Autor Wątek: [ix35 EL] Problem z kamerą cofania  (Przeczytany 24283 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

AdamB4

  • Gość
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« dnia: 25 Październik 2015, 21:58:18 »
Witam, zdaję sobie sprawę, że temat był już poruszany na forum, jednak potrzebuję pomocy. Jestem posiadaczem ix35 z 2011 roku, niestety kilka dni temu kamerka cofania odmówiła posłuszeństwa (po wrzuceniu wstecznego ekran robi się czarny i wyświetla się jedynie "czerwono - żółto - zielona siatka". Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć kamerkę na allegro jednak nie mogę trafić. Znalazłem coś podobnego do ix20
Może ktoś orientuje się czy będzie pasowała (kształt rozmiar i producent ten sam jednak opis trochę inny). A może ktoś ma namiary na taką kamerę - chętnie odkupię.
Pozdrawiam!

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Październik 2015, 12:29:25 »
AdamB4, na jednym z portali aukcyjnych masz kamery dedykowane do ix35 montowane w miejsce oświetlenia tablicy rejestracyjnej, ja zakupiłem taką i działa bdb.

AdamB4

  • Gość
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Październik 2015, 17:26:10 »
widziałem takie ale nie wiem czy współpracują z fabryczną instalacją a jeżeli tak to jak wygląda sytuacja z podłączeniem (chodzi mi o gniazdo w klapie) i co z siatką odległości (z tego co wynika z opisu tych kamerek - mają własne) więc jeżeli uda się już taką kamerkę podłączyć prawdopodobnie  wyświetlą sie dwie.....

Offline gurszczak

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 219
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Październik 2015, 20:16:12 »
ja u siebie mam nie fabryczną navi i nie było z podłączeniem problemów, zasilanie z żarówki wstecznej idzie i faktycznie siatka jest z kamery.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Październik 2015, 20:36:26 »
Oryginalne kamery miały wadę w postaci słabego uszczelnienia i po jakimś czasie wprowadzono następne modele. Jak podasz vin to poszukam numeru oryginalnej kamery. Kwestia pasowania kamery z ix20 to najważniejsze żeby ta czarna sześcienna obudowa pasowała w ten plastik w kształcie lampki podświetlenia tablicy rejestracyjnej. Najprościej kupić i oddać jak nie będzie pasowała.  

http://www.autoclub-ix35.ru/viewtopic.php?f=23&t=5697

https://www.drive2.ru/l/6026986/

AdamB4

  • Gość
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Październik 2015, 17:56:23 »
kamerkę zdemontowałem i wyczyściłem (faktycznie w środku był niezły bałagan :))
oznaczenia na mojej to 95790 - 2S010
FGO 1468.Sam kształt kamery jest taki sam. Być może różni się tulko blaszką do mocowania i wtyczką a to nie jest dla mnie problem

[ Dodano: 2015-10-27, 21:45 ]
oczywiście po czyszczeniu kamerka nie działa wiec temat jak najbardziej aktualny... :-/
Kamera, którą znalazłem posiada Nr katalogowy: 95760-1K500
może ktoś podpowie czy będzie pasować.... :-?

[ Dodano: 2015-11-09, 21:26 ]
Przypadkowo okazało się, że kostka która łączy wiązkę z pod blendy z wiązką główną bagażnika była kompletnie skorodowana. Po wyczyszczeniu i polutowaniu (o pomyłce w przewodach nie ma mowy) wyświetlacz w ogóle nie reaguje na wsteczny bieg. Tak jakby kamerki nie było.... Światła cofania załączają się normalnie....HELP!!!!

pufan

  • Gość
[ix35 EL] Kamera cofania Mobis 95790-2S000
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Marzec 2016, 17:13:34 »
Witajcie
Kilka dni temu kamera cofania odmówiła posłuszeństwa. Po rozebraniu okazało się iż w wyniku zabrudzenia uszkodzona została elektronika-wypaliło się kilka elementów i kamera jest złomem.Z powodu tego iż dostępność tej części jest równa zeru-czy istnieje możliwość zastąpienia jej innym modelem.A może ktoś z forumowiczów ma taką na sprzedanie lub wie gdzie można ją dostać?
Dostępne są zamienniki wpinane w podświetlenie tablicy ale nie wiem w jakim systemie pracuje oryginalne radio montowane fabrycznie w IX35-PAL czy NTSC?

Bardzo proszę o podpowiedź.
Pozdrawiam

valandil1

  • Gość
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Marzec 2016, 17:26:29 »
Dokładałem oryginalną nawigację do swojego Hultaja i kamerę, kupiłem zamiennik pracujący w systemie PAL i śmiga bez problemów.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169

pufan

  • Gość
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Marzec 2016, 18:03:39 »
Oczywiście użyłem wcześniej opcji szukaj lecz w wyszukanych postach nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Również ten pdf widzę pierwszy raz na oczy. Niemniej jednak bardzo dziękuje-bardzo przydatny odnośnik.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Marzec 2016, 18:08:26 »
Jest temat o uszkodzeniu kamery pod wpływem wilgoci i tam trza było się dopisać, a nie mnożyć byty.

To nie żaden odnośnik tylko w  pdf jest biuletyn o bezpłatnej wymianie kamer (akcja serwisowa) podane są numery vin i sprawdź czy się załapałeś.

pufan

  • Gość
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Marzec 2016, 13:01:51 »
Rozwiązałem problem. Zakupiłem nową kamerkę o symbolu 95760-1K500. Ma inne mocowanie ale pasuje do niej oryginalny uchwyt i można go przełożyć, ma też krótszy kabel ale wystarczający by można było połączyć wtyczki. Poza tym obudowa jest identyczna i idealnie pasuje w miejsce mocowania kamery.Zgadzają się również odległości jeśli chodzi o siatkę wyświetlaną na ekranie.
Pozdrawiam

Offline AndrzejO

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 112
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Kwiecień 2016, 22:43:41 »
Witam
Dzisiaj dopadło i mnie. Wyjeżdżam z garażu a tu obrazu z kamerki BRAK, widać tylko siatkę. Czy takie akcje serwisowe w Polsce były prowadzone?tzn wymiany kamerek jeżeli VIN by się zgadzał?

RaiiOlszt

  • Gość
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Kwiecień 2016, 13:38:00 »
Mi w tym tygodniu wymienili kamerkę na gwarancji. Samochód z 2011 r

Offline AndrzejO

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 112
[ix35 EL] Problem z kamerą cofania
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Kwiecień 2016, 14:39:03 »
Witam
Hmmm jak sa akcje serwisowe to auto chyba nie musi byc na gwarancji?
Teraz pytanie czy taka akcja z kamerkami byla w Polsce przeprowadzana?