Autor Wątek: [Getz] [Getz] Silnik 1.1 i słabe przyspieszenie  (Przeczytany 9460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

martaag

  • Gość
[Getz] Silnik 1.1 i słabe przyspieszenie
« dnia: 06 Luty 2012, 14:47:47 »
Witajcie,

jeżeli podobny temat był to proszę o wskazówkę gdzie go znaleźć bo nie chce spamować. :)

Mam mały problem, ponieważ 5 miesięcy temu zakupiłam Hyundaia Getza 1.1 i zauważyłam, że ma on strasznie słabe przyspieszenie ( chyba najgorzej z przeskokiem z 4 na 5 bieg). Czy w mieście czy na trasie, auto powoli się rozpędza jakby nie miało w ogóle mocy. ;/

I się tak zastanawiam, czy może to wynikać z np. jakiegoś wadliwego katalizatora czy jakiejś usterki , którą da się naprawić, czy po prostu te silniki już takie słabiutkie są.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 17:57:31 przez Brt »

djpit

  • Gość
[Getz] Silnik 1.1 i słabe przyspieszenie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2012, 18:28:08 »
Trudno mi powiedzieć  jak się jedzie Twoim Getzem... ale ja mam w użyciu firmowego też chyba 1.1 w LPG - do miasta w sam raz, ale jak przyjdzie jechać gdzieś pod górkę to kiepsko. To raczej bardzo słabe auto. Ale i tak fiat Panda jest o wiele gorszy jeśli chodzi o moc :)

Tak czy siak - 1.1 to chyba 66KM.... więc wiesz.... toczydło :)

el capitan

  • Gość
[Getz] Silnik 1.1 i słabe przyspieszenie
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2012, 19:06:44 »

martaag

  • Gość
[Getz] Silnik 1.1 i słabe przyspieszenie
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2012, 21:42:15 »
no fakt, trochę toczydło... ;)

Ogólnie Getz mi się podoba, jeżeli już się rozkręci do 80tki to całkiem przyjemna jazda. Najgorzej z tym rozpędzaniem, nawet zmiana na wyższych obrotach niewiele daje.

A do Pandy nawet się przymierzałam, ale jednak Hyundai był zgrabniejszy. :)

djpit

  • Gość
[Getz] Silnik 1.1 i słabe przyspieszenie
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2012, 17:57:32 »
no nie polecam pandy :) - co prawda  co mnie zaskoczyło - ma bardzo ciche i komfortowe zawieszenie ( a mam porównanie np z BMW :P ) ale już  przyspieszanie tym i miejsce w środku to masakra :)