Autor Wątek: [Matrix] Ciężkie odpalanie gdy jest zimny  (Przeczytany 2139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

darixs

  • Gość
[Matrix] Ciężkie odpalanie gdy jest zimny
« dnia: 03 Październik 2015, 14:14:46 »
Witam posiadam Matrixa 1.5 CRDI i jak jest zimny odpala ciężko kręci z 3 4 razy i dopiero odpala. Jak odpali to z rury leci jasnoniebieski dym ale tylko przez 1 lub 2 sekundy. Później odpala już bez żadnego problemu. Nagrałem film jak odpala. Co może być przyczyną czegoś takiego? Czy może to jest jego normalne odpalanie? Pozdrawiam


Offline yanek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Re: [Matrix] Ciężkie odpalanie gdy jest zimny
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik 2015, 09:33:29 »
Cytat: "darixs"
Co może być przyczyną czegoś takiego? Czy może to jest jego normalne odpalanie? Pozdrawiam



Nie jest to normalne odpalanie. Przyczyna to pewnie to ostre wciskanie pedału gazu na zimnym silniku.. Co Ci to auto zrobiło że tak je traktujesz?

darixs

  • Gość
[Matrix] Ciężkie odpalanie gdy jest zimny
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik 2015, 12:46:39 »
Wcisnąłem aby pokazać co wydobywa się prze odpalaniu i to wszystko.

Offline yanek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
[Matrix] Ciężkie odpalanie gdy jest zimny
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2015, 13:41:41 »
No chyba że tak, ale generalnie to należy unikać takich przegazówek przy zimnym silniku  gdy silnik wyposażony jest w turbinę.
Wracając do meritum, mój też lekko zadymi, na moment, przy pierwszym porannym odpaleniu, jednak jest to dym w białym kolorze, czyli chyba para wodna.
U Ciebie przy takim słabym zapłonie na zimnym silniku przede wszystkim trzeba by sprawdzić sprawność świec żarowych, i ew. je wymienić.

paciu202020

  • Gość
Re: [Matrix] Ciężkie odpalanie gdy jest zimny
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Listopad 2015, 13:56:40 »
[/quote]

świece żarowe do wymiany !!! a nie jest lekko tam dojść podszybie musisz ściągnąć...wtryski już robiłeś ??