Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika tempera  (Przeczytany 19650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gacus2004

  • Gość
Mam problem, auto nie pali wcale,podłączone zostało pod kompa i wywaliło błąd - uszkodzony sensor temperatury silnika. Mam pytanie, czy ten czujnik może powodować że nie mogę uruchomić auta? Gdzie jest umieszczony ten sensor?

edit: ort
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:17:56 przez Brt »

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Luty 2012, 18:53:09 »
a czy ten czujnik nie jest oby przy świecach żarowych??

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Luty 2012, 19:11:08 »
Cytuj
a czy ten czujnik nie jest oby przy świecach żarowych??
Właśnie się zastanawiam o który czujnik chodzi,bo ja znalazłem tylko ten co mierzy temperaturę płynu chłodzącego.Czy jest jeszcze jakiś przy świecach żarowych?

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2012, 19:14:18 »
własnie nie jestem pewien. spróbuj w jakimś motoryzacyjnym poprosić o ten czujnik i wypytaj gdzie on jest, o ile jest

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2012, 19:44:46 »
Jednego błędu się pozbyłem wcześniej, został wymieniony czujnik wałka rozrządu na oryginalny z serwisu i auto gadać niechce.Ten drugi błąd sensora temperatury niedaje mi spokoju, na schemacie silnika widnieje tylko ten od płynu chłodzącego.

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2012, 07:40:09 »
w bmw ten czujnik jest zintegrowany z świecami żarowymi (chyba) dzisiaj na warsztacie podpytam mistrza:D A co do czujnika wałka rozrządu to co Ci się działo bo u u mnie w XD CRDi też to wyszło bo czasami lubi sobie zgasnąć na chwile podczas jazdy.

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty 2012, 08:23:45 »
Wtedy gdy miałem problem z turbiną i ciśnieniem oleju auto słabło coraz bardziej aż zgasło, teraz muszę to autko naprawić. Zacząłem od podłączenia kompa aby sprawdzić czemu nie odpala(na samostarcie silnik kręci i chodzi przez chwilę) i pokazało dwa błędy :
-niesprawny czujnik wałka rozrządu
-niesprawność czujnika temperatury silnika
Ten pierwszy sensor został wymieniony i Elantra dalej nie odpala. Najgorsze, że nie wiem gdzie ten drugi sensor się znajduje.
Chodzi mi o uruchomienie silnika, muszę sprawdzić czy jakieś elementy silnika nie ucierpiały gdy kontrolka oleju świeciła. Tobie proponuję podłączyć CRDi pod komputer, może jakiś błąd wywali związany z gaśnięciem.

edit: ort

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Luty 2012, 18:29:41 »
czujnik temperatury jest najprawdopodobniej gdzies w bloku silnika ale tez nie wiadomo bo różnie go montują;/

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Luty 2012, 09:21:27 »
jednak ten sensor nie powinien mieć takiego wpływu na uruchomienie, wygląda na to że ON jest tłoczony pod zbyt niskim ciśnieniem, po zatkaniu wylotu pompy wysokiego ciśnienia palcem i kręceniu rozrusznikiem paliwo ledwo co wylatuje i da się spokojnie palcem utrzymać. Z tego, co się orientuję to minimalne ciśnienie jakie powinna dawać pompa to powyżej 1300 bar, a więc nie dałoby się tego utrzymać. Problem w tym, że nie wiadomo która pompka siadła czy ta co podaje ze zbiornika czy ta co zasila listwę Common Rail. Czy orientujecie się  jakie ciśnienie powinna dać ta w baku? Chcę zmierzyć specjalnym ciśnieniomierzem, ale nie wiem ile tam powinno być.

edit: ort

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Luty 2012, 18:19:43 »
chłopie 1300 barów to by ci listwa dziure w masce zrobiła. Powinno być 217 barów przy rozruchu max 280, a 500+ przy jeździe. System common rail tak jest właśnie zasilany.

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Luty 2012, 15:30:10 »
Cytat: "NieAmator"
chłopie 1300 barów to by ci listwa dziure w masce zrobiła. Powinno być 217 barów przy rozruchu max 280, a 500+ przy jeździe. System common rail tak jest właśnie zasilany.
NieAmator myślę iż jesteś w błędzie,poczytaj trochę literatury o common rail.Nowszej generacji diesle chodzą na jeszcze wyższym ciśnieniu.

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Luty 2012, 23:41:41 »
jakiś postęp coś się ruszyło??

karolrogala

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Luty 2012, 19:51:00 »
Cytat: "gacus2004"
wygląda na to że ON jest tłoczony pod zbyt niskim ciśnieniem,po zatkaniu wylotu pompy wysokiego ciśnienia palcem i kręceniu rozrusznikiem paliwo ledwo co wylatuje i da się spokojnie palcem utrzymać


Czyli sterowanie pompy wtryskowej siadło - komp nie wystawia sygnału na zawór albo zawór na pompie strzeliło. Albo paliwa zabrakło bo pływak w zbiorniku trafiony. Zasil z bańki tylko zanim ci ci napompuje to trochę samostartu zużyjesz, albo przewód do pompy od filtra paliwa załóż przeźroczysty.

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Luty 2012, 13:53:23 »
Cytat: "NieAmator"
jakiś postęp coś się ruszyło??
decyzja podjęta została, nieopłaca się mi tego naprawiać. Albo zostanie sprzedane tak jak stoi, albo zostanie zezłomowane.

kamix6

  • Gość
[Elantra XD] 2,0 CRDi - Auto nie pali, błąd czujnika temperatury silnika.
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Luty 2012, 22:52:39 »
to na czesci z nim ;) przeslij go do pl ;)