Autor Wątek: [i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki  (Przeczytany 16537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« dnia: 16 Wrzesień 2015, 10:21:48 »
Witam,
Posiadam czujnik deszczu, dokupiłem niedrogo manetkę. Niestety nie mogę rozgryźć schematu podłączenia. Czy ktoś z was już brał ten temat na warsztat?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
Re: Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrzesień 2015, 18:38:56 »
Cytat: "dario_79"
Posiadam czujnik deszczu


Po numerze vin w Twoim aucie fabrycznie nie był czujnika deszczu.


Offline dario_79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrzesień 2015, 19:48:06 »
Aaa. Czyli zrobiłem się na szaro. A raczej zrobili mnie na forach, które czytałem. :) To wychodzi na to, że to czujnik rozmrażania?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrzesień 2015, 20:15:29 »
Auto defogger system.


slawkor

  • Gość
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Październik 2015, 11:14:11 »
Witam

Przepraszam,że wpinam się w wątek ale jestem nowy i nie mogę zakładać postów jeszcze.
Chociaż mam ciekawy problem odnośnie tego tematu wycieraczek, a mianowicie kiedy zaparkuję auto, zamknę go z pilota a na dworze pada deszcz to robi się ciekawy myk. Jeśli przychodzę do auta np. na drugi dzień (sprawdzone już kilkakrotnie) i jeszcze go nie otworzę z kluczyka to da sie zauważyć jakby wycieraczki same sobie się włączyły i przetarły szybę mimo, że jeszcze nawet nie otwarłem auta. Może ktoś z Was miał już z czymś takim do czynienia. Wg moich informacji to auto chyba nawet nie ma czujnika deszczu. Dodam, że zauważyłem to tylko w dni mokre, ponieważ jest na przedniej szybie zauważalna róznica? Pomóżcie mi zlokalizować przyczynę bo w zimie urwie mi pióra wycieraczek jak tak będzie wilgotno.

Arek103

  • Gość
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Październik 2015, 14:07:18 »
A po czym poznajesz, że wycieraczki były uruchamiane?

slawkor

  • Gość
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Październik 2015, 18:14:34 »
Jeśli auto stoi calą noc na deszczu i wszystkie szyby są jednakowo mokre to w tym momencie przednia szyba wygląda takbjakby ktos wlaczyl na chwile wycieraczki i starł nadmiar wody. Wyglada to tak jakby auto jezdzilo np w kurzu. I wtedy po wytarciu wycieraczkami widac mniejsze zabrudzebie. Nawet moja żona to zauważyła.

Arek103

  • Gość
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Październik 2015, 18:38:10 »
Wydaje mi się, że to tylko takie złudzenie, może na szybie jest jakiś preparat ułatwiający spływanie wody lub może szyba jest wypolerowana.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Październik 2015, 18:46:23 »
Przyczep jakiś kawałek papieru do szyby i się przekonasz czy masz duchy w aucie  :mrgreen:

slawkor

  • Gość
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Październik 2015, 11:44:29 »
Patent z papierem robiłem tylko zamiast papieru wkładałem liście i efekt był taki sam.
To na bank nie jest efekt polerowanej szyby. Już prędzej uwierzę, że albo robi się jakieś zwarcie albo
efekt ten następuje tuż po otwarciu pilotem, tyle tylko , że widać to na zamkniętym jeszcze aucie. Masakra jakaś. Teraz mi to nie przeszkadza ale jak przymarznie zimą to upali silnik od wycieraczek.
Pierwszy raz widzę taki efekt. Jeszcze jak bym miał czujnik deszczu to można byłoby go np. zakleić na próbę, ale z tego co widzę to jest tylko taka czarna kulka na dole podszybia a na górze szyby jest tylko lusterko na ciemniejszym tle, tak jakby fabrycznie zaciemnione pod lusterkiem.

atyll

  • Gość
[i30 GD] Czujnik deszczu i wymieniona przednia szyba
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Listopad 2016, 12:08:01 »
Witam!

Moje auto posiada formalnie czujnik deszczu w wyposażeniu, jest on także przyczepiony na szczycie szyby kolo lusterka. W aucie była wymieniana przednia szyba dokładnie na taką jak w tej aukcji (to samo oznaczenie):

http://allegro.pl/ostrow-wlkp-szyba-przednia-hyundai-i-30-i6543064812.html#thumb/2


I wg poprzedniego właściciela przez to nie działa czujnik deszczu. Byłem u gościa od szyb i twierdzi, że po wymianie szyby na oryginalną będzie działać (cena circa 2800 zl). Natomiast dzwoniąc do innego specjalisty dowiedziałem się, że nie da się zamontować tegoż pałąka do szyby, która nie obsługuje czujnika deszczu i nie posiada diod, więc wymiana szyby nic nie da.

Czy może mnie ktoś naprowadzić co powinienem sprawdzić najpierw by nie wbijać się w koszty niepotrzebnej wymiany szyby? Chcę podjechać do elektromechanika samochodowego ale z racji, że jestem zielony w mechanice nie chcę płacić za niepotrzebne rzeczy, a fakt nieposiadania wycieraczek na 'powolnych obrotach' jest szczególnie irytujący w taką pogodę jaką teraz mamy.

Pozdrawiam!

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Listopad 2016, 14:59:26 »
Podaj numer vin.

Poniżej prawidłowe dodawanie tagu tematu [i30GD]

Trzeba kliknąć po prawej stronie postu na „EDYTUJ” i następnie:


atyll

  • Gość
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Listopad 2016, 19:07:41 »
Dziękuje za odpowiedź, poprawione. Już sprawdzałem na podawanej tutaj stronie i jest RAIN SENSOR w tym modelu. Przejrzałem wszystkie tematy odnośnie I30 ale nie znalazłem nic podobnego.

VIN:TMAD351UADJ013384

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Listopad 2016, 19:33:48 »
Sprawdź czy masz te elementy :

"Guma" na szybę



Czujnik



Osłona


atyll

  • Gość
[i30 GD] Czujnik deszczu - automatyczne wycieraczki
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Listopad 2016, 19:38:45 »
Tak jak widać na dodanym przeze mnie drugim zdjęciu jest osłona, pod nią (chyba) czujnik i wychodzi wiązka kabli do dachu. Próbowałem ściągnąć osłonę ale nie chciałem urwać, nie schodziła po podważeniu.