Autor Wątek: [ix35 EL] Tylna klapa się nie otwiera  (Przeczytany 7861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AdamB4

  • Gość
[ix35 EL] Tylna klapa się nie otwiera
« dnia: 28 Październik 2015, 21:06:53 »
Witam, czy miał ktoś problemy z klapą bagażnika? Od wczoraj z nią walczę i nie wiem co jest grane... Rozebrałem co tylko był możliwe. Przycisk wydaje się ok -  po wciśnięciu biały przewód zwiera się z masą, na wtyczce podpinanej do zamka oba czarne przewody mają kontakt z masą, na jednym (chyba białym cały czas jest napięcie) a na kolejnym zupełnie nic się nie dzieje... Może jakiś bezpiecznik albo blokada, którą niechcący załączyłem...
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Offline jacek2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 547
[ix35 EL] Tylna klapa się nie otwiera
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Październik 2015, 07:29:09 »
U mnie też czasami się nie chce otworzyć. Wtedy zamykam auto z kluczyka, następnie otwieram- i klapa działa......
Nie wiem od czego to jest zależne. Zadzwoń do serwisu może coś na telefon podpowiedzą gdZie szukać usterki.

AdamB4

  • Gość
[ix35 EL] Tylna klapa się nie otwiera
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Listopad 2015, 18:56:15 »
A może ktoś miał problem z wiązką elektr. w klapie bagażnika??????

Offline Zibi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 369
[ix35 EL] Tylna klapa się nie otwiera
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Listopad 2015, 19:10:48 »
Cytat: "jacek2"
U mnie też czasami się nie chce otworzyć. Wtedy zamykam auto z kluczyka, następnie otwieram- i klapa działa......

Potwierdzam, oczywiście jak komuś się nudzi, może szukać przyczyny.
Wystarczy zamknąć i otworzyć z pilota.

AdamB4

  • Gość
[ix35 EL] Tylna klapa się nie otwiera
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Listopad 2015, 22:42:48 »
Problem rozwiązany  :lol:  Sprawa wygląda  tak:
Wiązka przewodów z pod tylnej blendy (podświetlenie tablicy, kamerka i włącznik do otwierania klapy) poprowadzona jest w plastikowej koszulce, która przechodzi przez otwór w klapie do środka klapy i dalej dochodzi do kostki która podłączona jest do głównej wiązki bagażnika (trochę masło maślane ale zainteresowani mam nadzieję że załapią o co chodzi). Nie wiem dokładnie w jaki sposób, ale woda skąś dostawała się do owej plastikowej koszulki, płyneła sobie wzdłuż wiązki i zalewała kostkę wewnątrz bagażnika. Patrząc z zewnątrz  nie widać żeby cokolwiek się działo, wszystko wygląda ok, dopiero po rozpięciu kostki  można zobaczyć jaki tam jest bajzel. U mnie 2 piny całkowicie zniknęły, reszta była porządnie skorodowana. Odcięcie kostki i polutowanie przewodów załatwiło problem zamka, tylko kamerka dalej nie działa :-/ . Odrobina siliconu powinna zapobiec podciekaniu wody.