Autor Wątek: [i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza  (Przeczytany 31080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

samro59

  • Gość
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Październik 2017, 21:46:36 »
Witam. W moim i40 to skrzypienie odzywa się własnie na nierównościach. Wkurza bo ładna cisza jest w środku a to się odezwie i pomrukuje. Zatrzymuję się wówczas i staram się dociskać tak na wysokości słupka w kierunku podszybia. I wiecie, że to pomaga.  Oczywiście na jakiś czas.  Ktoś może już dobierał się do mocowań tej deski?  Ktoś poradzi jak dostać się do nich by je podkręcić?  Kupiłem silikon w sparuj i poleciałem przy słupkach ale to nie pomaga.  Ktoś napisał, że te plastykowe nawiewy  potrzaskują.  Nie sprawdzałem ale  chyba mam za krótkie rączki by w czasie jazdy tam macać :))).   Auto już  rok po gwarancji. Jednak  jeszcze w trakcie gwarancji chciałem by mi w ASO zrobili to. Jak dowiedziałem sie, że mają to ściągać i  to może potrwać kilka dni i rezultat nie pewny - a znam z jakim sercem podchodzą do takich spraw, stwierdziłem, że więcej spieprzą niż naprawią i odstąpiłem.  Tu czytam, że u niektórych z 10 razy deske ściągali.  Wyobraźcie sobie co pod nią juz jest po tylu razach.  Mi raz demontowali w A6 konsole na wysokości radia by dostac się do komputera. 5 godzin rozbierania i tyle składania. A przy składaniu mimo, że robił to "fachowiec" urwał z 2 uszka, mordował się z elementami wyginając je. No po prostu serce boli. Rozmawiałem z kolega pracującym w Wolfsburgu na montażu i powiedział, że nie da się rozebrać prawidłowo złożonej deski. Montaż jest wyliczony i w ścisłe określonej kolejności.  Żadne ASo nie ma opisu tych kolejności.  Kiedyś  w A6 C4 w drzwiach padł mi przełącznik szyby opuszczania. Ani w Aso ani mechanik nie potrafili tego wymienić. Dopiero  cwaniak z lakierni co auta uzbraja z wielką sobie tajemnicą  rozebrał  to migiem.  Przyjrzałem się  desce i40 na magazynie. Powiem Wam, że deska sama w sobie nie trzeszczy. Troszkę nad nią sie poznęcałem i jest cisza.  To plastyki do których jest mocowana hałasując. Wychodzi , że są one zbyt mocno dokręcone do deski i ta na skutek pracy między słupkami te plastyki ciąga. To one wydają dźwięk. Są zbyt mało usztywnione lub za  cienki plastyk.  Ktoś może sam pokonał to trzeszczenie? Ktoś sie pochwali?   Zapewne we wszystkich problem trzasku leży w jednym i tym samym miejscu.  Podobnie  z jakimiś odgłosami w i40 jest za tylną prawa kanapą.  Mechanik już mi chciał demontować amory.  Jednak sam dotarłem do tego, że żaluzja pionowa nie jest na zaczepach sztywno, ścisłe mocowana i przy pokonywaniu pagórka przez tylne koła ukosem, tzn wpierw jedno koło a potem drugie pokonuje nierówność - ta żaluzja w łożu sie przemieszcza i tworzywo wydaje  takie  dziwne , trudne do określenia ale ciche  jęki. Włożyłem pod te żaluzje czarną uszczelkę na przylepiec od okna i gra gitara :))))

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Październik 2017, 10:50:04 »
Luźne nawiewy inaczej hałasują - stukają a jeki/piski/trzaski deski też inaczej.
Ja z tym walczę, deska mi pracuje i ociera sie na podszybiu u trzeszczy przy hamowaniu i ruszaniu. Mam obawy jak piszesz bo juz 2x była rozbierana w sumie. Wydaje mi się że sprawe mogłaby załatwic taśma z gąbka albo parciana, ktora  odizolowałaby deskę od podszybia ale aso wie lepiej i bedą tak rozkładac i składać sobie  a ja potem sobie z tym nie dam już rady.
Zastanawia mnie czy tego nie zlecić jakiejś profesjonalnej firmie co się zajmuje wygłuszeniami żeby mi tego nie zrobili raz a dobrze.....

Offline Jacobs2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Czerwiec 2018, 17:29:23 »
Witam próbował ktoś rozwiązać problem skrzypiącej deski/podszybia w okolicach Wrocławia?
Będę jutro rozmawiał z tym serwisem w Katowicach ale średnio mi się uśmiecha zostawiać tam autko na dwa dni.


Informacyjnie:
We Wrocławiu zawołano ode mnie 1000,00 PLN. 1-2 dni pracy.
Póki co testuje rozwiązanie z WD-40

Offline Francuzzzz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Lipiec 2018, 10:15:14 »
Temat skrzypiących desek rozdzielczych jest znany. Niestety Hyundai nie przyznaje się do winy. U mnie było podobnie trochę to trwało ale udało się

Offline MasterMaximus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Lipiec 2018, 17:59:27 »
Możesz napisać jak i gdzie udało usunąć się problem?
Jakby co z góry dziękuję za informację.

Offline Jacobs2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Lipiec 2018, 12:15:33 »
Udało mi się zmniejszyć skrzypienie deski o jakieś 75%.
Wcisnąłem 4 kawałki gumy między deskę a szybę. Samo skrzypienie nie pojawiało się u mnie z powodu ocierania deski o szybę ale mimo to skrzypi aktualnie o wiele mniej. Dodatkowe naprężenie deski pomogło.

Offline Francuzzzz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #36 dnia: 14 Sierpień 2018, 00:21:54 »
Witam zrobiłem nagranie telefonem i pokazalem w ASO kierownik zrobił oczy bo nie wieżył sprawa troche sie ciagła. Jak pozniej sie okazało deska jest podklejana od strony szyby. Podobno puszczaja zaczepy.

Offline Jacobs2

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #37 dnia: 28 Sierpień 2018, 14:46:02 »
Ile Ci wzięli w ASO?
Ja pytałem we Wrocławiu w jednej z firm (nie ASO) i zawołali 1000,00 PLN ....

Offline Francuzzzz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 30
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Wrzesień 2018, 08:59:43 »
Zrobili to bez płatnie.

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Wrzesień 2018, 06:28:59 »
witam mogłby ktos umiescic jakies zdjecie lub filmik gdzie te "gumy"włozyc pod deske zeby zniwelowac te skrzypienia,u mnie coraz czesciej to zaczeło sie nasilac :evil:

Offline MasterMaximus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Wrzesień 2018, 13:30:47 »
Dołączam się do pytanie.
Fajnie byłoby zobaczyć jak można rozwiązać ten problem.
Z góry dzięki.

Offline borowa2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #41 dnia: 13 Wrzesień 2018, 16:33:24 »
Nic mnie tak nie wk.. w tym aucie jak skrzypiaca desk rozdzielcza, uważam to za najwiekszy mankament tego samochodu, jak w starym trabancie. WD-40 pomagalo na chwile. Sproboje podlożyc gumy, moze cos to da, jak nie to zostaje ASO lub 1000zł w serwisie :mrgreen:

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Wrzesień 2018, 12:12:14 »
i co panowie mozna liczyc na troche pomocy?Jakies zdjecie jak to wyglada jaka guma i w jaki sposob ja włozyc tam gdzie piszecie panowie?

Offline borowa2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 27
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Wrzesień 2018, 17:42:01 »
Ja dziś podszedłem do tematu. U mnie najwięcej skrzypiała prawa strona tuż przy słupku.
Początkowo wziąłem gumową uszczelkę około 2mm ale wpadła jak śliwka i tyle ja widziałem.
Potem znalazłem taką taśmę jak na zdjęciu "3m scotch 23" i kilkukrotnie złożyłem co dało grubość około 6-7mm.
Taki "rulon" wcisnąłem kilka centymetrów od prawego słupka, tam gdzie najwięcej trzeszczało i pod naciskiem ręki deska się uginała.
Po tym zabiegu zrobiłem kilkanaście kilometrów po największych wybojach i Wrocławskich nierównościach i jest cisza jakiej nigdy chyba nie było w tym samochodzie. Raz na ruski rok odzywa się coś z lewej strony ale zajmę się tym następnym razem.
Wiem ze nie wygląda to profesjonalnie ale nad estetyką można popracować, mi narazie chodziło o efekt ciszy i taki też uzyskałem.

Offline kielta82

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 46
[i40 VF] skrzypiąca/stukająca deska rozdzielcza
« Odpowiedź #44 dnia: 22 Wrzesień 2018, 19:24:55 »
wkoncu ktos konkretnie pokazał to na fotce a nie kazdy tylko pisał,a poto jest forum zeby sobie pomoc,dzieki za odpowiedz i fotki jest to jakies sposob napewno zabiore sie za niego po weekendzie