Autor Wątek: [i40 VF] Czujniki parkowania  (Przeczytany 47503 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Forjack

  • Gość
[i40 VF] Czujniki parkowania
« dnia: 03 Październik 2015, 12:19:25 »
Witam chcialbym zapytac czy ktos mial problem podobny ,po wlaczeniu biegu wstecznego czujniki wlaczja ciagly sygnal nawet jesli z tylu nie ma nic.

Marcin12

  • Gość
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2015, 15:34:41 »
Masz oryginalne czy dokładane ?
Albo czujka albo centrala uwalona
Zacznij od wymiany czujki jak nie pomorze to masz uwalona centrale
Ja miałem to samo tylko były dokładane przez ASO jakieś Steelmate
Tez piszczało ze niby cos widzi, zakupiłem czujkę i myślałem ze będzie wszystko cacy, ale dostałem zonga .
Skończyło się tym ze musiałem zacyndalac do ASO bo myślałem ze sprzedali mi uwalona czujkę
Pan był miły i szybko podłączył kolejna czujkę chwilkę było dobrze już szykował się do wydania mi samochodu.
Wyjeżdżając z warsztatu znów mu zaczęło piszczeć pozmieniał jeszcze chyba ze 3 czujki i doszedł do wniosku ze nie ma co walczyć bo to centralka padła
Na szczęście była gwarancja i po 3 dniach oczekiwania wymienił mi centralkę i wszystko zaczęło śmigać aż pięknie

Iktorn

  • Gość
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Październik 2015, 21:18:08 »
Forjack piszczy Ci i pokazuje że coś jest, a faktycznie nic nie ma ? (bo nie zrozumiałem)
Czujniki padają masowo (przynajmniej u mnie), ale z przodu. Wymiana na gwarancji.

Denny4

  • Gość
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Październik 2015, 09:24:26 »
W moim wymieniłem w sumie 12 sztuk.
Czujniki bardzo często padają.
Chociaż po 6 miesiącach jeżdżenia do ASO od roku mam spokój.
Problem jest tego typu że jak jeden zacznie szwankować to ma to wpływ na pozostałe.
Tak więc po wymianie jednego następny jak od razu nie padnie to za kilka dni.
Lub inny jeszcze działający uwali ten nowy.
Totalna głupota ale z doświadczenia wiem że tak jest i nawet elektryk patrzył się zielony na taki obrót sprawy.
Radzę Ci uwalić jeszcze dwa i naciskać na wymianę wszystkich po kolei wtedy jest szansa że pozbędziesz się kłopotu na .... długo  ;-)
Wydaję mi się że była wadliwa partia tych oczek nie tylko na produkcji w fabryce ale i na częściach zamiennych ale chyba już wyzbyli się bubli.

Iktorn

  • Gość
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Październik 2015, 12:02:44 »
Jak rozmawiałem w i40 po lifcie inaczej wyprofilowane są czujniki i ma to uniemożliwić tak szybkie psucie się.  :-P

Offline mr.?

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
Re: [i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Październik 2015, 22:09:49 »
Cytat: "Forjack"
Witam chcialbym zapytac czy ktos mial problem podobny ,po wlaczeniu biegu wstecznego czujniki wlaczja ciagly sygnal nawet jesli z tylu nie ma nic.


Sprawdź czy któryś z czujników nie ma "ciała obcego" w środku. Miałem identyczną sytuację w Mondeo. Jeżeli nie to tak jak doradzają koledzy... wymiana na gwarancji.

Przy okazji... wiecie, że jakaś polska firma produkuje do i40 czujniki parkowania, na dołożenie do wersji bez czujników. Nie pamiętam nazwy.

Iktorn

  • Gość
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Październik 2015, 22:51:37 »
Ostatnio jak się pytałem w ASO (na ostatniej wymianie czujników) to mówili że nie ma zamienników do i40. To dobrze  :-)  Pyt. ile sobie życzyli, bo oryginał ok. 400 zł/szt

dragonball

  • Gość
[i40 VF] Hyundai i40 czujniki parkowania problem
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Luty 2017, 20:52:20 »
Witam,
Posiadam i40 tourer z 2013r. Ostatnio zaczely swirowac czujniki parkowania. Na poczatku raz dzialaly a raz nie. Zaleznosc byla taka ze jak wilgotnosc byla wysoka(o co w UK nie trudno) to bylo zle a jak sucho to dzialaly dobrze. W serwisie niby nie widza tego problemu. Czy ktos co mial z tym problemy z czujnikami parkowania w i40 moze zajrzec na filmik i potwierdzic o co chodzi?


Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Luty 2017, 21:08:28 »
Zanim założysz nowy temat użyj funkcji szukaj jest na górnej belce forum dodatkowo zaznaczona tłustą czcionką.

Usuń s z https to film się wyświetli.

dragonball

  • Gość
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Luty 2017, 15:13:12 »
@kosmos2011
Wiem ze ludzie pisza o problemach z czujnikami parkowania na zasadzie padly z przodu, padly wszytkie itd. zatem nie nieznalazlem zadnej odpowiedzi ktora wyjasniala by moj problem.
Jako ze u mnie te czujniki swiruja stwierdzilem ze opis obrazowy wiecej powie niz 100 slow opisu i kazdy kto mial z tym do czynienia bedzie wiedzial o co chodzi.
Jakby sprawa byla oczywista to mysle ze dealer hyundaja by to wylapal. Jako ze bez problemu naprawili mi kluczyk i sprzeglo (problem z biegami) - tak ze sie nie slizgaja.

Offline Zybek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Marzec 2017, 11:34:03 »
Cytat: "dragonball"
@kosmos2011
Wiem ze ludzie pisza o problemach z czujnikami parkowania na zasadzie padly z przodu, padly wszytkie itd. zatem nie nieznalazlem zadnej odpowiedzi ktora wyjasniala by moj problem.
Jako ze u mnie te czujniki swiruja stwierdzilem ze opis obrazowy wiecej powie niz 100 slow opisu i kazdy kto mial z tym do czynienia bedzie wiedzial o co chodzi.
Jakby sprawa byla oczywista to mysle ze dealer hyundaja by to wylapal. Jako ze bez problemu naprawili mi kluczyk i sprzeglo (problem z biegami) - tak ze sie nie slizgaja.


Miałem ten sam efekt
Czujniki czasem padają w ten sposób, że dany czujnik cały czas "widzi" przeszkodę (wtedy pozostałe działają OK), lub też zgłasza błąd na magistrali, a wtedy cały system ma błąd który wygląda tak jak na tym filmie
Również zaobserwowałem że przy większej wilgotności był błąd, a gdy było sucho jeden z czujników po prostu był martwy - nie wykrywał przeszkód (pozostałe działały wtedy poprawnie)
ASO doktoryzowało się jakiś czas, po czym stwiedzili że mają swój typ, ale na 100% nie mogą stwierdzić który czujnik szwankuje i będą wymieniać po kolei i sprawdzać (mam wersję bez bocznych czujników - po 4 z przodu i tyłu - gdzie wszystkie czujniki przednie są takie same). Ich typ pokrył się z moim i po wymianie jest OK
Pozdro

Offline malin23

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Marzec 2017, 18:36:40 »
Witam.
A ja mam taki problem, gdy daje auto na D to jak stoję czujnik przedni piszczy choć nic nie ma z przodu a jak zaczynam jechać to przestaje.
na P nic nie piszczy.
Miał ktoś taki problem?

Pierun

  • Gość
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Kwiecień 2017, 10:16:22 »
Cytat: "Denny4"
Wydaję mi się że była wadliwa partia tych oczek nie tylko na produkcji w fabryce ale i na częściach zamiennych ale chyba już wyzbyli się bubli.


Niestety dalej jest bryndza z czujnikami. Co ciekawe nie ma tego problemu w innych modelach jak ix35 czy i30. Ja tez osobiście na gwarancji wymieniłem z tuzin czujników. Niestety gwarancja sie skończyła i nie wiem czy wymieniać czy wyłączyć cały ten szajs.

Cytat: "malin23"
Witam.
A ja mam taki problem, gdy daje auto na D to jak stoję czujnik przedni piszczy choć nic nie ma z przodu a jak zaczynam jechać to przestaje.
na P nic nie piszczy.
Miał ktoś taki problem?


Tak właśnie sie dzieje jak zaczyna padać czujnik. Po osiągnięciu stosownej prędkości wyłącza sie system i dlatego przestaje piszczeć. Na P system sie nie włącza bo już jest park.

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Kwiecień 2017, 17:59:27 »
Mam pytanko, czy fabrycznie czujniki były pod kolor auta? W swoim "stone gray" mam obwódki pod kolor, a same czujki są czarne. Czy to znaczy, ze tak wyszły, czy że były wymieniane w serwisie?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i40 VF] Czujniki parkowania
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Kwiecień 2017, 18:36:38 »
95720-3Z000S6G
.