu.

Objawy towarzyszące które zauważyłem:
- czerwona kontrolka zjazdu DBC
- brak wyświetlania sugerowanego biegu
- brak zmiany (usztywnienia) wspomagania kierownicy w miarę wzrostu prędkości - inaczej mówiąc wspomaganie działa tak samo lekko przy 10km/h jak przy 140km/h


Poinformuję pod koniec przyszlego tygodnia o tym czy po wymianie czujnika również te objawy ustąpiły.

Pozdrowienia.

[ Dodano: 2015-11-21, 12:41 ]
Wymieniony czujnik położenia pedału sprzęgła.
Powróciło wyświetlanie sugerowanego biegu.

Offline DiMeteo24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 68
Czerwona kontrolka asystenta zjazdu
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Grudzień 2015, 13:20:03 »
 

Dodano: 2015-12-18, 13:20
U mnie zaświeciła się kontrolka ale kilka dni wcześniej samochód zaczął szarpać przy zmianie biegów (szczególnie tych pierwszych). W serwisie wymienili czujnik położenia sprzęgła, wykasowali błędy i jest OK.

Krzysio72

  • Gość
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Luty 2016, 10:52:18 »
Miałem to samo,,wymieniłem sprężynkę która pękła w jednym z czujników sprzęgła i po problemie.Sprężynkę znalazłem taką samą gdzieś w garażu,,wymiana ok 20 minut.

aladar

  • Gość
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpień 2016, 07:39:07 »
Cytat: "B.Wojcieszak"
Na forum ix35 jest podobny temat o tym, natomiast w tamtym przypadku zapaliła się również kontrolka trakcji.


Na tym forum? Szukam i nie mogę znaleźć, a już dwa razy mi się zapaliły obie na raz, podczas zjazdu z głównej drogi na parking, gdzie jest lekkie wzniesienie zaraz na wjeździe.(Wcześniej tego nie było)

Yaros

  • Gość
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Wrzesień 2016, 19:31:39 »
Ja nie miałem asystenta zmiany biegów i zapalała się kontrolka DBC , a czasami także kontrolka asystenta zjazdu. Padł czujnik położenia sprzęgła. W aso kupiłem za 60 zł. I uwaga...
Są dwa czujniki : jeden od dołu (bez kabelka) drugi od góry ( z kabelkiem) - lub odwrotnie...
W każdym razie faktycznie w środku górnego czujnika pękła mi sprężynka i przycisk nie działał..
Zanim doszedłem , że od góry jest drugi czujnik - najpierw niepotrzebnie za 70zł  wymieniłem dolny..
Roboty na 15 minut , klucz nietypowy 15. A mechanik u którego byłem sugerował UWAGA nie mniej ni więcej jak wymianę jednostki centralnej  "Panie może być używana na A.... koszt około 800zł."
Ale by mnie skubnął....

Offline AndrzejO

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 112
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Lipiec 2017, 14:49:08 »
Witam
Dopadlo znow i mnie:) Teraz swiecilo sie juz non stop i czlowiek zaczal doceniac asystenta podjazdu tzn hamulec przy ruszaniu pod gorke czy tempomat ktore to wynalazki nie dzialaly jak kontrolki sie swiecily. Pozatym czuc bylo wyrazne szarpanie przy zmianie biegow. Najpierw sprawdzilem czujniki polozenia sprzegla. Sa dwa: na gorze i na dole. Po sprawdzeniu miernikiem okazaly sie ok. Zmontowalem calosc pojezdzilem chwile kontrolki jak sie swiecily tak sie swiecily:(.
Przyszla pora na czujnik swiatel stop o ktorych ktos tu wczesniej pisal. Kupilem nowy bo stary dzialal dziwnie. Koszt 65 zl i 10 minut roboty:). Pojezdzilem i po kilku kilometrach kontolki zgasly. Teraz zmiana biegow to przyjemnosc:)

Offline luki0501

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
abs+trakcja+kontrola zjazdy
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Listopad 2017, 19:21:10 »
Witam,
od pewnego czasu podczas jazdy wspomniane 3 kontrolki się pojawiają - po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu auta kontrolki przez chwilę świecą po czym gasną, włączają się światła awaryjne które gasną po kilku sekundach.
Mieliście taki problem?
Załączam zdjęcie - oczywiście auto na postoju, bez pasów, z otwartymi drzwiami.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] System kontroli zjazdu DBC - świecąca kontrolka
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Listopad 2017, 19:29:27 »
Luki0501 zanim założysz nowy temat użyj funkcji szukaj (jest na górnej belce forum z lewej strony) znajdź podobny temat (może tam nie być odpowiedzi) i tam dopisz pytanie.

http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7827&highlight=zjazdu